GTI - kilka pytań o osiągi i moc

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

GTI - kilka pytań o osiągi i moc

Post autor: mojama » wt wrz 18, 2007 20:07

Witajcie,

Chciałbym zadać dwa pytanka na temat 1.8T w wersji 150KM. Pragnę jak zwykle przypomnieć, że jestem w sumie nowy w "świecie" golfa - dotychczas jeździłem seicento, tak więc wiecie...

1.
Golfa 1.8T mam już od 3 miesięcy. Osiągi mi się podobają. Dziwi mnie jednak, że tak ciężko mi zapiszczeć oponami podczas ruszania. Zawsze mi się wydawało, że 150 koni to wystarczająca wartość do konkretnego spalenia gumy, ale albo byłem w błędzie albo mam coś z autem.
Próbuję ruszyć dynamicznie, wchodzę na wysokie obroty i puszczam dość szybko sprzęgło. Auto za cholere nie zacznie buksować oponami na czystym asfalcie (gdy jest choć troszkę piasku to tak). Do pisku mogę go zmusić gdy puszczę sprzęgło do połowy i tak go chwilę przytrzymam trzymając sporo gazu - wtedy przy pewnej prędkości zaczyna piszczeć. Czy wy macie tak samo?
Piszę to bo chciałbym zapytać czy czasem nie mam jakiegoś ASR i o tym nie być informowanym żadną kontrolką? ESP też nie mam, przynajmniej nic mi się nie pali od niego.
Zresztą zobaczcie filmik, widać tu kontrolki przez chwilę. Filmik pokazuje również przyśpieszanie mojego auta:

http://pl.youtube.com/watch?v=WLmQZhBk2As

Mam nadzieję, że 8-9 sekund to dobry wynik. Dobry w sensie "nic nie jest popsute".

2.
Dużo naczytałem się o zaletach silnika 1.8T. Jedną z nich jest to, że "fajnie" się go podkręca. Z postów wyczytałem, że łatwo można wybić go do 180KM, niestety żadnych konkretów nie znalazłem. Czy ktoś kto przerabiał temat może konkretnie napisać jak mozna zwiększyć moc ze 150KM do 180KM w golfie GTI? Czy za pomocą programu i VAG'a czy jakiegoś tam czipa? Jeśli programu to czy ten program można gdzieś dostać czy jak. Sory ale jestem laikiem i takie programowanie to wyobrażam sobie jak equalizer w winampie czyli przesuwanie jakimiś suwakami - ja bym chciał ściągnąć taki gotowy "preset" i sobie go załadować :) Proszę znawców o rozjaśnienie mi prawdziwej istoty wgrywania programu silnikowi.
Jeśli chip to skąd, za ile i gdzie? Czy grożą jakieś efekty uboczne takich zabiegów?

Będę wdzięczny za uwagi.

pozdrawiam,



Itor
Forum Master
Forum Master
Posty: 1092
Rejestracja: pt maja 04, 2007 21:41
Lokalizacja: Sin City
Kontakt:

Re: GTI - kilka pytań o osiągi i moc

Post autor: Itor » wt wrz 18, 2007 20:15

mojama pisze:Witajcie,

Chciałbym zadać dwa pytanka na temat 1.8T w wersji 150KM. Pragnę jak zwykle przypomnieć, że jestem w sumie nowy w "świecie" golfa - dotychczas jeździłem seicento, tak więc wiecie...

1.
Golfa 1.8T mam już od 3 miesięcy. Osiągi mi się podobają. Dziwi mnie jednak, że tak ciężko mi zapiszczeć oponami podczas ruszania. Zawsze mi się wydawało, że 150 koni to wystarczająca wartość do konkretnego spalenia gumy, ale albo byłem w błędzie albo mam coś z autem.
Próbuję ruszyć dynamicznie, wchodzę na wysokie obroty i puszczam dość szybko sprzęgło. Auto za cholere nie zacznie buksować oponami na czystym asfalcie (gdy jest choć troszkę piasku to tak). Do pisku mogę go zmusić gdy puszczę sprzęgło do połowy i tak go chwilę przytrzymam trzymając sporo gazu - wtedy przy pewnej prędkości zaczyna piszczeć. Czy wy macie tak samo?
Piszę to bo chciałbym zapytać czy czasem nie mam jakiegoś ASR i o tym nie być informowanym żadną kontrolką? ESP też nie mam, przynajmniej nic mi się nie pali od niego.
Zresztą zobaczcie filmik, widać tu kontrolki przez chwilę. Filmik pokazuje również przyśpieszanie mojego auta:

http://pl.youtube.com/watch?v=WLmQZhBk2As

Mam nadzieję, że 8-9 sekund to dobry wynik. Dobry w sensie "nic nie jest popsute".

