Alarm sie włacza w nocy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kapic
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn gru 25, 2006 20:05
Lokalizacja: SosnoVWiec
Kontakt:

Alarm sie włacza w nocy

Post autor: Kapic » ndz wrz 23, 2007 22:42

Panowie mam problem, załacza mi sie alarm w środku nocy, za dnia, róznie. Tylko juz mówie w czym jest problem. Mam 2 alarmy. jeden seryjny z centralnym i alarm zakładany (który steruje centraklą z pilota) Problem polega na tym ze włącza sie ten oryginalny czyli mrugają kierunki w trąbi klakson, natomiast ten zakladany sie nieodzwya (a jest sprawny) czujniki drzwiowe raczej wykluczam (bo załączal by się też ten nie org. ) Klapa tez raczej odpada w w ogole tamten jest odpięty (czujnik w klapie przestał działać ponieważ spryskiwacz byl nie sprawny i cieklo do środka i szklag trafil czujnik wiec kabelek jest odpięty) wiec co moze jeszcze być, czyjnik pod maską to jest wlasnie od alarmu ? taki koło zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodniczego ? czy jest on do czegoś innego jeszcze podpięty i prosił bym o rozpiske kabli przy pompie od centralnego bo w nią chyba wbudowany jest alarm o ile sie nie myle wiec najwyzej pozbęde sie go calkowicie i zostawie tylko 1. Dzięki bardzo z góry za pomoc panowie :)



jagr14
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: śr maja 24, 2006 09:21
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: jagr14 » ndz wrz 23, 2007 23:44

gdzieś przy oryginalnym alarmie powinieneś mieć regulacje czułości alarmu... pare razy spotkałem sie z czymś takim ze alarm sie rozregulował i wył bez powodu. osobiscie to za bardzo nie wiem gdzie jest ta regulacja, ale w mercedesie mojego ojca była w głownej skrzynce alarmu... ale jak sie to ustawia to ja już nie wiem bo robił to elektryk...



camel25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 19:04
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Wlaczajacy sie alarm

Post autor: camel25 » pn wrz 24, 2007 09:09

Witam
2 tygodnie temu zalozylem alarm do mojego goferka IV.Problem polega ma tym ze przez pierwszy tydzien wszystko bylo w porzadku.Od paru dni zaczal sam sie wlaczac(w dzien i w nocy).Nie jest to za kazdym razem bo nieraz sie nie wlacza i wszytsko jest ok ale po prostu cos jest nie tak.Czy mozecie napisac co moze byc przyczyna tego??
Hmm,nie wiem czy cos to pomoze ale od poczatku jak go kupilem to zamykajac drzwi od srodka(przyciskiem kolo szyby)nie zamykaja mi sie prawe tylne drzwi-po prostu cypelek chowa sie i wyskakuje.Zamykajac auto pilotem wszystko jest w porzadku.
Prosze o pomoc
Dziekuje



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » pn wrz 24, 2007 09:40

Kapic pisze:wiec co moze jeszcze być, czyjnik pod maską to jest wlasnie od alarmu
czujnik pod maska masz standardowo w zamku.

camel25 pisze:Witam
2 tygodnie temu zalozylem alarm do mojego goferka IV.Problem polega ma tym ze przez pierwszy tydzien wszystko bylo w porzadku.Od paru dni zaczal sam sie wlaczac(w dzien i w nocy).Nie jest to za kazdym razem bo nieraz sie nie wlacza i wszytsko jest ok ale po prostu cos jest nie tak.Czy mozecie napisac co moze byc przyczyna tego??
Hmm,nie wiem czy cos to pomoze ale od poczatku jak go kupilem to zamykajac drzwi od srodka(przyciskiem kolo szyby)nie zamykaja mi sie prawe tylne drzwi-po prostu cypelek chowa sie i wyskakuje.Zamykajac auto pilotem wszystko jest w porzadku.
Prosze o pomoc
Dziekuje

sam zakladales ten alarm?



Awatar użytkownika
Kapic
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn gru 25, 2006 20:05
Lokalizacja: SosnoVWiec
Kontakt:

Post autor: Kapic » pn wrz 24, 2007 14:11

tak, sam zakladalem, ale problem jest z tym seryjnym ten co ja zakladalem jest ok.

to w takim ukladzie od czego jest czujnik/przycisk kolo zbiorniczka płynu chłodzącego ? Po klapnięciu machą jest on wciskany czyli dziala jak najzwyklejsza krańcówka



camel25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 19:04
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: camel25 » pn wrz 24, 2007 14:28

Manieczek111
Sam nie zakladalem-dalem normalnie do firmy ktora sie tym zajmuje-tak jak pisalem alarm sie raz wlacza a raz nie.Teraz np stoi pod domkiem i jest spokoj ale w sobote gosciu z parkingu do mnie dzwonil tam gdzie go trzymam ze wlaczyl sie dwa razy raz zaczal wyc ale przestal a raz nie wyl tylko awaryjne sie wlaczyly.Co to moze byc??



leoncio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:05
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: leoncio » pn wrz 24, 2007 14:30

Kolego podłacz nowy alarm ktory dokladales bezposrednio do pompy w mk3 jest to sterowanie plusem trzeba sie wpiac w dwa kable sterowania otwieranie i zamykanie mozesz latwo znalezc za pomoca miernika ktore to sa

[ Dodano: 24 Wrz 2007 14:34 ]
masz w tym mk4 czujniki ultradzwiekowe (ruchu) podejrzewam ze centralny jest elektryczny ??



camel25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 19:04
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: camel25 » pn wrz 24, 2007 14:51

