Dusi się gdy spada z wysokich obrotów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Dziudzio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 14:04
Lokalizacja: Łęczyca
Kontakt:

Dusi się gdy spada z wysokich obrotów

Post autor: Dziudzio » sob wrz 22, 2007 08:22

Witam!!Jestem nowym użytkownikiem tego forum jak i od niedawna posiadaczem Golfa MK3 1,6 55kW!Mam duży problem, a mianowicie, jak był zimny to bardzociezko wchodził na obroty i bardzo mu skakały wiec mechanik polecił mi wymiane silnika krokowego co jak sie domyslacie nic nie dało!Po wymianie tego silnika już w miare róno pracował ale za to po przegazowaniu go poprostu gaśnie na VAGu wyskakuje błąd czujnika Halla czy to rzeczywiście może być tego przyczyna czy raczej cos innego??Dzisiaj mają podmj\ienic ten czujnik i zobaczyć!!Proszę o jakies rady za które z góry dziękuję!!Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony ndz wrz 23, 2007 18:36 przez Dziudzio, łącznie zmieniany 1 raz.



michal0604
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 18:56
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: michal0604 » sob wrz 22, 2007 08:39

Ja bym sprawdził ustawienie rozrządu, i zapłonu. Dopiero potem brał się za wymiany elementów. Błąd czujnika halla pojawia się jak np. Silnik nie pracuje, ale wtedy powinien zniknąć po odpaleniu, albo jak zapłon jest żle ustawiony. Sprawdź najpierw czy rozrząd jest na znakach, a potem zapłon. Pozdrawiam.


michal0604

Dziudzio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 14:04
Lokalizacja: Łęczyca
Kontakt:

Post autor: Dziudzio » sob wrz 22, 2007 11:31

Chodzi o to ze na gazie chodzi idealnie więc chyba rozrząd można wykluczyć.... Nie wiem co jeszcze moge zobaczyc bo wydaje mi sie ze jezli to by był faktycznie czujnik Halla to silnik wogóle by nie chodził?



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » sob wrz 22, 2007 12:02

jezeli to czujnik halla to na gazie zachowywal by sie tak samo ale ostatnio koles mial problem z pompa paliwa w mk2 i okazalo sie ze padl hall, samochod raz odpalal a raz nie wiec mozna by bylo go rozkrecic i zobaczyc, on mial calego zasniedzialego
Ostatnio zmieniony sob wrz 22, 2007 12:10 przez agrala, łącznie zmieniany 1 raz.



Dziudzio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt wrz 21, 2007 14:04
Lokalizacja: Łęczyca
Kontakt:

Post autor: Dziudzio » sob wrz 22, 2007 17:24

Własnie dzisiaj odebrałem go od pseudo mechanika i powiem ze jednak na gazie zachowuje sie tak samo jak na paliwie czyli przy schodzeniu z obrotów gaśnie wiec moze to i czujnik Halla bo kazałem im jeszcze na koniec sprawdzic na VAgu i wyskakuje tylko błąd o czujniku Halla!!W poniedziałek podjate jeszcze do jakiegos elektronika i jeżeli on potwierdzi ze to ten czujnik to go wymienie.... Dziękuje za rady!!Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » ndz wrz 23, 2007 23:04

ustaw zapłon na 6 stopni - jesli to jednopunkt to wystarczy lampa, ja wielopunkt, lampa komuter -> adaptacja. Sprawdź czujnik temperatury.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 349 gości