2.
Dużo naczytałem się o zaletach silnika 1.8T. Jedną z nich jest to, że "fajnie" się go podkręca. Z postów wyczytałem, że łatwo można wybić go do 180KM, niestety żadnych konkretów nie znalazłem. Czy ktoś kto przerabiał temat może konkretnie napisać jak mozna zwiększyć moc ze 150KM do 180KM w golfie GTI? Czy za pomocą programu i VAG'a czy jakiegoś tam czipa? Jeśli programu to czy ten program można gdzieś dostać czy jak. Sory ale jestem laikiem i takie programowanie to wyobrażam sobie jak equalizer w winampie czyli przesuwanie jakimiś suwakami - ja bym chciał ściągnąć taki gotowy "preset" i sobie go załadować :) Proszę znawców o rozjaśnienie mi prawdziwej istoty wgrywania programu silnikowi.
Jeśli chip to skąd, za ile i gdzie? Czy grożą jakieś efekty uboczne takich zabiegów?

Będę wdzięczny za uwagi.

pozdrawiam,
0-100km/h - 8/9 sek - dobry wynik
chipowanie (tylko chip)- vag nic nie da (czipowanie nie jest dla laikow nie radze nic samemu wgrywac)
piszczenie opon - trzeba umiec to zrobic:)
Ostatnio zmieniony wt wrz 18, 2007 20:25 przez Itor, łącznie zmieniany 1 raz.



r4d3x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt sie 31, 2007 09:02
Lokalizacja: Wejherowo

Re: GTI - kilka pytań o osiągi i moc

Post autor: r4d3x » wt wrz 18, 2007 22:52

Itor pisze: piszczenie opon - trzeba umiec to zrobic:)
W całej rozpietości twojej wypowiedzi sie z toba zgadzam :)
musisz poprbowac :)
albo zapytaj sie kumpli jak oni to robia :)

jak nabierzesz wprawy to bedziesz tylko popny nowe kupowal co chwila :P



Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Re: GTI - kilka pytań o osiągi i moc

Post autor: mojama » śr wrz 19, 2007 11:11

Jezdziłem nie jednym autem i żadnego nie musiałem się tak prosić o buksa, paradoksalnie ten golf jest z nich najmocniejszy :)
Ma to swój urok, szczerze mówiąc podoba mi się taka ASRowata specyfika pracy.

pozdrawiam,



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » śr wrz 19, 2007 11:17

Masz ABS?
To zapewne z EDS'em - taka mini szpera



Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: mojama » śr wrz 19, 2007 11:37

ABS mam.
O tym EDS'ie to nawet nie słyszałem. Rozumiem, że od tego nie ma żadnej kontrolki i nie można tego wyłączać na życzenie?



pozdrawiam,



xisio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw sie 02, 2007 23:56
Lokalizacja: Limerick

Post autor: xisio » śr wrz 19, 2007 11:57

hmmm EDS to chyba rozdzielacz sily hamowania?
za buksowanie kol odpowiada ESP i od tego jest kontrolka na panelu przednim przy awaryjnych światłach i można wyłączyć.
Ostatnio zmieniony śr wrz 19, 2007 11:57 przez xisio, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Golf GTi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: pt lip 29, 2005 20:54
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: Golf GTi » śr wrz 19, 2007 12:12

Stary moj PF robi 9 do 100 a ma 107ps , no teraz pewnie ok 8 po modach. Jak na 1,8T 150ps jakos slabo to jedzie.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » śr wrz 19, 2007 12:43

Golf GTi, no bo Mk2 są najlepsze :)

a co do tematu pisku przy ruszaniu to albo masz coś nie teges ze sprzęgłem :PP w co wątpie
Ruszać to chyba umiesz z tego co piszesz ...

W takim razie bedziesz mieć jakiś system kontroli trakcji włączony :PP

ESP - System kontroli trakcji ale nie podczas ruszania autem tylko podczas jazdy !!! jeśli pruszasz sie z określoną prędkością to on wtedy moze działać więc nie zzgodze sie z xisio, bo to nie to :PP


TCS = Traction Control System - Kiedy jedno lub obydwa koła napędzające ślizgają się TCS powoduje ich hamowanie. Działa przy poniżej 30-50 km/h(w zależności od samochodu) i jest użyteczny szczególnie podczas ruszania lub nagłego przyspieszania

ASR wykorzystuje czujniki ABS, których zadaniem jest mierzenie i porównywanie prędkości kól
ASR uruchamia dwa sposoby sterowania :
1 jeżeli ślizgają się oba koła zmniejsza się moc wytwarzana przez silnik
2 jeżeli ślizga się tylko jedno koło to powoduje blokowanie tego koła.

A to co Ty tam masz powłączane to juz sam sobie musisz sprawdzić :P :helm:



Awatar użytkownika
Wojtes3mkIII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: śr paź 26, 2005 23:35
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: GTI - kilka pytań o osiągi i moc

Post autor: Wojtes3mkIII » śr wrz 19, 2007 13:45

mojama pisze:Witajcie,

Chciałbym zadać dwa pytanka na temat 1.8T w wersji 150KM. Pragnę jak zwykle przypomnieć, że jestem w sumie nowy w "świecie" golfa - dotychczas jeździłem seicento, tak więc wiecie...