LEONCIO
Tak mam czujniki ruchu w srodku i centralny jest elektryczny.Czy problemem moze byc to ze zamykajac drzwi od srodka auta prawe tylne drzwi sie nie zamykaja a z centralnego pilota zamykaja sie normalnie?
pozdro



leoncio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:05
Lokalizacja: Orzesze

Post autor: leoncio » pn wrz 24, 2007 14:57

tylne drzwi jest to kwestia regulacji silownika moze byc zle zamontowany ale bez wplywu na alarm ale pojechalbym z tym na reklamacje bo lada dzien moze przestac sie zamykac z pilota dlatego ze silownik jest mocno obciazony

co do zalaczania sie tego alarmu moga byc czujniki ruchu ustawione za delikatnie trzeba by bylo zmniejszyc ich czulosc i sprawdzic czy bedzie sie dalej tak dzialo

[ Dodano: 24 Wrz 2007 15:08 ]
moze byc tez jezeli masz czujnik "wstrzsu" moze byc za czule ustawiony i jakis glosniejszy dzwiek z otoczenia moze go zalaczyc np trabniecie itp



camel25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 19:04
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Post autor: camel25 » pn wrz 24, 2007 16:10

No wlasnie mam tez ten czujnik wstrzasow!Moze i jest tak jak mowiesz ze po prostu te czujniki sa za bardzo czule.Zobacze jak to bedzie dalej,na razie jest spokoj.Jak sie bedzie powtarzalo to pozostaje mi tylko reklamacja.pozdro



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » pn wrz 24, 2007 19:16

camel25 pisze:No wlasnie mam tez ten czujnik wstrzasow!Moze i jest tak jak mowiesz ze po prostu te czujniki sa za bardzo czule.Zobacze jak to bedzie dalej,na razie jest spokoj.Jak sie bedzie powtarzalo to pozostaje mi tylko reklamacja.pozdro
i jeszcze 3 powod to moze byc powracajaca masa przez wlonko zarowki, ale tak jak poprzednik mowil jak sie bedzie powtarzalo to na reklamacje, nie ma co samemu grzebac.

Kapic pisze:tak, sam zakladalem, ale problem jest z tym seryjnym ten co ja zakladalem jest ok.

to w takim ukladzie od czego jest czujnik/przycisk kolo zbiorniczka płynu chłodzącego ? Po klapnięciu machą jest on wciskany czyli dziala jak najzwyklejsza krańców
sorka, pomylilem sie bo tutaj dwie osoby zaczely pisac jedna z MK3 a druga z MK4. oczywiscie masz racje.ten przycisk to krancowka.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn wrz 24, 2007 19:54

leoncio pisze:moze byc tez jezeli masz czujnik "wstrzsu" moze byc za czule ustawiony i jakis glosniejszy dzwiek z otoczenia moze go zalaczyc np trabniecie itp
do trąbnięcie to raczej sie nie załączy, predzej od tłumika sportowego
camel25 pisze:No wlasnie mam tez ten czujnik wstrzasow!Moze i jest tak jak mowiesz ze po prostu te czujniki sa za bardzo czule.Zobacze jak to bedzie dalej,na razie jest spokoj.Jak sie bedzie powtarzalo to pozostaje mi tylko reklamacja.pozdro
zrób sobie test, zamkni auto z alarmem i uderz dłonią dość mocno w szybę kierowcy lub pasażera (tylko nie zbij jej :chytry: ) i jeżeli alarm sie włączy to znaczy że czujniki ultradźwiękowe są za czułe i trzeba zmniejszyć in czułaść, zrobisz to na skrzynecce od nich potencjometrem (jest osobno podłączna do alarmu)


:-k ...

Awatar użytkownika
Kapic
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pn gru 25, 2006 20:05
Lokalizacja: SosnoVWiec
Kontakt:

Post autor: Kapic » pn wrz 24, 2007 21:13

Panowie powili sie tu burdel zaczyna robic. Juz chyba wiem na czym polega mój problem.. chodzi wyzwalanie masą (światełko przy otwarciu drzwi)

Otóż światełko nie gaśnie po zamknięciu drzwi... wiec pierwsze co mi przychodzi do głowy ze krańcówki w drzwiach są walnięte

ale są ok ponieważ:
Gdy przekręce kluczyk światełko gaśnie..
natomiast gdy przekręce kluczyk z otwartymi drzwiami światełko nie gaśnie.

Wiec nie wiem gdzie moze być zwarcie? bo pod lampke wewnętrzą tylko chyba krańcówki drzwi są podpięte... ale skoro to nie one powodują jej załączenie to co ?

Jeszcze raz zeby byla jasność

Drzwi zamknięte:
ODPALAM AUTKO LAMPKA GAŚNIE

Drzwi otwarte:
ODPALAM AUTKO LAMPKA NADAL ŚWIECI

nie jestem jakiś klocek z elektroniki ale juz nie wiem na jakim kablu szukać zwarcia do masy? bo jedyny który idzie od czujników jest ok ;/



Awatar użytkownika
v122
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 177
Rejestracja: pt sie 31, 2007 12:05
Lokalizacja: Broniszew
Kontakt:

Post autor: v122 » pn wrz 24, 2007 22:03

Kapic, no wiec tak jak masz drzwi otwarte i silnik włączony to normalna sprawa ze sie lampka świeci

żeby sprawdzić krańcówki szukasz w lewym progu przewodu brązowo białego(przewód masowy) on w połowie progu idzie pod fotel, wbijasz w niego np szpilke bierzesz jakąś żarówke i sprawdzasz jak sie otworzy drzwi powinna śiwcić jeżeli krańcówki są dobre
Ostatnio zmieniony pn wrz 24, 2007 22:05 przez v122, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 284 gości