Czasem słabe hamulce

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Lukasz585
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz gru 11, 2005 16:20
Lokalizacja: Poznań

Czasem słabe hamulce

Post autor: Lukasz585 » wt wrz 25, 2007 22:58

Witam!!!
Mam problem mianowicie z hamulcami raz jest tak ze są w idealnym stanie a czasem pedał hamulca jest twardawy i czasem az cieko wychamowac a za chwile znowu jest mieki i chamuje idealnie! i tak na przemian!? co to moze byc za przyczyna?



Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

Post autor: Steryd126 » wt wrz 25, 2007 23:04

dla mnie wygląda to na problem z serwem, popatrz czy ten przewód podcisnieniowy co wchodzi do serwa jest dobrze podłączony lub może jest dziurawy gdzies. bycmoże juz samo serwo jest słabe.



ModyVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 23:20
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: ModyVW » wt wrz 25, 2007 23:34

Witam,wiesz co zrob sproboj rozpedzic auto na wylaczonym silniku i hamuj i porownaj te hamowanie z hamowanie gdy ciezko pedal wcisnac jesli bedzie to samo to klopot bedzie tkwil w serwie


Mody

Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » śr wrz 26, 2007 16:03

ModyVW pisze:Witam,wiesz co zrob sproboj rozpedzic auto na wylaczonym silniku i hamuj i porownaj te hamowanie z hamowanie gdy ciezko pedal wcisnac jesli bedzie to samo to klopot bedzie tkwil w serwie
Jest o wiele prostszy i o niebo BEZPIECZNIEJSZY sposób sprawdzenia serwa.
Przed odpaleniem samochodu naciśnij parę razy na pedał (tak aby stwardniał na kamień), po czym przy nadal wciśniętym hamulcu odpal swój bolid.
- jeżeli pedał opadnie do stany roboczego (tzn jak zawsze), to nie wina serwa
- jezeli opadnie z opóźnieniem (duZym), wina układu lub serwa - powietrze lub zmęszenie materiału.

CZYNNOŚĆ Z ODPALANIEM POWTÓRZYĆ KILKUKROTNIE!!!!!

P.S. Nie polecam jazdy na zgaszonym silniku z tego co wiem grozi nawet.......wypadkiem....

Pozdrawiam


Dziki

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr wrz 26, 2007 16:40

maryjan pisze:Nie polecam jazdy na zgaszonym silniku z tego co wiem grozi nawet.......wypadkiem....
to raz, a dwa że na tym-->>
ModyVW pisze:sproboj rozpedzic auto na wylaczonym silniku
że na wyłączonym to sie nieda raczej rozpędzić :chytry:
Lukasz585 dosprawdzenia wąż powodujący podciśnienie w serwie, ten co idzie od kolektora do serwa a i kontrola podana przez maryjan też ci już coś podpowie


:-k ...

RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: Czasem słabe hamulce

Post autor: RobertP » śr wrz 26, 2007 20:27

Lukasz585 pisze:Mam problem mianowicie z hamulcami raz jest tak ze są w idealnym stanie a czasem pedał hamulca jest twardawy i czasem az cieko wychamowac a za chwile znowu jest mieki i chamuje idealnie! i tak na przemian!? co to moze byc za przyczyna?
spróbuj odpowietrzyć na początek
jak nic nie pomoże to problem w serwie może pompie ...
lub jeśli pompa jest z ABS to problem może być ze samą pompą lub jej sterowaniem
a dokładniej problem ze słabymi stykami na kablach i bezpiecznikach 30A albo samym przekaźnikiem


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 430 gości