Brak podswietlenia calej deski :(

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MK_4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt sie 08, 2006 15:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Brak podswietlenia calej deski :(

Post autor: MK_4 » sob wrz 22, 2007 15:51

Witam!
Kilka dni temu jadac sobie,wpadlem w dziure i zgaslo mi podswietlenie calej deski,podswietlenie panel z przyciskami do szyb i przysiskow do szyb z tylu:( Nie mam pojecia co sie moglo stac, przeczyscilem juz wszystkie styki WD40, sprawdzilem bezpieczniki i wszystko gra,ale podswietlenia jak nie bylo tak nie ma(kontrolki wszsytkie hulaja,akumulator, reczny itp) Czy ktos sie orientuje co to moze byc??? Pozdrawiam


"Spokojny kierowca jest w każdym z nas - nie pozwól by Toba kierował"

mgtan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 10:12
Lokalizacja: Padół zwany stolicą

Post autor: mgtan » sob wrz 22, 2007 16:16

nie wiem czy dobrze kojarze ale jak siedzisz w samochodzie za kierownicą to z lewej strony deski na dole... jakby przy drzwiach są przekaźniki... i z tego co pamiętam to jedna z tych kostek jest za to odpowiedzialna...

sorki za nie fachowe określenie :-)


Prawie R32... ale prawie czyni różnicę ;-) no i był 1/2 R32 czyli 1.6 :-)... ale to już historia.

greg

Post autor: greg » sob wrz 22, 2007 22:02

Za całość podświetlenia odpowiada włącznik świateł. Od niego idzie 1 przewód który nastepnie jest rozdzielany na tyle ile masz odbiorników (właczników itd.) Kolor kabla niebiesko/szary. Przekaźniki nie odpowiadają tu za nic



Awatar użytkownika
MK_4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt sie 08, 2006 15:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: MK_4 » ndz wrz 23, 2007 17:48

No wlasnie tez tak slyszalem, ze wlacznik jest za to odpowiedzialny. Wyjałem go i zalozylem wlacznik od znajomego (tez z golfa IV) ale niestety to tez nie poskutkowalo :( podswietlenie jak nie bylo tak nie ma. Czy macie jeszcze jakies pomysly co to moze byc??? Pozrawiam


"Spokojny kierowca jest w każdym z nas - nie pozwól by Toba kierował"

greg

Post autor: greg » pn wrz 24, 2007 15:31

no wiec sprawdzone - na ponie 17 wtyczki do włącznika świateł masz niebiesko/szary kabelek - sprawdź czy dobrze siedzi - on idzie mniej wiecej 60-70cm w kierunkiu bezpiecnzikó, zakręca w prawo tak jak wiązka w kierunku nagrzewnnicy i tam jest rodzielenie n aok. 10 kabelków. Jeśli nie masz jak ustalic gdzie masz uszkodzenie to trzeba by z pinu 17 pociągnać kabelek do jednego z włączników i tam zmostkować z kabelkiem niebiesko/szarym.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 422 gości