Usunięcie bębenków z drzwi przednich

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Usunięcie bębenków z drzwi przednich

Post autor: mojama » ndz wrz 09, 2007 20:14

Witam,

Zastanawiam się nad usunięciem bębęnków z drzwi przednich. Ciekaw jestem dwóch kwestii z tym związanych:

1. Cel tego zabiegu to podniesienie bezpieczeństwa*. Gdy jest zamek to wprawnemu złodziejowi dużo nie trzeba żeby dostać się do auta. Gdy zamków nie ma trzeba bić szybę a to wiąże się ze zwróceniem na siebie większej uwagi. Ponadto wejść do środka może tylko przez wybite okno ponieważ rygiel uniemożliwi mu otwarcie drzwi od wewnątrz.

2. Jak wygląda taka operacja od strony technicznej? Czy wystarczy wyjąć ten bębenek a na jego miejsce ulokować zaślepkę czy jest to czynność wymagająca jakiś dodatkowych zabiegów. Czy ktoś już to przerabiał?

*Nie chcę tu wywoływać dyskusji na temat tego w jakim stopniu taka operacja podniesie bezpieczeństwo auta (wiadomo że jak będą chcieli to i tak ukradną).


pozdrawiam,
Ostatnio zmieniony ndz wrz 09, 2007 20:18 przez mojama, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
beetle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: pt sie 10, 2007 14:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: beetle » ndz wrz 09, 2007 20:48

zlodziej glupieje bo nie ma gdzie wlozyc lamaka :)
w zasadzie wkladka zamka nie jest niezbedna w codziennym uzytkowaniu autka - wystarczy sprawny pilot centralnego zamka :)
jedyne co mi przychodzi na mysl o problemach to dokladne sprawdzenie uzbrajania sie alarmu, ryglowania zamkow i sterowania funkcjami komfortu z pilota (np. domykanie)


Krzycho, black new beetle 2.0i apk>aqy '99
www.newbeetle.pl
Obrazek

Awatar użytkownika
kawior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: wt lis 30, 2004 03:01
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Post autor: kawior » ndz wrz 09, 2007 20:51

mojama pisze:2. Jak wygląda taka operacja od strony technicznej? Czy wystarczy wyjąć ten bębenek a na jego miejsce ulokować zaślepkę czy jest to czynność wymagająca jakiś dodatkowych zabiegów. Czy ktoś już to przerabiał?
ja w mk3 wstawiłem klamki z tylnych drzwi.



Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: mojama » ndz wrz 09, 2007 22:11

beetle pisze:zlodziej glupieje bo nie ma gdzie wlozyc lamaka :)
w zasadzie wkladka zamka nie jest niezbedna w codziennym uzytkowaniu autka - wystarczy sprawny pilot centralnego zamka :)
jedyne co mi przychodzi na mysl o problemach to dokladne sprawdzenie uzbrajania sie alarmu, ryglowania zamkow i sterowania funkcjami komfortu z pilota (np. domykanie)
No właśnie, ciekawe jak ta cała elektryka zareagowałaby na brak wkładki.
Obrazek
W jaki sposób przymocowana jest ta zaślepka z dziurą na bębenek? Czy tam są jakieś śrubki od drugiej strony czy jest to na wcisk?

Najłatwiejszym sposobem byłoby (nie wyjmując bębna) nałożenie zaślepki bez dziury, ale z pewnością taki zabieg się niepowiedzie bo zameczek musiałaby się cofnąć trochę do środka.

pozdrawiam,



Awatar użytkownika
beetle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: pt sie 10, 2007 14:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: beetle » pn wrz 10, 2007 00:16

No właśnie, ciekawe jak ta cała elektryka zareagowałaby na brak wkładki.
W jaki sposób przymocowana jest ta zaślepka z dziurą na bębenek? Czy tam są jakieś śrubki od drugiej strony czy jest to na wcisk?
latwo to sprawdzic wyjmujac wkladke na czas eksperymentow :)
robi sie to w minute i potrzebny jest tylko srubokret torx, jak potrzeba to podam dokladne info co i jak.
sposob mocowania plastykowej oslony wkladki widac na fotce:
Obrazek


Krzycho, black new beetle 2.0i apk>aqy '99
www.newbeetle.pl
Obrazek

xisio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw sie 02, 2007 23:56
Lokalizacja: Limerick

Post autor: xisio » pn wrz 10, 2007 00:35

a gdzie można kupić taka zaślepkę ???

pamiętajcie ze przez bagażnik zawsze można wejść :)



granad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw maja 05, 2005 19:35
Lokalizacja: Brzeg Dolny
Kontakt:

Post autor: granad » pn wrz 10, 2007 10:26

Ja w swoim uciełem ten palec za bębenkiem i teraz obraca się do okoła. Niestety teraz wybijają mi szyby przy próbie kradziezy. A cały centralny działa ok.



