Regeneracja pompy hamulcowej

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

maciek1912
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pt sie 10, 2007 10:44
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Regeneracja pompy hamulcowej

Post autor: maciek1912 » ndz wrz 23, 2007 18:14

Padła mi pompa hamulcowa w moim passacie. Mam dylemat czy kupić używaną czy może zregenerować starą. (o ile to możliwe)
Znacie adresy firm które się takim czymś zajmują? A i jeszcze orientacyjny koszt takiej usługi?
Ostatnio zmieniony pn wrz 24, 2007 15:05 przez maciek1912, łącznie zmieniany 1 raz.



bogoria
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt sty 26, 2007 21:33
Lokalizacja: legnica

Post autor: bogoria » ndz wrz 23, 2007 23:07

ja jeszcze w jedynce sam regenerowałem(dziecinnie proste). dowiedz się, czy sa reparaturki do pomp mk3. jeśli odważysz się zrobić sam, to rozbierając pompę po prostu rysuj sobie ułożenie części i to wszystko. golf jest o tyle dobry, że można wiele rzeczy zrobić samemu. :pub:



Awatar użytkownika
Kaczor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: śr paź 12, 2005 23:11
Lokalizacja: Uć ...
Kontakt:

Post autor: Kaczor » ndz wrz 23, 2007 23:12

no tak , tylko w dieslach są pompy hamulcowe , w pozostałych hamuje się piętą przez dziure w podłodze , leci tam gdzie powinno

[ Dodano: Nie Wrz 23, 2007 23:13 ]
bogoria pisze:ja jeszcze w jedynce sam regenerowałem(dziecinnie proste). dowiedz się, czy sa reparaturki do pomp mk3. jeśli odważysz się zrobić sam, to rozbierając pompę po prostu rysuj sobie ułożenie części i to wszystko. golf jest o tyle dobry, że można wiele rzeczy zrobić samemu. :pub:
Prościej i pewniej kupić nową , 180 zl to nie majątek jeśli o bezpieczeństwo chodzi , prawda ?


Kleić , Taśmić , Trytytkować ...

bogoria
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt sty 26, 2007 21:33
Lokalizacja: legnica

Post autor: bogoria » pn wrz 24, 2007 15:01

pewnie, że lepiej kupić nową, ale ja właśnie na takiej nowej przejechałem się. kupiłem niemieckie reparaturki i przynajmniej działało. oczywiście wybór należy do naprawiającego.



maciek1912
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pt sie 10, 2007 10:44
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: maciek1912 » pn wrz 24, 2007 15:37

chyba zdecyduje się na reperaturkę koszt 20 zł. Tylko kompletnie nie wiem jak rozebrać te pompę. Zdjąłem tylko pierścień Zegera i na tym koniec. Napiszcie czy wiecie jak to rozebrać.



bogoria
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt sty 26, 2007 21:33
Lokalizacja: legnica

Post autor: bogoria » śr wrz 26, 2007 19:09

sorki, że tak późno. jeśli dobrze pamiętam, to zdjęciu tego pierścienia musisz delikatnie wyciągać tłoczek. zalecam ostrożność, kartkę papieru i ołówek. warto wyciągając elementy rysować kolejność i sposób umieszczenia w pompie, bo trudno potem znależć jakiś rysunek. nie jestem teraz pewien, czy na końcu nie ma sprężyny(na wszelki wypadek uważaj). generalnie budowa pompy jest banalna i jeśli zachowasz podstawowe zasady ostrożności i czystości przy skladaniu to będzie OK. :pub:



RobertP
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2799
Rejestracja: śr gru 14, 2005 09:58
Lokalizacja: Ostróda

Re: Regeneracja pompy hamulcowej

Post autor: RobertP » śr wrz 26, 2007 20:18

maciek1912 pisze:Padła mi pompa hamulcowa w moim passacie. Mam dylemat czy kupić używaną czy może zregenerować starą. (o ile to możliwe)
Znacie adresy firm które się takim czymś zajmują? A i jeszcze orientacyjny koszt takiej usługi?
a jakie masz objawy że twoerdzisz że to wina pompy :-k ?
jedź na Lengowskiego lub Korczaka do firmy Autoparter (teraz chyba inaczej sie nazywa)
tam kupisz zestawik naprawczy ale musisz wiedzieć jakiej firmy masz pompę i czy ona jest z ABSem,
jaki rok tego Twojego paska i czy masz w nim ABS ? - może zrobisz fotkę tej pompy

jakby coś to ja mam pozostałości u siebie w garażu i mam pompę która obsługuje ABS,
jeśli cena tego co jest na allegro jest w jakiejś tam wartości to ja Ci powiem że chciałbym połowę tej ceny, jak Ci pasuje to możesz przyjechać do Ostródy po nią tylko podaj fotkę to będę wiedzial czy to jest taka sama...


remontuję, buduję łodzie, kajaki, canoe i jachty np. Mazurek650 -proszę pytać :)

Sharan - AFN

maciek1912
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pt sie 10, 2007 10:44
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: maciek1912 » czw wrz 27, 2007 18:18

objawy były takie że hamulec szedł w podłogę. Pierwsze co pomyślałem- ucieka płyn. ale ubytków nie było. Ale temat już nie aktualny kupiłem używaną pompę i wszystko wróciło do normy.



bogoria
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: pt sty 26, 2007 21:33
Lokalizacja: legnica

Post autor: bogoria » czw wrz 27, 2007 23:30

szedł w podłogę bo prawdopodobnie sekcje przepuszczały.jeśli minęło to OK



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 426 gości