Jak przyciemnić tylna szybe w Golfie II???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Cobra
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: wt gru 28, 2004 19:53
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Jak przyciemnić tylna szybe w Golfie II???

Post autor: Cobra » sob kwie 16, 2005 13:46

Witam!Panowie prosilbym o pomoc w przyciemnieniu tylnej szyby.Popelnilem glupi blad jak oklejalem ta szybe i chcialem okleic 1 paskeim foili.Zniszczylem tylko folie bo to jest niemozliwe,szyba jest troszke wypukla.I to co udalo sie fajnie nakleić zostawilem a dolna czesc odciełem.Dokleilem pozniej 2 pasek tylko ze..widac mi teraz na szybie szpare!!!jak ja zlikwidowac???juz starałem sie kleic aby wszystko bylo na tych kabelkach od ogrzewania szyby ale tonic niedalo



skuri
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: ndz gru 05, 2004 01:11
Lokalizacja: Gdańsk-Uk

Post autor: skuri » sob kwie 16, 2005 14:26

Chocbys sie glowil i gimnastykowal bez wymainy calego arkuszu folii na danej szybie nic nie zdzialasz.


Wielki projekt....rozpocznie sie latem !

Deyos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt mar 22, 2005 22:27
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Deyos » sob kwie 16, 2005 17:37

1) wycinasz kawałek folii dopasowany do kształtu szyby (z zapasem jakimś)
2) myjesz szybę z zewnątrz
3) pryskasz szybę wodą Z ZEWNĄTRZ i nakładasz folię żeby przylegała tą stroną gdzie nie ma warstwy zabezpieczającej, do szyby.
4) podgrzewając suszarką (folia się wtedy kurczy) szpatułką wyciskasz wodę spod folii i dopasowuje się ona podgrzana do kształtu szyby.
5) ściągasz doapasowany kawałek i przyklejasz go od wewnątrz

warunek: folia musi być termokurczliwa.

Powodzenia



Cobra
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: wt gru 28, 2004 19:53
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Cobra » sob kwie 16, 2005 17:46

NO wlasnie ja uzywam takiej foli ktora mozna kupic na allegro albo na gieeldzie ona kosztuje 20zł i watpie czy jest termokurczliwa.Czytałem kiedys ze mozna tylnia szybe okleic pasami czyli jakos na zakladke sie to klei.czy ktos tak robił??czy ma jakis pomysl??



Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » sob kwie 16, 2005 17:52

po co jakimis paskami?? Wyjmujesz szybe, kupujesz zwykla folie na szerokosc szyby i oklejasz z jednaego kawalka, tylnia szyba prosta wiec nic sie nie zagina, a pryskac to woda z plynem np do szyb.



Cobra
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: wt gru 28, 2004 19:53
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Cobra » sob kwie 16, 2005 22:02

kolego jezeli sie troszke orientujesz to szyba tylnia jest wypukla i nienakleisz 1 paskiem foli zmarnowalem cala rolke i niedalem rady bo jak w jednym miejscu bylo dobrze to znowu gdies indziej odchodziło



Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » sob kwie 16, 2005 22:12

Cobra pisze:kolego jezeli sie troszke orientujesz to szyba tylnia jest wypukla i nienakleisz 1 paskiem foli zmarnowalem cala rolke i niedalem rady bo jak w jednym miejscu bylo dobrze to znowu gdies indziej odchodziło
ze ja? :helm: jak bys byl w bialym stawiasz piwo i ci 1 paskiem kleje, wiem bo tak u siebie robilem i nie tylko ja :bigok: Wiec wiem co pisze, a wypukla szyba to np jest w DU a nie w golfie tyle co ona tam wypukal to wiesz :grin:



Cobra
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: wt gru 28, 2004 19:53
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Cobra » sob kwie 16, 2005 22:53

ale ja cala rolke zmarnowalem i niedało mi sie nakleic 1 paskiem jak zaczolem wyciskac powietrze np.od gory szło spoko ale na dole juz sie niedało za chiny ludowe ale szyby niewyciagalem



