problem z biegami pomocy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

fredy1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz lut 11, 2007 10:16
Lokalizacja: Wielkopolskie

problem z biegami pomocy

Post autor: fredy1 » czw wrz 06, 2007 12:10

witam otorz pisalem wczesniej posty i mam problem ma mk3 1.4 benzyne 92 rok,skrzynia krotka na wybieraku linka z samoregulatorem wymienilem skrzynie na sprawna komplet sprzegla sachs i linke rowniez na nowa i mam takie cos ze jak pojezdze autem troche po miescie czy gdziekolwiek chodzi tu o to ze jak nagrzeje silnik do okolo 80 stopni to nie moge zmeiniac biegow wszystko niby dziala ale ciezko wykleszcza sie z 2 na 3 bieg 5 troszke ciezko chodzi o 1 nic nie wspomne niby nic nie slychac zadnych chrupow czy zgrzytow a jednak nie da sie zmeiniac biegow ciezko poprostu,dodam ze jak silnik jest zimny i podejde rano odpale auto to moge jezdzic i wszystko elegancko dzila dopoki silnika nie nagrzeje pomozcie prosze????



jozekrjrj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: pt lis 17, 2006 19:24
Lokalizacja: warszawa Targowek
Kontakt:

Post autor: jozekrjrj » czw wrz 06, 2007 18:04

a olej masz w skrzyni?? bo to sa objawy jego braku lub za małej ilosci



podepne sie pod temat mam 1.8 ABS ile litrow oleju wchodzi do skrzyni, starcza 4l??

i czy mozna zalac skrzynie w pełni syntetycznym olejem??
Ostatnio zmieniony czw wrz 06, 2007 18:05 przez jozekrjrj, łącznie zmieniany 1 raz.


był mk3 GT



http://www.s-cam.pl/

d56
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob lis 25, 2006 15:10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: d56 » pn wrz 24, 2007 20:38

Powiem Ci jedno- takie są uroki skrzyni przy modelach 1.4, w większości przypadków lewarek ciężko chodzi. Od pojemności 1.6 nie ma już takich problemów. Więc raczej nic na to nie poradzisz...



minoryt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pt gru 15, 2006 23:40
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: minoryt » pn wrz 24, 2007 20:41

u mnie wszystko chodzi lekko


opony to podstawa

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » wt wrz 25, 2007 00:58

jozekrjrj pisze:a olej masz w skrzyni?? bo to sa objawy jego braku lub za małej ilosci
Witam
Kolego nie do końca mogę się z tobą zgodzic.
Ja mam operacje wymiany oleju już za soba w golfie 2 i miałem ten sam problem. Problem nie leży wcale w oleju- tak uważam.
Biegi dosłownie zaczęły haczyć po dobrym nagrzaniu.
Walczyłem ze skrzynią (a właciwie jej chaczeniem) i narazie jestem zadowolony.
Wydaje mi się że twój problem leży w pobliżu samej skrzyni. Może brakuje tam gdzieś nasmarowania.
ALbo któreś cięgno po chwyceniu temperatury odkształca się . Jeżeli w miare nagrania silnika wszelkie biegi zaczynają chaczyc to chyba wiem co to może być. Ale najpierw napisz czy tak jest
:))


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości