Swap na TDI w Polo - dużo z tym zachodu?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
klekocix
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: sob lut 17, 2007 23:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Swap na TDI w Polo - dużo z tym zachodu?

Post autor: klekocix » wt wrz 11, 2007 10:02

Witam

Mam pytanie, narazie teoretyczne ale może niedługo przerodzi się w praktykę :)

Otóż mam możliwość zakupu bardzo tanio samochodu VW Polo Classic, rocznik 2000, przebieg 51 tyś km. Auto 100% pewne, właścicielem jest teść który zakupił je w salonie.

Niestety, jego bolączką jest silnik, a mianowicie siedzi tam 1.4 16v 75KM.

Jak dla mnie zupełnie niewystarczający, auto to nie ma zupełnie żadnych osiągów, a pali sporo paliwa (oczywiście silnik nigdy nie widział LPG).

Chciałbym się dowiedzieć czy możliwa jest zmiana silnika w tym samochodzie na TDI/SDI, jakie byłyby koszto, jak z opłacalnością i czy wogóle jest sens w coś takiego się bawić?

Co należałoby zmienić żeby to auto działało bez problemów?
- silnik
- komputer
- skrzynie biegów (??)
- wskaźniki
- sprzęgło (??)
i pewnie coś jeszcze?

W każdym razie będę wdzięczny za opinie.

Jak widzicie auto jest prawie nowe, bardzo rzadko jeżdżone, teść jeździ coraz gorzej i nie potrzebne mu to auto, a dla mnie jak znalazł :grin: Bo przecież szkoda byłoby sprzedawać taki samochód z takim przebiegiem, w który i tak pewnie większość kupujących nie uwierzy...
Ostatnio zmieniony wt wrz 11, 2007 20:03 przez klekocix, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » wt wrz 11, 2007 10:31

Jeszcze bak[głównie wlew]+ pompę przespawać uszy mocujące silnik w komoże silnikowej
koszt jest niebagatelny więc czy nie warto te pieniądze przeznaczyć na TD-TDI??



Awatar użytkownika
daniel2505
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 18:39
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: daniel2505 » wt wrz 11, 2007 10:35

Duuuużo zachodu. TDI to zupełnie inna historia. Jesli trafisz okazyjnie silnik to i tak koszt kilku tys zł. Inna skrzynia i oczywiście sprzęgło, zawieszenie, półosie, inne hamulce, pewnie bak, pompka, a napewno wlew do baku. Sprawa raczej nieopłacalna. Jeśli możesz ten samochód kupić okazyjnie to kup a później sprzedaj i kup TDI wyjdzie pewnie taniej a bedzesz miał cos pewnego a nie składaka w którym wiele rzeczy moze później nie zadziałać. To moje zdanie ale może lubisz sie z tym bawic to twoja decyzja


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=123919/]Mój zielony VARIANT[/url]

Awatar użytkownika
klekocix
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: sob lut 17, 2007 23:52
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: klekocix » wt wrz 11, 2007 10:35

pszczyna pisze:Jeszcze bak[głównie wlew]+ pompę przespawać uszy mocujące silnik w komoże silnikowej
koszt jest niebagatelny więc czy nie warto te pieniądze przeznaczyć na TD-TDI??
Obecnie sam jeżdżę Golfem 3 TDI, tyle że auto jest już starsze i wiadomo - chciałbym mieć coś nowszego :)

A to Polo jest pewne pod względem stanu technicznego i przebiegu, więc może warto się tym zainteresować :)

Zastanawiam się czy w 5k zmieściłbym się??



Awatar użytkownika
J3L3N
give it the gun
give it the gun
Posty: 989
Rejestracja: czw kwie 06, 2006 09:36
Lokalizacja: Lbk

Post autor: J3L3N » wt wrz 11, 2007 10:37

ja bym wolal sprzedac autko i dolozyc do tdi:) hehe


[size=117]
Samochód jest bogiem, Prędkość nałogiem,
Nitro zabawą, A tuning podstawą!
[/size]

Awatar użytkownika
daniel2505
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 291
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 18:39
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: daniel2505 » wt wrz 11, 2007 10:40

klekocix pisze:
pszczyna pisze:Jeszcze bak[głównie wlew]+ pompę przespawać uszy mocujące silnik w komoże silnikowej
koszt jest niebagatelny więc czy nie warto te pieniądze przeznaczyć na TD-TDI??
Obecnie sam jeżdżę Golfem 3 TDI, tyle że auto jest już starsze i wiadomo - chciałbym mieć coś nowszego :)

A to Polo jest pewne pod względem stanu technicznego i przebiegu, więc może warto się tym zainteresować :)

Zastanawiam się czy w 5k zmieściłbym się??
http://www.allegro.pl/item230772604_sil ... p_agr.html

Watpię że zmieścisz sie w 5000. Na górze pierwszy z brzegu silnik bez osprzętu za 3500. A reszta gratów szkoda gadać. Poza tym piszesz że Polo jest w idealnym stanie. Po przeróbce już nie będzie. NIe wiadomo jaki trafisz silnik, jak to potem poskładasz. Poza tym masz w dowodzie silnik 1,4 a w samochodzie TDI trzeba będzie to wyprostowac a to przy ewentualnej odsprzedaży później płoszy klientów


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=123919/]Mój zielony VARIANT[/url]

fazikk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn maja 07, 2007 00:24
Lokalizacja: kaźmierz

Post autor: fazikk » wt wrz 11, 2007 10:42

niezapominaj o instalacji elektrycznej nie tylko od silnika ale i wiazke do bezpiecznikow pompy itd moim zdaniem szkoda zachodu na takie przerobki moze lepiej wstawic mocniejszy silnik benzynowy bedzie latwiej i mniej kosztow



romek1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 22:33
Lokalizacja: Psary k. Będzin
Kontakt:

Post autor: romek1234 » wt wrz 11, 2007 20:11

Moim zdaniem szkoda zachodu. Jak masz pewny przebieg, to zostaw taki silnik jaki jest. Bo ten co kupisz najprawdopodobniej nie bezie w lepszej kondycji. Nie wiem jak ten silnik reaguje na gaz (ale myślę że inni koledzy pomogą w tej kwestii), ale nie ma z gazem problemów to to jest najlepsze wyjście. Masz pewny silnik, jeździsz na taniej i na pewno jest on mocniejszy niż SDI-ik. A po co ingerować w coś co jest dobre i pewne??



Awatar użytkownika
wicher123
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: sob kwie 01, 2006 16:44
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Post autor: wicher123 » wt wrz 11, 2007 21:45

Kiedys o tym tez myslalem ale nie ma sensu :( za duze koszta a i bedzie problem z mechanikiem DOBRYM ktory ci to zrobi(pewnie bedzie ich kilku nawet) chyba ze sam jestem mechanikiem dosc "kumatym" i dasz rade to wszystko poskladac.Jesli chodzi wlasnie o samo skladanie to pół biedy,pózniej zaczynaja sie schody,nie koniecznie to bedzie dzialac jak ta lala i dochodzenie co jest nie tak,eliminowanie usterek bedzie czasochlonne i dosc kosztowne.Więc naprawde pomysl 2 razy a jak sie juz zdecydujesz to pomysl jeszcze 3ci raz ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yahoo [Bot] i 277 gości