Kontrolka ręczego - dość dziwne objawy (miganie)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

Kontrolka ręczego - dość dziwne objawy (miganie)

Post autor: DrLupus » pt wrz 21, 2007 21:02

Witam,

Dzisiaj w swoim mk3 zauważyłem dziwne dla mnie zachowanie kontrolki ręcznego: dwa krótkie mignięcia podczas ruszania ze świateł i spokój przez kilka następnych skrzyżowań i znowu dwa krótkie mignięcia gdy ruszałem spod domu i znów spokój. Mignięcia w takich samych odstępach czasu, a więc wykluczam jakieś zwarcie (wygląda to jak jakiś sygnał), nie ma natomiast reguły co ile się te mignięcia pojawiają. Obejrzałem felgi (alu) oraz bębny i tarcze - nie stwierdziłem żadnego wycieku, poziom płynu w zbiorniczku jak zwykle gdzieś w połowie pomiędzy min i max. Dodam, że auto mam od 11.2005 i nie zaglądałem do hamulców w ogóle - wszystko działało jak należy aż do dziś. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to stan przednich tarcz, na których zrobił się już średni rancik. Jednak na zegarach nie mam dodatkowej kontrolki dot. zużycia klocków. Co o tym sądzicie?



Awatar użytkownika
andrew19_86
Forum Master
Forum Master
Posty: 1572
Rejestracja: wt wrz 27, 2005 18:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: andrew19_86 » pt wrz 21, 2007 21:07

właśnie kontrolka od ręcznego jest też kontrolką zużycia klocków :bigok:

zaglądaj w klocki czym prędzej,żebys podczas jazdy nie zgubił któregoś,bo to już nic przyjemnego...


:los2: Nocne Mary Squad :los2:
:satan: Tata NM synka :satan:

Awatar użytkownika
DamianCU
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 900
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 13:13
Lokalizacja: Ośvwięcim, Przeciszóvw

Post autor: DamianCU » pt wrz 21, 2007 21:07

Witam. Prawdopodobnie włącznik pod dzwignią hamulca ręcznego sie wyrobił i teraz łaczy-niełaczy obwodu. Sprawdz go i styki na konektorach. Klocki też mogą być wytarte? Wewnętrznych nie widać.
Ostatnio zmieniony pt wrz 21, 2007 21:12 przez DamianCU, łącznie zmieniany 2 razy.


Każdy jest Kimś [VW]
Pozdrawiam DamianCU
GTI: viewtopic.php?f=88&t=346397" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

Post autor: DrLupus » pt wrz 21, 2007 21:16

andrew19_86 pisze:właśnie kontrolka od ręcznego jest też kontrolką zużycia klocków
Ale w książce od Golfa (tej oryginalnej) kontrolka zużycia klocków ma inny symbol niż kontrolka ręcznego - ja tej pierwszej nie mam i nie jestem pewny czy w moim golfie jest taka funkcja. Czy od klocków odchodzą jakieś kabelki? Gdzie ich szukać ew.?
DamianCU pisze:Prawdopodobnie włącznik pod dzwignią hamulca ręcznego sie wyrobił
Ok, a wiesz jak się do niego dostać najprościej?


W 2010 założę sobie elektryczne szyby...

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt wrz 21, 2007 21:38

chyba najlepiej będzie dolać troszkę płynu hamulcowego


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
VwDarek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: pt sie 11, 2006 17:54
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: VwDarek » pt wrz 21, 2007 21:44

Paweł Marek, ma racje masz malo plynu hamulcowego :) Ja tez kiedys w Mk2 myslalem ze sie cos psuje i naprawialem piescia a pozniej dopiero mi znajomy powiedzial zeby dolac :) :helm: Pzdr.



Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

Post autor: DrLupus » pt wrz 21, 2007 21:46

Ale dlaczego skoro jego poziom jest ok? Nawet specjalnie wjechałem na wzniesienie przed moim garażem bo myślałem że to wskutek ruchu cieczy wewn. zbiorniczka zadziałał jakiś pływak albo coś podobnego... ale to jednak nie to.

[ Dodano: Pią Wrz 21, 2007 21:49 ]
VwDarek pisze:Paweł Marek, ma racje masz malo plynu hamulcowego :) Ja tez kiedys w Mk2 myslalem ze sie cos psuje i naprawialem piescia a pozniej dopiero mi znajomy powiedzial zeby dolac
No dobra ale, auto mam 2 lata, nic się nie działo, płynu nie dolewałem, wycieków nie ma, to gdzie się podział ten płyn skoro kontrolka zaczyna migac?



Awatar użytkownika
VwDarek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: pt sie 11, 2006 17:54
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: VwDarek » pt wrz 21, 2007 21:58

DrLupus pisze:No dobra ale, auto mam 2 lata, nic się nie działo, płynu nie dolewałem, wycieków nie ma, to gdzie się podział ten płyn skoro kontrolka zaczyna migac?
HEhe tez tak wlasnie sie zastanawiam i nie wiem :helm: Poprostu moze poprzez eksploatację gdzies poprostu go jakos ubywa po troszku..Ja to wogole po tej przygodzie calkiem plyn wymienilem i jest ok :) Moze po wymianie bedzie ok. Wymieniales kiedys plyn hamulcowy? :bajer:



Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

Post autor: DrLupus » sob wrz 22, 2007 07:44

VwDarek pisze:Wymieniales kiedys plyn hamulcowy?
Nie wymieniałem płynu ani klocków, szczęk....

Ale zastanawiam się czy mogę mieć tę funkcję, o której pisze andrew19_86


W 2010 założę sobie elektryczne szyby...

Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

Post autor: $iwy » sob wrz 22, 2007 08:56

Pewnego dnia z nudow zabralem sie za sprzatanie calego auta,umylem nawet silnik i pozniej gdy ruszalem-dzialo mi sie tak jak Tobie tylko u mnie zaswiecala sie kontrolka i po jakis 4 sek gasla ale gdy jechalem nerwowo-szpbko przyspieszalem to sie zaswiecala znowu.Do tej pory nie wiem co bylo ale przeszlo.Gdzies po ok 4 godzinkach bylo ok.Pewnie woda gdzies zalala...



Awatar użytkownika
Maro_GT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 23:59
Lokalizacja: Gdańsk / Orneta / NLI
Kontakt:

Post autor: Maro_GT » sob wrz 22, 2007 10:49

W swoim MK3 tez miałem problem z tą kontrolką. Na początku myślałem że to właśnie coś z czujnikiem przy hamulcu ręcznym, ale dolałem troszeczke płynu hamulcowego i jest wszystko OK, a było to jakies pół roku temu i więcej juz mi się ta kontolka nie świeciła.
Ostatnio zmieniony sob wrz 22, 2007 10:50 przez Maro_GT, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Post autor: danioo » sob wrz 22, 2007 22:51

U mnie w firmowym nowym seicento kontrolka recznego waroiwała.
Nawet zdążyliśmy sie umowic w serwisie fiata, kupiłem taki sam płyn dolałem i juz prawie rok nie mrugnela podczas jazdy.



Awatar użytkownika
Gr@rM!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 02, 2007 23:53
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Post autor: Gr@rM! » ndz wrz 23, 2007 09:23

Tez mam problem z kontrolka tylko ze mi swieci caly czas, stan plynu jest ok, wlacznik jest ok, klocki zmienione ... moze gdzies jest zwarcie ??


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1971948#1971948][size=134][color=grey][b]AFNik by Gr@rM! [/b][/color][/size][/url]

[img]http://img91.imageshack.us/img91/1672/podpissr.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 381 gości