metaliczny dźwięk

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pit.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt gru 19, 2006 23:34
Lokalizacja: Częstochowa

metaliczny dźwięk

Post autor: Pit. » pn wrz 24, 2007 11:20

Witam!

Co jakiś czas podczas jazdy słychać taki metaliczny dźwięk dobiegający z przedniej części (nie potrafię go dokładnie zlokalizować, ale to koła przednie albo okolice katalizatora) Dźwięk jest taki jakbym targał tłumik po asfalcie albo jakaś blacha tarła o blachę. Problem pojawia się nagle, jak zahamuje, potem ruszam i pojawia się ten dźwięk. Potem wystarczy ze zahamuje pare razy, zgaszę silnik, po chwili odpalę i problem znika. Problem pojawia się nagle, raz na tydzień/dwa/miesiąc/dwa. Zdarzyło mi się tak już kilka razy w ciągu roku. Jak jadę i pojawi sie ww problem to wszyscy ludzie na ulicy się zaraz gapią jakbym jechał totalnym szrotem. Co to może być?



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pn wrz 24, 2007 11:27

Tesciu mail cos podobnego- u niego poszedl spaw ktory trzymal blaszke pomiedzy koncowkami tlumika-tlumik mial dwie koncowki polaczone ze soba za pomoca kawalka blaszki



Awatar użytkownika
Pit.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt gru 19, 2006 23:34
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Pit. » pn wrz 24, 2007 12:02

- tłumik środkowy i końcowy mam niedawno wymieniany bo też myślałem że to może być to. Mechanik który zmieniał mówił nawet, że ten który zmieniam nadaje się jeszcze trochę do jazdy, ale ja sie uparłem i wymieniłem. Wymienił, posprawdzał resztę i powiedział że jest ok.
- podobnie z klockami i płynem hamulcowym. Klocki też miałem ok, ale zmieniłem, kazałem posprawdzać koła i też mówił, że jest wszystko tip-top.

A problem nie zniknął i wczoraj jak już dojeżdzałem do domu to też pojawił się ten dźwięk.
Kompletnie nie wiem co to może być.



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » pn wrz 24, 2007 12:05

ja bym radził, jak jedziesz i słyszysz ten dźwięk zatrzymaj się wysiądź i popatrz pod auto może coś wypatrzysz


Obrazek

Awatar użytkownika
Pit.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt gru 19, 2006 23:34
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Pit. » pn wrz 24, 2007 12:48

już zaglądałem pod auto jak pojawiał się ten dźwięk i nic nie zauwazyłem. Tak samo oglądałem dokładnie koła i też nic nie zauważyłem.



leoncio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:05
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: leoncio » pn wrz 24, 2007 14:47

sprawdz sobie na osi przedniego kola jest taki metalowy odwaznik moze ci sie rozwalil i jak dotknie jakiejs metalowej czesci przy jezdzie to moze tak sie dziac u mnie mialem to smo wymienilem pol auta a sprawa byla tak prosta



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 375 gości