Temperatura silnika... Problem pomocy!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Grz3g0rz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 10:53
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Temperatura silnika... Problem pomocy!!!

Post autor: Grz3g0rz » pn wrz 10, 2007 13:28

Witam,
Jestem początkującym kierowcą niedawno kupiłem auto VW Golf 1,3 rocznik 1992r. Parę dni temu zauważyłem, że wycieka mi płyn z chłodnicy kupiłem więc specjalny proszek uszczelniający. Obecnie już nic nie cieknie wszystko jest ok. Mam tylko obawy co do temperatury silnika. Wskazówka miernika temperatury jak stoję w korku wychyla się aż na godzinę 12:00 czy to jest normalne??
Na załączonym zdjęciu zaznaczyłem kolorem niebieskim pozycje wskaźnika temperatury w czasie normalnej jazdy a kolorem czerwonym w czasie postoju w chwili największego nagrzania silnika.
Gdy silnik jest nagrzany (wskazówka w pozycji zaznaczonej na niebiesko na zdjęciu) pod dłuższej jeździe 200-250km spadają obroty, na luzie silnik gaśnie , auto nie chce przyspieszać. Zdarzyło mi się to kilkakrotnie wtedy jedyną radą jest zaczekać aż silnik troch ostygnie i jest ok można jechać dalej. Wydaje mi się że jest to kwestją nagrzania sie jakiś innych elemętów może elektronicznych...
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn wrz 10, 2007 13:35 przez Grz3g0rz, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
J3L3N
give it the gun
give it the gun
Posty: 989
Rejestracja: czw kwie 06, 2006 09:36
Lokalizacja: Lbk

Post autor: J3L3N » pn wrz 10, 2007 13:31

Grz3g0rz, jest to jak najbardzoej normalne!!!


[size=117]
Samochód jest bogiem, Prędkość nałogiem,
Nitro zabawą, A tuning podstawą!
[/size]

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » pn wrz 10, 2007 13:37

i tak "trzymaj" tą wskazówke :bigok: bo jest git


Obrazek

Grz3g0rz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 10:53
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Post autor: Grz3g0rz » pn wrz 10, 2007 13:41

Ale czemu silnik gaśnie, daje gazu chce przyspieszyć a tu nic... Jak tylko troche ostygnie 2-3 godzinki to jedzie dobrze hmm...
P.S. Kolega mi mówił że to może być jakaś cewka ponoć jak jest przepalona po nagrzaniu rozszeża sie i niema iskry silnik i gaśnie przerywa....?????????
Ostatnio zmieniony pn wrz 10, 2007 13:51 przez Grz3g0rz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » pn wrz 10, 2007 14:12

pojedź do pierwszego lepszego mechesa i coś Ci poradzi silniki 1.3 w mk2 są proste w konstrukcji i nie sądze żeby to był jakiś poważny problem


Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn wrz 10, 2007 17:07

Jeśli masz gaźnik: pozdejmuj i wyczyść węże z płynem chłodzącym ktore się pozatykały cudownym proszkiem i na drugi raz nie syp dziadostwa do chłodnicy.
Sprawdź też czy sobie nagrzewnicy skutecznie tym syfem mnie uszczelniłeś bo zima idzie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Krystian GTD
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 21:37
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Krystian GTD » wt wrz 11, 2007 23:23

Witaj Kolego ja miałem takie same objawy w moim MK3. Co do temperatury to wymień termostat na 100% firmy WAHLER (43 zł) temp otwarcia 87 stopni C. Temp silnika powinna być zawsze stała ok 90 stopni C nie ważne zima czy lato. Temp steruje zawsze termostat. Sprawdź czy jak masz ciepłą dolną rurę przy chłodnicy kiedy wskazówka jest jak ta twoja niebieska (jak tak to wymień termostat i po sprawie). Jak masz niedogrzany silnik to mogą głupieć obroty silnika. Pozdro.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 478 gości