Awatar użytkownika
Ryś Stepowy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: śr mar 09, 2005 18:58
Lokalizacja: Dżersej Siti DDZ
Kontakt:

Post autor: Ryś Stepowy » ndz kwie 17, 2005 13:51

Da się napewno okleić jednym kawałkiem folii nawet tej badziewiastej.
Warunek: Szyba wyciągnięta, cierpliwość, dokładność i brak pośpiechu.
Wode wyciszkasz najpierw gąbką i delikatnie, od środka do zewnątrz, potem plastikową szpachelką zaopatrzoną w papier lub coś miękkiego coby folii nie porysować, potem obcinasz folie jakieś 3mm od krawędzi szyby, czekasz jak wyschnie i oglądasz zaje... oklejoną szybe. O wygięcie szyby sie nie martw bo jest ono tak małe że mozna je olać :bigok:



Awatar użytkownika
Strefa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pt lis 12, 2004 17:06
Lokalizacja: D.Śląsk
Kontakt:

Post autor: Strefa » ndz kwie 17, 2005 19:14

dokladnie niema najmniejszego problemu z oklejeniem tylnej szyby jednym kawalkiem najbardziej badziewnej foli,szybe trzeba wyciagnac.okleilem kilka szyb tylnych takze w mk2 i niema najmniejszego problemu



kamikadze

Post autor: kamikadze » ndz kwie 17, 2005 20:07

ech sknerusy
podam lepszy sposób
jedziesz do firmy co przyciemnia szyby, tam zawsze robią jakieś łebki, które po godzinach za połowę ceny ci wykleją samochód tak ładnie jak to robią z samochodem w czasie godzin pracy...użyją materiałów firmowych, swojego doświadczenia a na dokładkę dają ci atest na folię i oczywiście nr atestu na szybe przykleją
czysto bez roboty
mnie to wyszło 200zł za boczne z tyłu i tylnią szybę...jestem zadowolony...a robiłem to w Chorzowie...nie pamietam ulicy



Awatar użytkownika
Ryś Stepowy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 508
Rejestracja: śr mar 09, 2005 18:58
Lokalizacja: Dżersej Siti DDZ
Kontakt:

Post autor: Ryś Stepowy » pn kwie 18, 2005 07:48

Kamikadze 20 zł a 200 to dla niektórych jest różnica i to spora, poza tym fajnie jest samemu to zrobić, jak ktoś ma minimum zdolności manualnych potem ma sie satysfakcje. Jak coś ci się stanie z folią (a trzeba pamiętać że to tylko folia czy za 20 czy 200 zeta) nie szukasz już chłopaków tylko 20 zeta i od nowa Polska ludowa. No i nie wszędzie są ci chłopacy.



Awatar użytkownika
baklazan
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: sob gru 25, 2004 02:17
Lokalizacja: jaworzno
Kontakt:

Post autor: baklazan » pn kwie 18, 2005 10:57

a Jaworznie za 200 to w godzinach pracy przyklejaja :P a 200 zeta za przyklejenie kawalka folii to dla mnei czyste przegiecie jakbym mial dac 200 za folie to bym wolala dozbierac do piecowki zeby to mialo rece i nogi a nie folia...


kto szybko jedzie tego wolno niosa

Awatar użytkownika
XenO
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: czw mar 03, 2005 19:39
Lokalizacja: Człuchów
Kontakt:

Post autor: XenO » pn kwie 18, 2005 11:44

Okleic szyby w mk2 to wcale nie jest problem tylko podstawowy warunek trzeba je wymontowac ( tak tez robilem u siebie) i kazda jedna bez wiekszego problemu sie podda:P


Mk4 GTI 1.8 T
Mój VW -- viewtopic.php?f=160&t=221264
Moje aukcje - zobacz warto !!!
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=1959642" onclick="window.open(this.href);return false;
http://tablica.pl/oferty/uzytkownik/Tamj/" onclick="window.open(this.href);return false;

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 420 gości