Uszczelka dekla

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

palermos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt lut 13, 2007 19:58
Lokalizacja: Tychy

Uszczelka dekla

Post autor: palermos » pt wrz 07, 2007 17:15

Jak wymieniam uszczelkę dekla to na sucho czy smarować ? i czy ważna jest kolejność dokręcania śrub ?



Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » pt wrz 07, 2007 18:04

Jakiego dekla kolego?



palermos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt lut 13, 2007 19:58
Lokalizacja: Tychy

Post autor: palermos » pt wrz 07, 2007 18:08

wolfzan pisze:Jakiego dekla kolego?
sorki :jezor: oczywiście dekla zaworów



Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » pt wrz 07, 2007 18:16

Zupełnie niedawno go wymiałem. Nie smaruje się tego niczym. Nie wiem jak tam dokładnie jest u Ciebie przykręcone. U mnie są 3 śruby imbusowe, trzeba je delikatnie poluzować i odkręcić. Przyda się benzyna ekstrakcyjna. Przy wymianie uważaj, aby jakiś syf nie wpadł Ci do środka. To bardzo prosta operacja do wykonania nawet pod blokiem :grin: Zwróć tylko uwagę przy dokręcaniu, aby nie przekręcić gwintu. Trzeba to zrobić mocno, ale z czuciem. Powodzenia :pub:



Awatar użytkownika
cyra
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: wt maja 31, 2005 09:19
Lokalizacja: Grochów- Warszawa
Kontakt:

Post autor: cyra » pt wrz 07, 2007 18:21

ja na wszelki wypadek posmarowalem silikonem wysokotemperaturowym..



Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » pt wrz 07, 2007 18:29

cyra pisze:ja na wszelki wypadek posmarowalem silikonem wysokotemperaturowym..
Ale tam nie może się nic dziać. Przykręcasz i ma być szczelne, tam nie ma miejsca na żaden silikon :axe:



Awatar użytkownika
cyra
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 99
Rejestracja: wt maja 31, 2005 09:19
Lokalizacja: Grochów- Warszawa
Kontakt:

Post autor: cyra » pt wrz 07, 2007 18:33

miejsca moze i nie ma, ale dla pewnosci smarnalem :bigok:



Awatar użytkownika
koonrad
majster ulepszacz
majster ulepszacz
Posty: 1048
Rejestracja: czw cze 22, 2006 22:26
Lokalizacja: BełchatóVW
Kontakt:

Post autor: koonrad » pt wrz 07, 2007 18:35

wolfzan pisze:Ale tam nie może się nic dziać. Przykręcasz i ma być szczelne, tam nie ma miejsca na żaden silikon
dokładnie, bo moze sie kawałek silikonu dostać do oleju i może byc nieciekawie.
kolega kiedys wytłumaczył mi, że nalezy dokrecac najpierw skrajne z lewej i prawej strony, nastepnie te w środku (o ile dobrze rozumiem masz pokrywe na 8 śrub ??)


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=175064][img]http://img150.imageshack.us/img150/416/clipboard01do1.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » pt wrz 07, 2007 18:39

koonrad pisze:
wolfzan pisze:Ale tam nie może się nic dziać. Przykręcasz i ma być szczelne, tam nie ma miejsca na żaden silikon
dokładnie, bo moze sie kawałek silikonu dostać do oleju i może byc nieciekawie.
kolega kiedys wytłumaczył mi, że nalezy dokrecac najpierw skrajne z lewej i prawej strony, nastepnie te w środku (o ile dobrze rozumiem masz pokrywe na 8 śrub ??)
Ja mam 3 śruby i starałem się je wykręcać mniej więcej po równo. Z tym silikonem to jest masakra. Jak coś dostanie się do silnika to może być nieciekawie... :crazy:



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: wojtas_GT » pt wrz 07, 2007 21:47

Jeśłi masz 1,8, np. ABS to można dać 2 rodzaje uszczelki. Niby powinna być katalogowo gumowa, w całości, ale jest też korkowa (robi np. Goetze) z dwoma gumowymi kciężycami. Jak u siebie robiłem to oryginalnie była gumowa, była 4,5 razy droższa więc wypróbowałem tą tańszą, z dobrym skutkiem, śmiga. Silikon daje się tylko po takiej większej kropli na łączenia korka z gumą, nigdzie więcej. Wymiana dość prosta, dokręcasz z czuciem po całości. :bigok:



Szukam dekielków do BBS - ów, jak na foto po lewej.



