Problem z cieknącym szyberdachem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Marek 81l
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: wt lis 30, 2004 20:38
Lokalizacja: Ruda Śl
Kontakt:

Problem z cieknącym szyberdachem

Post autor: Marek 81l » wt wrz 04, 2007 00:09

Witam.
Mój problem dotyczy szyberka w moim mk3.
Jak kupiłem golfika to szyberdach wogole nie działał.
Po 2 miesiecznych naprawach udało mi sie usprawnic opcje uchylania(normalne otwieranie działa w 1/4 i przekaznik zatrzymuje silnik)i tu zaczeły sie problemy.
Szyberka nie da sie wyregulowac,jesli pasuje w strone tyłu auta to po przeciwnej jest ok 2 mm szczelina i na odwrot,jak ustawie go po równo to i tak nic nie daje.
Cały czas woda leje sie do srodka,wystarczy ze popada 10 min a juz woda leci dosłownie na łeb.
Idzie zima wiec niewiem co z tym zrobic.
Co dziwne jak nie działał to az tak nie ciekł a własciwie to prawie wcale,musiało dobrze popadac zeby polecialo.
Czy jest mozliwe ze zuzyła sie ta uszczelka?
Bo wygląda to tak jakby szyba była za mała na tych dwoch dluzszych sciankach.
Czy są moze jakies silikony które beda sie trzymac uszczelki nie przyklejając sie do karoseri?
Ostatnio zmieniony wt wrz 04, 2007 09:57 przez Marek 81l, łącznie zmieniany 1 raz.


Był Mk2 :)
był Mk3 :)
było Vento ABF
bylo Vento AAA
TERAZ: JETTA III i Mk3 Cabrio
1Z ,ABS

michal0604
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 18:56
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: michal0604 » wt wrz 04, 2007 00:37

Rozumiem że to orginalny szyber. Mam taki sam, i szczelina dookoła szybra jest ok 2mm. Ale ani kropla do środka nie leci. Sprawdż czy odpływy są drożne. Jak tam jest ok. to woda powinna spływać tymi odpływami.


michal0604

Awatar użytkownika
Maciuś01
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: czw paź 26, 2006 17:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Maciuś01 » wt wrz 04, 2007 09:15

michal0604 pisze:Sprawdż czy odpływy są drożne. Jak tam jest ok. to woda powinna spływać tymi odpływami.
Też tak mi się zdaje. Jak tak mocno leci to może być to...
Z twojego opisu wynika że szyber masz nieżle skuty dlatego też obejrzyj rynne dookoła (tę od której odchodzą odpływy) i zobacz czy tam nie ma jakiś nieprzewidzianych dodatkowych dziur.



Awatar użytkownika
lordmatej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: pn lut 12, 2007 19:38
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: lordmatej » wt wrz 04, 2007 21:55

Szybry w golfach mają to do siebie że nigdy nie były szczególnie szczelne.Dlatego są 4 rynienki odprowadzające wodę od szybra który zawsze sie sączy.Bawiąc się z szybrem musiałeś jakoś zatkać którąś i stąd ten problem.Skąd konkretnie Ci się leje??Masz jakąś fotkę??Może odłączył Ci się wężyk od tej rynienki przy samym dachu??czy leje Ci śię centralnie w środku czy z któregoś kąta ?? Uszczelki nawet jak założysz to na niewiele Ci się zdadzą.Chyba że zasilikonujesz cały szyber w koło ale to bez sensu. Sprawdź te rynienki jak zdejmiesz posufitkę-ja stawiam że to stąd ci sie leje!!Miałem podobną sytuację! I co mnie podkusiło żeby kupić gofra z szybrem a nie klimą!!Szit!Pozdrawiam!


...i zesłał pan Golfa na ziemie , by siał zamęt i zniszczenie...

Awatar użytkownika
Misiek_B
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 956
Rejestracja: sob sie 27, 2005 14:47
Lokalizacja: Nisko
Kontakt:

Post autor: Misiek_B » wt wrz 04, 2007 22:02

Tak jak mówią sprawdz ryninki dokładnie bo one odpowiedzilne sa za odpływ wody (2 wyjscia w przednich drzwiach masz miedzy zawiasami a 2 nastepne z tyłu pod zderzakiem w okolicach tylnych kół). A szyber powinien sie dac ładnie wyregulowac bo trzyma sie na 4 torxach szyba i nią regulujesz połozenie jego .


[b][size=150][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=106888]Mój czerwony Golfik[/url][/size][/b]

Zapraszam vw maniaków z podkarpacia równiez na forum - http://www.vag-podkarpacie.pl

Awatar użytkownika
Marek 81l
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: wt lis 30, 2004 20:38
Lokalizacja: Ruda Śl
Kontakt:

Post autor: Marek 81l » śr wrz 05, 2007 21:31

Wiec tak
Regulowałem juz go pare razy,ale to na nic.
Leje sie tak ze jak pada deszcz to podsufitka jest mokra w okolicach uchwytow dachowych dla pasazerów na całej jej długosci. A przy skrecaniu autem leje sie po rogach.
Sprawa wezyków jest taka ze przednie są napewno drozne bo jak polekku leje na szybe to woda spływa progami,a gdzie powinna zlatywac z tych wezyków co idą na tyl autka?
Golfik jest 5 drzwiowy,szyber oczywiscie orginał.


