Przekaźnik rozrusznika?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kub2a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 16:50
Lokalizacja: Mikołów

Przekaźnik rozrusznika?

Post autor: kub2a » sob wrz 15, 2007 15:32

Miałem dzisiaj następującą sytuacje: pojechałem do kolegi, wszystko działało normalnie, kiedy chciałem wrócić nie działał rozrusznik, nawet nie kręcił. Domyśliłem się, ze to bezpiecznik/ przekaźnik więc poodciskałem wszystkie. Rozrusznik ruszył i wszystko działało normalnie. Chcąc uniknąć takich sytuacji mam pytanie: który przekaźnik/ bezpiecznik za to odpowiada?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob wrz 15, 2007 15:39

Żaden. Problem tkwi albo w upalonej stacyjce, albo okablowaniu, albo z psującym się bendixem przy rozruszniku czy też samym rorusznikiem.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob wrz 15, 2007 16:09

rozrusznik nie posiada bezpiecznika ani tez przekaznika prąd idzie bezpośrednio z akum ze stacyjki jest tylko podawany sygnał na bendix
zobacz jakie grube przewody idą do rozrusznika z akumulatora tam sa zaj.... obciążenia
Ostatnio zmieniony sob wrz 15, 2007 16:39 przez dziejo, łącznie zmieniany 1 raz.



kub2a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 16:50
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: kub2a » sob wrz 15, 2007 20:08

Generalnie auto mam od ponad roku i do tej pory nie było żadnych tego typu problemów. Wydaje mi się, ze rozrusznik jest sprawny, kilka dni temu auto było u mechanika i ściągana była skrzynia biegów, więc być może coś jest niedokręcone albo niedopięte. Najdziwniejsze jest to, że problem mino tak szybko jak się pojawił. Jeśli to nie przekaźniki to nie wiem jak to sie stało, ze auto normalnie odpaliło.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob wrz 15, 2007 20:13

Sprawdz połączenie grubego czerwonego i cienkiego czarno czerwonego kabla do rozrusznika. Jeśli dalej się nie odezwie wrzuć luz, i kawalkiem kabla podłącz plus z aku do śróbki do której jest mocowany czarno-czerwony kabel od stacyjki. Zatrybi - znaczy winna stacyjka lub kable od niej gdzieś w środku, nie zatrybi to winny rozrusznik. Jeśli nie zakręci to posluchaj czy czy coś w nim w tym momencie cyknie, tak samo posluchaj czy cyknie jak zaplasz stacyjką, wtedy już będzie prawie wszystko wiadomo.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » ndz wrz 16, 2007 01:05

Miałem dość dziwną sprawę z rozrusznikiem.Jak było bardzo gorąco, mocno nagrzany silnik to nie zakręcił. Delikatne cykanie i finał. Po podłączeniu na krótko kabla uidącego do automatu działał.(rozrusznik na 100% sprawny, świeżo po regeneracji).Sprawę rozwiązał przekaźnik na tym właśnie kablu.



Awatar użytkownika
tomek860
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 353
Rejestracja: sob wrz 09, 2006 13:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tomek860 » ndz wrz 16, 2007 10:51

Witam, ja miałem podobny problem. Też nie mogłem zapalić auta, musiałem śrubokrętem przy rozruszniku kręcić :grin: do wymiany poszedł taki elektrowłącznik pod kierownicą. Kosztował około 30zł



kub2a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 16:50
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: kub2a » ndz wrz 16, 2007 16:32

Cały problem paradoksalnie polega na tym, ze teraz wszystko działa. Ale nie wiedząc co spowodowało tą chwilową awarie nie mogę tego naprawić. A co jak co, ale wolałbym być pewien auta. Ja raczej obstawiam, że coś mogło się odłączyć, albo nie zostać dokładnie przyłączone. Tak jak pisałem kilka dni temu auto było u mechanika i ściągana była skrzynia biegów, wiec pewnie sporo musiało zostać odłączone. Nie zostaje nic jak tylko jeździć i zobaczyć czy to sie będzie powtarzać.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz wrz 16, 2007 18:35

kub2a pisze:Tak jak pisałem kilka dni temu auto było u mechanika i ściągana była skrzynia biegów,
więc grzebał przy rozruszniku i zacznnij od sprawdzenia mocowania jego kabli od razu, bez czekania na przygody


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 222 gości