trzesacy sie silnik

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lukasz19m5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw lut 22, 2007 22:39
Lokalizacja: z forum

trzesacy sie silnik

Post autor: lukasz19m5 » pt wrz 07, 2007 11:00

mam problem z silnikiem mianowicie objawy sa takie: po pierwsze trzesie sie silnik, spadł trochę z mocy z rury wydechowej kapie benzyna i słychać "perkotanie" na luzie lekko wachlują obroty Jakie mogą być przyczyny? proszę o pomoc
Ostatnio zmieniony pt wrz 07, 2007 11:06 przez lukasz19m5, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Acid
BLACK MAGIC
BLACK MAGIC
Posty: 216
Rejestracja: pn sie 21, 2006 17:53
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Acid » pt wrz 07, 2007 15:26

Może masz stare świece i przewody, stara świeca może dać takie objawy jakie opisujesz, nierówna praca silnika, brak mocy, niespalona mieszanka paliwa trafia do układu wydechowego.



Awatar użytkownika
pilkozak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 124
Rejestracja: wt gru 05, 2006 00:45
Lokalizacja: Warszawa
Auto: mk4 R32
Silnik: BFH

Post autor: pilkozak » pt wrz 07, 2007 15:27

-może tankowales chrzczone paliwo na podejrzanej stacji? ktora rownie dobrze mogla być stacja statoil
-sprawdz czy pod korkiem od oleju nie masz "majonezu", plyn chlodniczy/olej nie ubywa
-sprobuj zmienic swiece i przewody wysokiego napiecia
-zresetuj nastawienia komputera odpinajac kleme akumulatora na jakies 45min
-podepnij autko pod VAG-a u jakiegos ogarnietego mechanika

to tyle co mi przychodzi do glowy może jeszcze koledzy maja jakies pomysly
pisz jak doprowadzisz autko do stanu "uzywalnosci"



djoki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw cze 21, 2007 19:25
Lokalizacja: bielawa

Post autor: djoki » pt wrz 07, 2007 16:08

wlasnie dzisiaj mialem to samo. zmienilem kable i swiece. jest troche lepiej ale dalej auto nie chce dobrze jechac. co jeszcze moge zrobic??


jak mnie zobaczycie na drogach to radze uciekac :P

Awatar użytkownika
gtibodek
szybki i wściekły
szybki i wściekły
Posty: 409
Rejestracja: sob lut 24, 2007 19:07
Lokalizacja: Kamieniec Ząbkowicki
Kontakt:

Post autor: gtibodek » pt wrz 07, 2007 16:54

lukasz19m5 pisze:mam problem z silnikiem mianowicie objawy sa takie: po pierwsze trzesie sie silnik, spadł trochę z mocy z rury wydechowej kapie benzyna i słychać "perkotanie" na luzie lekko wachlują obroty Jakie mogą być przyczyny? proszę o pomoc
kolego filtr paliwa wymień sobie i powietrza a jak rzuca silnikiem to poduszki są wyrąbane :helm:


Nisko,szeroko na bogato wiec zjedź mi z drogi szmato

Awatar użytkownika
Acid
BLACK MAGIC
BLACK MAGIC
Posty: 216
Rejestracja: pn sie 21, 2006 17:53
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Acid » pt wrz 07, 2007 17:04

Zrób mu reset odłączając klemę minusową od akumulatora najlepiej na całą noc. Następnego dnia podłącz i zobaczysz czy obroty się ustabilizowały.



Awatar użytkownika
camels
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: sob mar 10, 2007 11:38
Lokalizacja: Ireland

Post autor: camels » pt wrz 07, 2007 18:18

witam
sprawdz jeszcze cewke na tym cylindrze co nie chodzi jezeli wiesz ktory to jest.jesli nie wiesz wyciagaj cewkw jedna po jednej i patrz jak bedzie sie silnik zachowywal.jezeli po wyciagnieciu jakiejs cewki nie bedziesz widzial roznicy to wymien ta cewke.sprobuj od kogos pozyczyc na chwile zeby sprawdzic poniewaz te silniki jeszcze maja taka wade ze wypalaja sie zawory.jazeli to nie cewka to spawdz cisnienie na cylindrach jesli na jakims bedzie roznica wieksza lub rowna 3 bary to znalazles problem.napisz jeszcze kod silnika poniewaz nie wiem czy ten silnik ma pojedyncze cewki czy jedna .
pozdrawiam


camels

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 358 gości