Był Mk2 :)
był Mk3 :)
było Vento ABF
bylo Vento AAA
TERAZ: JETTA III i Mk3 Cabrio
1Z ,ABS

Awatar użytkownika
Królik88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: czw kwie 05, 2007 08:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Królik88 » śr wrz 05, 2007 22:35

Z doświadczenia:
Ciekł mi szyber i to dramatycznie, każdy deszcz czy myjnia to był dramat. Posmarowałem zwykłym smarem (tawotem) całą szczelinę (a miałem koło mm z każdej strony) i już przez ponad 5 miesięcy mam spokój. Szber codziennie jest otwierany i zamykany i nie ma problemu nawet jak srogo pada. Wydawało mi się, że to będzie środek zastępczy na jakiś czas, a sprawdziło się idealnie. :D


Były: MK3 1.8 AAM, MK3 2.0 16V ABF, Omega B FL 2.2
Jest: Octavia 1 1.8T

Awatar użytkownika
souler
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2515
Rejestracja: pn gru 12, 2005 15:04
Lokalizacja: Zabrze/Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: souler » śr wrz 05, 2007 22:40

niedrozne lub rozpiete kanaliki, zasmiecone rynienki. innego wyjscia nie ma


Był Dzik Power Diesel, jest Astra Turbo

Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: wojtas_GT » śr wrz 05, 2007 22:52

Mój odkąd kupiłem autko nie cieknie, od ponad 2 lat, otwierany jest lub uchylany na codzień. Ani kropli, tylko się cieszyć.
Ale od jakiegoś pół roku zaczął "prztykać", czyli wydawać trzeszczenia, które raz są a raz nie. Dobija mnie to, zresztą są też inne świerszcze, z którymi staram się stoczyć nierówną walkę. Szyber w czasie gdy akurat "cyka" - jak się podniesie i trzyma podsufitkę lub uchyloną szybę - przestaje. Boję się z "tak błachego" :grrr: powodu kopać, by nie uszkodzić drobiażczków, nie wiem co rozbierać, co może klekotać i jak sobie poradzić, by nie pogorszyć, smarowanie nic nie daje.

A przy okazji, kupię dekielki do BBS -ów, foto na lewo... :grin:



Awatar użytkownika
morenox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn wrz 03, 2007 14:29
Lokalizacja: inowrocław
Kontakt:

wyczysc kanały

Post autor: morenox » czw wrz 06, 2007 00:01

wyczysc kanały w szyberdachu znajdija sie w naroznikach i prowadza do dzrzwi przy zawiasach....napewno pomoze .....pomogłem ???Daj punkcik!!!



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » czw wrz 06, 2007 00:40

dołączę się do tematu:

Czym najlepiej przetkać lub przeczyścić wężyki odprowadzające wodę z rynienek?


Obrazek
Obrazek

pietia-gce
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pn sty 22, 2007 19:05
Lokalizacja: mikołów

Post autor: pietia-gce » czw wrz 06, 2007 03:18

dołączę się do tematu:

Czym najlepiej przetkać lub przeczyścić wężyki odprowadzające wodę z rynienek?
Gdzieś czytałem o lince hamulcowej od rowera


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=84264&start=45]Mój Dragongreen[/url]

Awatar użytkownika
lordmatej
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: pn lut 12, 2007 19:38
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: lordmatej » czw wrz 06, 2007 06:46

Rynienki z przodu kończą się w drzwiach a tylne nad tylnimi kołami.Użyj jakiejś domowej żmijki-może być linka od hamulca. Z tym że jeśli odłączył Ci się wężyk od rynienki to sorry winnetou-rozbierasz tapicerkę.Powodzenia!!


...i zesłał pan Golfa na ziemie , by siał zamęt i zniszczenie...

Awatar użytkownika
Maciuś01
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 575
Rejestracja: czw paź 26, 2006 17:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Maciuś01 » czw wrz 06, 2007 08:08

wojtas_GT pisze:Boję się z "tak błachego" :grrr: powodu kopać, by nie uszkodzić drobiażczków, nie wiem co rozbierać, co może klekotać i jak sobie poradzić, by nie pogorszyć, smarowanie nic nie daje.
Zgaduję, że stuka z lewej strony(nad kierowcą) więc masz problem z lewą prowadnicą.

Na forum jest porada co i jak. Ale sie nie przejmuj w mk3 są tylko 2 rodzaje włąscicieli którym puka albo pukał... :chytry:

To chyba ta porada:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 305 gości