Jak sie pozbyc nieprzyjemnego zapachu wilgoci w srodku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

esio10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 13:04
Lokalizacja: Pszczyna

Jak sie pozbyc nieprzyjemnego zapachu wilgoci w srodku

Post autor: esio10 » wt wrz 18, 2007 17:31

witam - mam pytanie - po ostatnich opadach descze jak o maja golfy pojawila sie woda pod dywanikami , bylo dosc mokro, to tez wyrzucilem po kolei fotele , dostalem sie do wykladziny - dzwiglem ja - wyrzyucilem mata wygluszajaca -bo byla cala mokra -szlo wykrecac wiadrami wode - i zostawilem wykladzine do wysuszenia wraz z podloga( sama blacha) nastepnie zem wizal wode z proszkiem zaczalem szorowac blache a nastepnie nowa woda- wykladzine - po wysuszeniu mate wygluszajaca zastapilem nowa , i skrecilem wszytsko do kupy i jezdzilem bez dywanikow z otwartym szyberdachem aby sie jescze wykladzina wysuszyla - wszytsko ladnie pieknie - ale nadal cos mi smierdzi wilgocia w aucie - i co zrobic? czy sa jakies srodki ktorymi da sie to spryskac - juz mysalame wybrac sie do ludzi ktorzy czyszcza dywany i aby wodnym odkurzaczem mi wyprali wykladzine, no ale czy sa jakies tansze metody?



ZMIENNIK1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:49
Lokalizacja: MAŁA WIEŚ
Kontakt:

Re: Jak sie pozbyc nieprzyjemnego zapachu wilgoci w srodku

Post autor: ZMIENNIK1313 » wt wrz 18, 2007 17:34

esio10 pisze:witam - mam pytanie - po ostatnich opadach descze jak o maja golfy pojawila sie woda pod dywanikami , bylo dosc mokro, to tez wyrzucilem po kolei fotele , dostalem sie do wykladziny - dzwiglem ja - wyrzyucilem mata wygluszajaca -bo byla cala mokra -szlo wykrecac wiadrami wode - i zostawilem wykladzine do wysuszenia wraz z podloga( sama blacha) nastepnie zem wizal wode z proszkiem zaczalem szorowac blache a nastepnie nowa woda- wykladzine - po wysuszeniu mate wygluszajaca zastapilem nowa , i skrecilem wszytsko do kupy i jezdzilem bez dywanikow z otwartym szyberdachem aby sie jescze wykladzina wysuszyla - wszytsko ladnie pieknie - ale nadal cos mi smierdzi wilgocia w aucie - i co zrobic? czy sa jakies srodki ktorymi da sie to spryskac - juz mysalame wybrac sie do ludzi ktorzy czyszcza dywany i aby wodnym odkurzaczem mi wyprali wykladzine, no ale czy sa jakies tansze metody?
możesz to jeszcze raz wszystko wanishem lub pianką do czyszczenia tapicerki! Mi tak pomoglo!


nigdy nie mów nigdy:)

Awatar użytkownika
lordmatej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: pn lut 12, 2007 19:38
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: lordmatej » wt wrz 18, 2007 21:16

ZMIENNIK1313 pisze:możesz to jeszcze raz wszystko wanishem lub pianką do czyszczenia tapicerki! Mi tak pomoglo!
A potem popsikaj perfumami do samochodu!! Długo się trzyma!! No i jak masz filtr przeciwpyłkowy to oblukaj bo mi waliło nadmuchami włąśnie przez niego!!!Po wymianie i odświerzeniu nawiewów sprayem do klimy i mam autko jak z pod igły!!


...i zesłał pan Golfa na ziemie , by siał zamęt i zniszczenie...

ZMIENNIK1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 273
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:49
Lokalizacja: MAŁA WIEŚ
Kontakt:

Post autor: ZMIENNIK1313 » wt wrz 18, 2007 23:03

lordmatej pisze:potem popsikaj perfumami do samochodu!! Długo się trzyma!! No i jak masz filtr przeciwpyłkowy to oblukaj bo mi waliło nadmuchami włąśnie przez niego!!!Po wymianie i odświerzeniu nawiewów sprayem do klimy i mam autko jak z pod igły!!

no perfumy też się przydały!Fakt możesz mieć zapchany filtr kabinowy! wymień go na tzw. filtr węglowy i powinno być wporządku!


nigdy nie mów nigdy:)

xisio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw sie 02, 2007 23:56
Lokalizacja: Limerick

Post autor: xisio » śr wrz 19, 2007 11:54

na allegro kup humistop, naprawde swietnie dziala i po kilku tygodniach bedzie zero wilgoci, jedyny problem to z jego zamocowaniem ja na tasme za tylnim siedzeniem na podlodze ustawilem i przez 2 tygodnie zebral mi z pol szklanki wody.



Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » śr wrz 19, 2007 11:59

Podpatrzyłem u taksiaży, że na jesień jak auto zostawiaja na noc to rozkładają gazety ale takie typu Trybuna :grin: , żeby wilgoś wciągnęły. W tamtym roku zrobiłem tak na próbę i faktycznie rano były wilgotne.



Bąku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pn lut 19, 2007 17:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bąku » śr wrz 19, 2007 12:07

hmm no pierwsze podstawowe pytanie jakie mi się nasuwa to skąd w środku auta tyle wody że wylewałeś ją wiadrami, chyba coś to nie tak


Mój Były mk3 na VENTO FRONCIE
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102145&postdays=0&postorder=asc&start=0

Awatar użytkownika
kristo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: czw lut 09, 2006 10:19
Lokalizacja: Pasłęk

Post autor: kristo » śr wrz 19, 2007 13:00

Bąku pisze:hmm no pierwsze podstawowe pytanie jakie mi się nasuwa to skąd w środku auta tyle wody że wylewałeś ją wiadrami, chyba coś to nie tak
Fakt, najpierw wyeliminować przyczyne podtopienia, a potem walczyć ze skutkami.
Może być, że dalej auto nabiera wody i suszenie i inne zabiegi nic nie dadzą



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 226 gości