Awatar użytkownika
wolfzan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 906
Rejestracja: sob cze 23, 2007 08:43
Lokalizacja: Wrocław/Nisko
Kontakt:

Post autor: wolfzan » pt wrz 07, 2007 22:02

wojtas_GT pisze:Jeśłi masz 1,8, np. ABS to można dać 2 rodzaje uszczelki. Niby powinna być katalogowo gumowa, w całości, ale jest też korkowa (robi np. Goetze) z dwoma gumowymi kciężycami. Jak u siebie robiłem to oryginalnie była gumowa, była 4,5 razy droższa więc wypróbowałem tą tańszą, z dobrym skutkiem, śmiga. Silikon daje się tylko po takiej większej kropli na łączenia korka z gumą, nigdzie więcej. Wymiana dość prosta, dokręcasz z czuciem po całości. :bigok:



Szukam dekielków do BBS - ów, jak na foto po lewej.
Ja zapłaciłem za gumową jakieś 27 zeta, korkowa kosztowała około 10 zeta. Myślę, że to nie jest tak tragicznie drogo, a jak była gumowa to niech już taka będzie :grin:



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: wojtas_GT » pt wrz 07, 2007 22:09

Różne są ceny, różne są jakości. Za dobrego producenta wołali 45 / 10, w cenach zrabatowanych dla firmy motoryzacyjnej. U siebie nie oszczędzam na tyle, by się łasić, ale np. tanioch nie wstawiam, pod głowiczkę i miseczkę, jak również tą pod dekiel mam Goetze, można im zaufać. Kupiłem tą korkową, bo wymiana jest dziecinnie prosta, jakby co, a i tak są opinie, że gumówka czasem też nie wytrzymuje, więc mnie akurat się powiodło, oszczędziłem. Ale róbcie jak uważacie, zwłaszcza jeśli płacicie za każdą robotę... :bigok:



palermos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: wt lut 13, 2007 19:58
Lokalizacja: Tychy

Post autor: palermos » pt wrz 07, 2007 22:52

Ja kupiłem gumową jest ona w całości, kiedyś miałem taką gumowo korkową, przez jakis czas trzymała ale zaczęło mi sie od niedawna pocić spod dekla zaworów. Czyli odkrecić dekeil wyczyścić go w miejscu styku z uszczelką jak i głowice a następnie bez przesmarowania uszczelki (na sucho) skręcić. ? (mam silnik ABS 1.8) jest tam chyba jak ktoś pisał 8 śrub.



Awatar użytkownika
$iwy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 17:36
Lokalizacja: Prudnik (Opolskie)

Post autor: $iwy » pt wrz 07, 2007 22:54

Ja tez mam Goetz'a uszczeleczke oczywiscie korkowana... nie dawalem pasty zadnej.
Ja przykrecam sruby tak jak glowiczke,najpierw boki a pozniej srodek na krzyz.
A z tym ze zaciagnie sylikonu to przesadzacie koledzy.Przeciez nikt nie daje tam nie wiadomo ile tego.Mi kiedys Audi... TD zaciagnelo z dolotu kawalek plastiku-dosc spory.Przy przygazowaniu auto chodzilo jak by mialo odciecie.Nastepnego dnia wsiadam i normalnie chodzi.zawor ktorys sie nie domykal i tak sie dzialo.A sylikon zaraz by sie wypalil i to jeszcze w benzynie pfff.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 287 gości