1.
Golfa 1.8T mam już od 3 miesięcy. Osiągi mi się podobają. Dziwi mnie jednak, że tak ciężko mi zapiszczeć oponami podczas ruszania. Zawsze mi się wydawało, że 150 koni to wystarczająca wartość do konkretnego spalenia gumy, ale albo byłem w błędzie albo mam coś z autem.
Próbuję ruszyć dynamicznie, wchodzę na wysokie obroty i puszczam dość szybko sprzęgło. Auto za cholere nie zacznie buksować oponami na czystym asfalcie (gdy jest choć troszkę piasku to tak). Do pisku mogę go zmusić gdy puszczę sprzęgło do połowy i tak go chwilę przytrzymam trzymając sporo gazu - wtedy przy pewnej prędkości zaczyna piszczeć. Czy wy macie tak samo?
Piszę to bo chciałbym zapytać czy czasem nie mam jakiegoś ASR i o tym nie być informowanym żadną kontrolką? ESP też nie mam, przynajmniej nic mi się nie pali od niego.
Zresztą zobaczcie filmik, widać tu kontrolki przez chwilę. Filmik pokazuje również przyśpieszanie mojego auta:

http://pl.youtube.com/watch?v=WLmQZhBk2As

Mam nadzieję, że 8-9 sekund to dobry wynik. Dobry w sensie "nic nie jest popsute".

2.
Dużo naczytałem się o zaletach silnika 1.8T. Jedną z nich jest to, że "fajnie" się go podkręca. Z postów wyczytałem, że łatwo można wybić go do 180KM, niestety żadnych konkretów nie znalazłem. Czy ktoś kto przerabiał temat może konkretnie napisać jak mozna zwiększyć moc ze 150KM do 180KM w golfie GTI? Czy za pomocą programu i VAG'a czy jakiegoś tam czipa? Jeśli programu to czy ten program można gdzieś dostać czy jak. Sory ale jestem laikiem i takie programowanie to wyobrażam sobie jak equalizer w winampie czyli przesuwanie jakimiś suwakami - ja bym chciał ściągnąć taki gotowy "preset" i sobie go załadować :) Proszę znawców o rozjaśnienie mi prawdziwej istoty wgrywania programu silnikowi.
Jeśli chip to skąd, za ile i gdzie? Czy grożą jakieś efekty uboczne takich zabiegów?

Będę wdzięczny za uwagi.

pozdrawiam,
troche dziwne, może rzeczywiscie coś ze sprzegłem, bo wielkiej filozofi nie ma, u mnie jak ruszysz spokojnie i pedał do końca to jak załapie turbo to zaczyna piszczec, później postaram sie wrzucic swój filmik 0-100 km/h



Awatar użytkownika
kwitecki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 18:01
Lokalizacja: Kobyłka
Kontakt:

Post autor: kwitecki » śr wrz 19, 2007 19:43

Ja tez mam GTI 1.8T i pali kapcie bez problemu.
Co do systemow to pewnie macie cos takiego jak Electronic differential lock (EDL) , ja to mam . Jesli nie jezdziliscie jeszcze w zimie tym autkiem na sliskim to mogliscie tego nie zaobserwowac w znacznym stopniu ale jak pojezdzicie to zobaczycie ze jak kola straca przyczepnosc lub jedno kolo bedzie sie krecic szybciej niz drugie to bedzie slychac podobny dzwiek jak pompa ABS. EDL bedzie sie staral tak rozdzielac-blokowac naped by kola obracaly sie z jednakowa szybkoscia i moca.


Mój golfik:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=18947&postdays=0&postorder=asc&start=1140&sid=3125aafe34a6e4ea9a51c6a94b07628e

Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Re: GTI - kilka pytań o osiągi i moc

Post autor: mojama » śr wrz 19, 2007 21:23

Wojtes3mkIII pisze:później postaram sie wrzucic swój filmik 0-100 km/h
Wrzuć koniecznie, zachęcam innych właścicieli mk4 gti do wrzucenia filmiku (jeśli posiadają) przedstawiającego prędkościomierz podczas przyśpieszania do setki.

Ja jutro popróbuję półsprzęgłem wydobyć z niego troche pisku :)

pozdrawiam,



Awatar użytkownika
MAREK 74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 990
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 21:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: MAREK 74 » śr wrz 19, 2007 22:48

masz pewnie EDS wyciąg bezpiecznik z ABSu i poróbuj


MK1 1.8GTI MK2 GTI 16V + DIGI3.2 MK2 1.8GTI + DIGI 1.75 :)

Awatar użytkownika
Wojtes3mkIII
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: śr paź 26, 2005 23:35
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: GTI - kilka pytań o osiągi i moc

Post autor: Wojtes3mkIII » czw wrz 20, 2007 15:40

mojama pisze:
Wojtes3mkIII pisze:później postaram sie wrzucic swój filmik 0-100 km/h
Wrzuć koniecznie, zachęcam innych właścicieli mk4 gti do wrzucenia filmiku (jeśli posiadają) przedstawiającego prędkościomierz podczas przyśpieszania do setki.

Ja jutro popróbuję półsprzęgłem wydobyć z niego troche pisku :)

pozdrawiam,



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 374 gości