Czy to pompa hamulcowa?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

skuri
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 01:11
Lokalizacja: Gdańsk-Uk

Czy to pompa hamulcowa?

Post autor: skuri » sob kwie 16, 2005 19:09

Wiec tak wymieinione klocki, tarcze, bebny, szczeki no wsio.Raz auto hamuje super jak wryte a raz pedal leci do gleby :grrr: Hamulce sa odpowietrzone.Czy to wina pompy???


Wielki projekt....rozpocznie sie latem !

wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » sob kwie 16, 2005 19:29

jeżeli powoli wciskasz pedał hamulca to co się dzieje (bo rozumiem, że przebieg masz raczej duży koło 250tyś).

jeżeli pedał idzie w podłogę a za drugim razem robi się twardy (tak jakby coś było zapowietrzone) to przepuszcza pompa (można uszczelnienia wymienić ale to tylko na chwilkę wystarczy). Nie musi tak być za każdym razem, raz hamuje a raz nie, nie ma reguły



skuri
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 01:11
Lokalizacja: Gdańsk-Uk

Post autor: skuri » sob kwie 16, 2005 20:23

Raz pedal jest twardy raz miekki wiec raz staje jak wryty a raz nie bardzo chce.przebieg mam 170tys ale on tu nie am nic do rzeczy.A dlaczego twierdzisz ze wymiana uszczelniaczy daje efeket krotkotrwaly?


Wielki projekt....rozpocznie sie latem !

wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » sob kwie 16, 2005 20:48

bo zużywa się nie tylko uszczelniacz ale i powierzchnie robocze pompy, znajomy mechanik tak twierdzi, koszt pompy to koło 250pln, tak myślę bo wymieniałem w innym autku i kosztowała 400pln (a mówili, że 250-270).
Jak potrafisz sam wymienić uszczelnienia to będzie tanio a jak znowu coś się popsuje to całą pompę spokojnie możesz też sam wymienić



Awatar użytkownika
Groszek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt sie 17, 2004 13:06
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Groszek » sob kwie 16, 2005 22:24

Kolego zobacz gdzie masz wyciek, a nie pytaj się o pompe. Pompa jest 2 obwodowa przy uszkodzonym 1 obwodzie 2 działa poprawnie jak leci pedał to masz wyciek płynu !!!, albo zapowietrzone hamulce, albo stary płyn hamulcowy.



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » ndz kwie 17, 2005 09:33

ale to raczej nie obwody są uszkodzone a pompa przepuszcza właśnie pomiędzy sekcjami. Inna możliwość to jak napisał Groszek stary płyn, który gotuje się w niskiej temperaturze i jest efekt zapowietrzonych hamulców (przy częstym hamowaniu lub dłuższym przytrzymaniu pedału hamulce jakby słabną)



skuri
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 01:11
Lokalizacja: Gdańsk-Uk

Post autor: skuri » ndz kwie 17, 2005 11:12

Dzieki wielkie posprawdzam :bigok:


Wielki projekt....rozpocznie sie latem !

Awatar użytkownika
aluxiv
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr mar 23, 2005 13:28
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Kontakt:

Post autor: aluxiv » pn kwie 18, 2005 21:58

a ja tak mialem w kaszlaku kiedys :) raz na jakis czas pedal wskakiwal do dna-okazalo sie ze do wymiany pompka hamulcowa(przepuszczaly tloczki) ale to byl kaszlak bez serwa-wiec moze i w gofrze jest cos takiego-w koncu serwo serwem ale jakis rodzaj pompki hamulcowej tam jest(w koncu hamulce dzialaja (powiedzmy ze dzialaja) nawet przy niedzialajacym serwo wspomaganiu.

"gotujacy" sie plyn-hmm tez moze byc mysl-OCZYWISCIE w kaszlaku mialem taki przypadek ze po przejechaniu 120 km stracilem hamulce nagle-wlasnie przez przegrzanie plynu(po ostygnieciu powrocilo wszystko do normy)

Jednak zalecam przyjrzec sie pompce przy serwo albo samemu serwo



Awatar użytkownika
Jeffik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob lis 13, 2004 05:11
Lokalizacja: Augustów

Post autor: Jeffik » pn kwie 18, 2005 22:37

Witam!!!

W swoim poprzednim Golfiku MK II GTI miałem raz podobny problem z hamulcami.
***** raz był twardy raz do gleby leciał.
W 2 warsztatach szukali uszkodzenia,podmieniali popme itd i nic nie mogli znaleźć.Podkreślam iż nie było nigdzie wycieków.
Po pewnym czasie zacząłem szukać tego przyczyny sam.
Wymieniłem uszczelniacze w tylnym zacisku hamulcowym (tarczowe) i ***** zrobił się twardy jak skała a autko stawało jak wryte.
Uszkodzenie było trudne do zlokalizowania bo w momencie puszczania hamulca przez wadliwą uszczelke dostawało sie powietrze do układu i go zapowietrzało.Dziwne tylko że nie miałem wcale wycieków!

Pozdrawiam!!!



Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » wt kwie 19, 2005 13:56

Witam , ja w swoim MKII mialem dokladnie tak samo raz super hamuje a rad do d...y , wymienilem tez prawie wszystko i nic na koniec wymienilem cala pompe na nowa zaplacilem 100zl nie jest to napewno jakas firmowa pompa ale sprawuje sie super teraz wiem za mam hamulce juz pol roku na niej jezdze i jest OK.

Pozdro :bigok:



naum
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: śr mar 23, 2005 22:54
Lokalizacja: Hajnówka
Kontakt:

Post autor: naum » wt kwie 19, 2005 18:07

Hi!

Dzisiaj postanowiłem pojechać do mechaniora odpowietrzyć hamulce. Mechanior najpierw sprawdził czy nie ma wycieków z cylinderków i czy opony są suche. No i nie było wycieków. Potem nacisnął ******** i stwierdził, że to na 100% pompa, bo ******* wciskał się w podłogę powoli. Następnie zaplił silnik i ponaciskał go jeszcze przez chwilę i jeszcze raz sprawdził czy nie ma wycieków. Na koniec odkręcił korek od zbiorniczka wyrównawczego płynu ham. poczym go zakręcił. No to ja "dawaj jechać" do sklepu i pytać się o tą pompę, a tu ździwko - nagle hamulce zaczeły hamować tak jak powinne. Pojeździłem sobie po mieście by sprawdzić czy to przypadkiem nie stan przejściowy z tym hamowaniem, ale wszystko było wporządku. Tak se pomyślałem, że to może przez to odkręcenie korka, ale właściwie to nie wiem.
Może ktoś miał podobne przejścia z hamulcami, to niech się podzieli informacjami co robić.



fojtka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob paź 11, 2008 19:01
Lokalizacja: internet

Post autor: fojtka » sob paź 11, 2008 22:48

hej,
mam problem z hamulcami w golfie III,przejechałam ok 1000 km ( do Angli) i wszystko było ok. Następnego dnia jak samochód odstał przez noc rano nie było juz hamulców. Odpowietrzyłam koła po kolei od tyłu do przodu ale to nic nie dało. Co zauwazyłam w przednich kołach płyn w ogóle nie dochodzi. Jakby tylko tył był ok. Patrzyłam ale zadnych wycieków płynu nie mam, płyn tez jest nowy. Jesli mozecie proszę o info co sie mogło stac i co powinnam naprawic, co sprawdzic. plis pilne :) Ratujcie :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 375 gości