Czy to norma z niskim zawieszeniem ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
slonik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt maja 29, 2007 01:13
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Czy to norma z niskim zawieszeniem ?

Post autor: slonik » sob wrz 22, 2007 15:02

Witam!
Wcześniej jeździłem passatem b4 kombi, teraz przesiadka na golfa iv - pierwsze odczucia :
- niestety zahaczam przy byle dziurach/pagórkach leśnych - po prostu zawsze czymś o coś obije :(

Oponki mam R14 175 80, amorki sprawdzałem są OK. Czy to norma, ze golfy mają niższe zawieszenie? Będę wdzięczny za jakieś pomiary od zderzaka do gleby.
Rozumiem, ze zakup 15 calowych felg bedzie bez sensu, gdyż ten profil, który ma teoretycznie i chyba praktycznie odpowiada 15 (w briefie sa albo te 14 albo 15).

Pomóżcie co robić... autem często jeździ się po wertepach,dziurach - strach pomyśleć o zimie...
Pozdrawiam!



mgtan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 10:12
Lokalizacja: Padół zwany stolicą

Post autor: mgtan » sob wrz 22, 2007 15:21

Tak MK4 jest poprostu niskiem autem... tak mają... ja miałem MK4 włąsnie 1.4 na 14 calach i tez tak było :-)

Co do felg to zmiana felg na większe wiąze sie ze zmianą opona na niższy profil... średnica koła zawsze jest taka sama tak więc jak masz 175/80/R14 to przy wiekszej feldze masz po kolei:
195/65/R15
205/55/R16

obwód koła pozosaje bez zmian.
ALE... koła o większej feldze a niższym profilu spowodują że auto będzie "twardsze" tzn będziesz czuł więcej dziur i pęknięć w jezdni :-)

Jeśli zastosujesz koła o innej średnicy to będzie przekłąmanie w prędkości jazdy a i możesz obcierać o nadkola.
Ostatnio zmieniony sob wrz 22, 2007 15:22 przez mgtan, łącznie zmieniany 1 raz.


Prawie R32... ale prawie czyni różnicę ;-) no i był 1/2 R32 czyli 1.6 :-)... ale to już historia.

Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » sob wrz 22, 2007 16:34

Nie stety to auto nie jest na nasze drogi ---o zgrozo pomsta do nieba!!!!! :prayer: :prayer: :wazup:



Awatar użytkownika
slonik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt maja 29, 2007 01:13
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: slonik » ndz gru 16, 2007 16:39

Mam prosbe, a czy ktos moze zmierzyc ile ma przeswitu? Np przedni zderzak na środku od zderzaka do ziemi i z boku od progu do gleby. Bede wdzieczny.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » ndz gru 16, 2007 20:05

fakt faktem autko jest niskie.. ale bez przesady ;) Swoim Goferkiem śmigam tu i tam i szczerze, narazie moze ze 3 razy przychaczylem gdzies spodem.. ale to tylko o listwe przedniego zderzaka;] Mimo wszystko nawet qmpela przyznaje.. (pracuje w serwisie VW), że bardzo często podjeżdzają do nich Golficzki na lawetach z rozwalonymi miskami olejowymi, wiec mimo wszystko, trzeba uważac ;)



Awatar użytkownika
slonik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: wt maja 29, 2007 01:13
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: slonik » ndz gru 16, 2007 20:30

enjoy pisze:fakt faktem autko jest niskie.. ale bez przesady ;) Swoim Goferkiem śmigam tu i tam i szczerze, narazie moze ze 3 razy przychaczylem gdzies spodem.. ale to tylko o listwe przedniego zderzaka;] Mimo wszystko nawet qmpela przyznaje.. (pracuje w serwisie VW), że bardzo często podjeżdzają do nich Golficzki na lawetach z rozwalonymi miskami olejowymi, wiec mimo wszystko, trzeba uważac ;)
Hmm to zapytam inaczej :) Jak podjeżdżam do krawężnika np marketu i dojadę za daleko tzn tak zeby zderzak byl nad krawężnikiem - wtedy odjeżdzająć trę dolną częścią zderzaka....

