Nie wlaczajacy sie wentylator i mocne nagrzewanie silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Maximus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pt sie 31, 2007 20:47
Lokalizacja: Śląskie
Kontakt:

Nie wlaczajacy sie wentylator i mocne nagrzewanie silnika

Post autor: Maximus » czw wrz 13, 2007 22:18

Witam wszystkich :)

Przegladalem juz wiele postow zwiazanych z moim tematem ale nie potrafie odnalezc ostatecznej odpowiedzi:/

mam Golfa 3 1.4 93 rocznik. od pewnego czasu wystepuja z nim pewne problemy. Otoz wystarcza 2-3 zmiany swietlne podczas ktorych stoje i od razu wskaznik temperatury uzyskuje ok: 105* i chce nadal rosnac :/.
Dodam ze nei wlacza sie wnetylator. Z tego co zauwazylem wydaje mi sie ze wlacza sie tylko jego drugi bieg ale nie jestem tego pewien :(

Czy jest to termostat czy cos innego? Nie chcialbym zaplacic ogromnych pieniedzy w warsztacie i zostac naciagniety :/



Awatar użytkownika
mikan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 173
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 12:55
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

Post autor: mikan » czw wrz 13, 2007 22:42

nie zaplacisz,czujnij kosztuje 15zl,wymienic mozesz sobie sam,a jak nie to wymiana z 15 zl.chyba od tego bym zaczal,a jak ci sie grzeje i nie chce ci sie jechac do mechaniora odrazu to wpierdziel skobla w koskte od czujnika i bedzie ci non stop chodzil wentylator,i nie zagrzeje sie,sprawdz plyn w chlodnicy itd



Awatar użytkownika
MAREK 74
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 990
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 21:34
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: MAREK 74 » czw wrz 13, 2007 22:58

chłopie jakiej firmy jest ten włącznik za 15zł ???????


MK1 1.8GTI MK2 GTI 16V + DIGI3.2 MK2 1.8GTI + DIGI 1.75 :)

Maximus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pt sie 31, 2007 20:47
Lokalizacja: Śląskie
Kontakt:

Post autor: Maximus » pn wrz 17, 2007 16:02

Witam ponownie :)
Dzisiaj wrocilem z golfikiem :) Okazalo sie jest to czujnik temperatury. Wszystko zostalo wymienione. Mechanik sprawdzal pozniej na termometrze kiedy wlaczaja sie wentylatory. Pierwszy poziom wlacza sie przy 95* a drugi przy 102*

Zaistnial jednak pewien drobiazg :) Moja wskazowka na termometrze w liczniku przeklamuje o 3* do przodu. Zakupilem ostatnio na allegro licznik z obrotkiem bo moj byl z zegarem :) Czy ten problem powinien zostac zniwelowany wymiana licznika?

[ Dodano: 22 Wrz 2007 22:20 ]
Wymienilem czujnik temperatury a problem dalej pozostal :( Wentylator wlacza sie dalej dopiero przy 108*C :/ Mimo wymiany czujnika nie wlacza sie 1 bieg wentylatora :(

Jaki moze byc powod?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 369 gości