falujące obroty + spalanie oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Kolarz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn lut 21, 2005 15:32
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

falujące obroty + spalanie oleju

Post autor: Kolarz » czw wrz 20, 2007 11:51

Witam

Zapewne były już podobne wątki, ale przeszukałem sporo i nigdzie nie trafiłem na odpowiedź dotyczącą mojego problemu, dlatego też proszę o wyrozumiałość i rzeczową pomoc w dwóch tematach.

1) Otóż mam kłopot z obrotami silnika. Chcąc uprzedzić Wasze odpowiedzi powiem, że przepustnica została wyczyszczona a także sprawdzona VAGiem z nowymi ustawieniami. Mimo tych zabiegów obroty rozgrzanego silnika "falowały" od 750 do 1100. W ostatnich dniach jest gorzej, bo obroty nie falują w górę a w dół (od 750 do 500); a gdy silnik zimny praktycznie nie ma wolnych obrotów i gaśnie. Cóż to może być??

2) Druga sprawa to spalanie oleju. Silnik 1,6 AEE ma przejechane obecnie 225 tys km i od wymiany do wymiany (15 tys km) potrafi spalić ponad 1 litr (syntetyk Mobila). Znajomy mechanik twierdzi, że może rozebrać silnik, ale chce go kompleksowo naprawić (planowanie głowicy, uszczelnienia popychaczy, gniazda zaworów, pierścienie, itd) co wiąże się oczywiście ze sporym wydatkiem, którego chciałbym w miarę możliwości uniknąć. Macie jakieś pomysły??

Z góry dzięki,
Marcin'


Kolarz

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » czw wrz 20, 2007 12:08

Kolarz pisze:Cóż to może być??
prawdzić należy czujnik temepratury
Kolarz pisze:Macie jakieś pomysły??
zalej mineralnym olejem 15W40
lub semi syntetic 10W 40



geneg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt wrz 14, 2007 07:45
Lokalizacja: Kwidzyn

Temat 1szy

Post autor: geneg » czw wrz 20, 2007 12:10

Zapraszam do lektury mojego tematu, może znajdziesz coś pożytecznego. Ja mam problem podobny, tylko u mnie sprawę dodatkowo (może/nie musi) komplikuje instalacja LPG. http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=123412

Co do falujących obrotów na bezynie to wylistowałem sobie kilka mozliwych przyczyn:
1. Silniczek krokowy - zdemontować, wyczyścić (wykąpać w benzynie ekstrakcyjnej) i zamontować.
2. Uszkodzenie sondy lambda - nie wiem jak to sprawdzić, ale na pewno gdzieś znajdziesz. Bo przecież nie sztuka kupić i wymienić, a później się okaże, że to nie to.
3. Lewe powietrze np. przez uszczelkę pod kolumną wtryskiwacza - na włączonym silniku poruszaj zdecydowanie tą kolumną (góra/dół, prawo/lewo) i jak obroty będą się zmieniać to coś nie halo.
4. Czujnik położenia przepustnicy - zasyfiona wtyczka lub elementy mechaniczne.
5. Czujnik temperatury cieczy chłodzącej - można sprawdzić po podpięciu kompa do auta. 6. Możesz też w trakcie pracy silnika wypinać poszczególne wtyczki (krokowy, przepustnica, temperatura) i może dojdziesz, który to - o ile to właśnie to.

Pozdrawiam



Kolarz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn lut 21, 2005 15:32
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Kolarz » czw wrz 20, 2007 12:24

dziejo, czujnik temperatury gdyby był walnięty nie nie pokazałby VAG?

geneg, gazu nie mam, ale dzięki za podpowiedź.
1. Zdemontować silniczek krokowy? Toż on w przepustnicy wmontowany, nie?
2. O sondzie nie pomyślałem... sprawdzę.
3. Lewe powietrze pod wtryskowaczem? Ale u mnie wielopunkt.
4 i 5 sprawdzone - nie pomogło


Kolarz

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » czw wrz 20, 2007 12:27

a co z przepływomierzem ???



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » czw wrz 20, 2007 12:48

Uszczelka pod głowicą puszcza dlatego obroty falują i olej uceka


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » czw wrz 20, 2007 13:22

grandilodz pisze:Uszczelka pod głowicą puszcza dlatego obroty falują i olej uceka
nie strasz chłopaka :chytry: za mało wiemy na ten temat aby taka diagnoze postawić
owszem mozna by było przyjąć taka opcje ale ???ubywa płynu ? olej zmienił kolor ?na korku maziata biaława substancja ? nic nie wiadomo ja uważam że w tej
sytuacji jaka przedstawił KOLARZ to nie jest uszczelka :bigok:
sonda owszem ona lubi płatać różne figle warto ją sprawdzić na jakich napięciach oscyluje



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 385 gości