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » pn wrz 10, 2007 10:58

Kiedyś wpuszczano do wkładki "Kropelkę" i było git (nawet jest ładny aplikator w niej :))

Elektryka nie powinna nic miec przeciwko wyjęciu wkładki

Jedyny problem to rozładowanie aku i -jeżeli komuś cieknie woda do drzwi nadmiernie-w zimie może siłownik nie podnieść rygla w drzwiach i golfik jest zamknięty na dobre.



Awatar użytkownika
mojama
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob cze 23, 2007 17:21
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: mojama » pn wrz 10, 2007 13:02

beetle pisze: latwo to sprawdzic wyjmujac wkladke na czas eksperymentow :)
robi sie to w minute i potrzebny jest tylko srubokret torx, jak potrzeba to podam dokladne info co i jak.
A mi się wydawało, że do tego trzeba rozebrać tapicerkę i resztę, czyli te same czynności gdybym chciał wyjmować cały zamek.
Jeśli dobrze rozumiem wystarczy odkręcić tą śrubkę:
Obrazek
i wkładkę będzie można wyjąć na zewnątrz? A co z przewodem, da się go tutaj odpiąć?
beetle pisze: sposob mocowania plastykowej oslony wkladki widac na fotce:
Czyli trzyma się na zaczepie bębenka. W razie usunięcia wkładki nową zaślepkę trzebaby kleić do drzwi? :?

pozdrawiam,



Awatar użytkownika
J3L3N
give it the gun
give it the gun
Posty: 989
Rejestracja: czw kwie 06, 2006 09:36
Lokalizacja: Lbk

Post autor: J3L3N » pn wrz 10, 2007 13:30

Moj tato zakladal takie cos w salonie! maly koszt i profesionalna robota! POLECAM!! Ale i tak najskuteczniejsza metoda dla zlodzieja jest blokada skrzyni biegow!!


[size=117]
Samochód jest bogiem, Prędkość nałogiem,
Nitro zabawą, A tuning podstawą!
[/size]

Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » pn wrz 10, 2007 13:46

mojama pisze:jeśli dobrze rozumiem wystarczy odkręcić tą śrubkę:
Nie jak ta srubke wykrecisz to ci nic nie powie o elektryce.Tylko klamke zdejmiesz .
Zdejmij tapicerke z drzwi i rozłacz kostke tego kabla co z klamki idzie ,wtedy wszystko bedzie jasne.

A do wyjęcia wkładki to tylko ta jedna srubka starczy rzeczywiscie ale wtedy przewody będziesz musiał potraktować cążkami do cięcia kabli .
Ostatnio zmieniony pn wrz 10, 2007 13:51 przez flatron316, łącznie zmieniany 1 raz.



xisio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw sie 02, 2007 23:56
Lokalizacja: Limerick

Post autor: xisio » pn wrz 10, 2007 14:21

J3L3N pisze:Moj tato zakladal takie cos w salonie! maly koszt i profesionalna robota! POLECAM!! Ale i tak najskuteczniejsza metoda dla zlodzieja jest blokada skrzyni biegow!!
Kolego nie rob sobie jaj :) to jest 10 sekund dla złodzieja, niby najlepsza bear lock na rynku daje sie wygac na zasadzie dzwigni na drążku od biegów w 10 sekund, fakt ze wchodzą ci tylko biegi 1,3,5 ale to wystarczy by płakać.
Ostatnio zmieniony pn wrz 10, 2007 14:23 przez xisio, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
beetle
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 904
Rejestracja: pt sie 10, 2007 14:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: beetle » pn wrz 10, 2007 15:17

srubki mocujacej wkladke sie nie wykreca calkowicie tylko ~3 obroty
jak wykrecisz to nie zablokujesz juz wkladki


Krzycho, black new beetle 2.0i apk>aqy '99
www.newbeetle.pl
Obrazek

greg

Post autor: greg » pn wrz 10, 2007 22:17

mojama, daj se spokój - wrawny złodziej otworzy bagażnik i wejdzie a mniej wprawny palnie szybę, albo odchyli drzwi i drutem otworzy od środka. Możesz też zlikwidować wkłądkę bagaznika ale musiałbyś dać blachę zabezpieczjącą przed otwarciem poprzez klamkę.
Co do BearLocka - to ja na razie widziałem tylko jedną fotkę co udało się zgiąć a nie złamać dźwigni więc przychylam się do zdaniaJ3L3N, tym bardziej że znajomej pokonali alarm zamki, a Misia nie :green_fuck:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 329 gości