Tak ma byc ? :)



Awatar użytkownika
cylinder
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: czw gru 28, 2006 13:11

Post autor: cylinder » ndz gru 16, 2007 20:46

slonik pisze:Hmm to zapytam inaczej Jak podjeżdżam do krawężnika np marketu i dojadę za daleko tzn tak zeby zderzak byl nad krawężnikiem - wtedy odjeżdzająć trę dolną częścią zderzaka....

Tak ma byc ?
Tak niestety jest. Miałem pare takich przypadków, gdy podjechałem za duzo pod kraweznik, a cofajac zostawiłem dokładke zderzaka na asfalcie, dlatego teraz uwazam jak mam parkowac przodem do kraweznika.



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » ndz gru 16, 2007 20:52

slonik pisze:Hmm to zapytam inaczej :) Jak podjeżdżam do krawężnika np marketu i dojadę za daleko tzn tak zeby zderzak byl nad krawężnikiem - wtedy odjeżdzająć trę dolną częścią zderzaka....

Tak ma byc ? :)
dokadnie tak.. niestety ;] raz tez prawie wyrwaloby mi zdezak po tym kiedy za daleko podjechalem pod kraweznik, na szczescie nic strasznego sie nie stalo.. ale teraz wiem, ze jesli podjezdzam pod tego typu przeszkode.. to lepiej zatrzymac sie tak, aby linia zderzaka nie przechodzila za kraweznik.. i tylko w tym jest sposob na cale zlo ;)



Awatar użytkownika
pawelb6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 20:23
Lokalizacja: Białystok

Post autor: pawelb6 » ndz gru 16, 2007 20:53

zdejmij osłonę pod silnikiem i nie będziesz zaczepiał tak często
Ostatnio zmieniony ndz gru 16, 2007 20:54 przez pawelb6, łącznie zmieniany 1 raz.


www.wib.pl -najlepsza odzież reklamowa

mlodyuk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr maja 16, 2007 18:13
Lokalizacja: bristol/wrocław

wysokość mk 4

Post autor: mlodyuk » ndz gru 16, 2007 22:37

witam serdecznie. Fakt faktem ze mój mk4 stoi na 15 (205/65/15) ale tez nie za wysoko bo z przodu jest 12 cm prześwitu (mierzone pośrodku zderzaka) , a z boku (na samym początku progu ) jest19cm. I tez kilka razy już miałem spotkanie z glebą , na szczęście jak do tej pory nic sie nie stało. Niestety moja ciotka nie miała takiego szczęścia i teraz jej skoda octawia stoi w warsztacie z rozwaloną miską ;-(((((



bling_bling
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lip 20, 2005 23:47
Lokalizacja: Gostyń
Kontakt:

troche dziwne

Post autor: bling_bling » ndz gru 16, 2007 23:51

ja mam IV na sportowym zawieszeniu FK i 16 " i nie przycieram tak czesto jedynie zaladowany w pieciu zdarzają się przycierki.
Pozdrawiam


Patryk

Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » pn gru 17, 2007 13:34

zdejmij osłonę pod silnikiem i nie będziesz zaczepiał tak często
No i przy okazji jak odskoczy kamień to stracisz miskę, po zimie nie domyjesz silnika itd itp
Kolego pawelb6, czy wiesz po co służy osłona i gdzie się znajduje?

Pozdrawiam


Dziki

Awatar użytkownika
pawelb6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 20:23
Lokalizacja: Białystok

Post autor: pawelb6 » pn gru 17, 2007 18:53

nie wiem a ty wiesz?bo widzę że chcesz nauczać


www.wib.pl -najlepsza odzież reklamowa

Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » wt gru 18, 2007 09:18

pawelb6 pisze:nie wiem a ty wiesz?bo widzę że chcesz nauczać
Powyżej masz odpowiedź wczytaj się a może zrozumiesz meritum.
Nauczać nie chcę bo jeden nauczyciel w rodzinie to i tak znaczne zboczenie ale nie chciałbym aby ktoś w taki sposób doradzał drugiemu forumiczowi.
Osłona jak sama nazwa na to wskazuje służy do??????

Pozdrawiam


Dziki

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 174 gości