bulgotanie w klimatyzacji

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

keriwe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 20:04
Lokalizacja: Poznań

bulgotanie w klimatyzacji

Post autor: keriwe » pn wrz 03, 2007 23:49

Witam,
mam pewien problem i bede bardzo wdzieczny za pomoc.
po przekreceniu kluczyka sluchac takie bulgotanie w klimatycaji - dzwiek jest dosc glosny i denerwujacy. bylem z tym w serwisie, by to zdiagnozowali - powiedzieli mi ze jest uszkodzony silniczek do nastawiania klapy doplywu powietrza od klimy (V71).
Otoz kupilem taki silniczek i wymienilem go samemu.
Niestety wciac slychac to bulgotanie...
Jestem troche rozczarowany bo kupilem nowy, no i troche mnie kosztowal. Poza tym wydaje mi sie, ze takie bulgotanie dochodzi tez z innych silniczkow od klimy.
Czy to jest normalne? Moze klimatronik wydaje takie dzwieki?
Dodam ze dzieje sie to przy wylaczonej klimie trzeba tylko przekrecic kluczyk.
Czy po wymianie silniczka trzeba jakos wykasowac poprzedni blad z komputera
badz zmieniac cos w komputerze?
Zastanawiam sie tez czy samemu nie kupic VAGa na allego i sprawdzic czy cos innego nie jest popsute. Co prawda nigdy tego nie robilem i nie wiem czy jest to dobry pomysl(?)

Dziekuje wszystkim za pomoc. Pozdrawiam!



michal0604
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 18:56
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: michal0604 » pn wrz 03, 2007 23:54

Nie wiem co masz na myśli pisząc "bulgotanie". Ale kupno VAG-a to super pomysł. Jak nie będziesz wiedział co oznacza dany błąd. Odp. znajdziesz na forum. Pozdrawiam.


michal0604

keriwe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 20:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: keriwe » pn wrz 03, 2007 23:59

Slychac doslownie bulgotanie i charczenie. Bulgotanie takie jak sie slomke wlozy do wody i dmucha powietrze. W serwisie powiedzieli ze to ten silniczek od klimy, ale jak go wymienilem to dalej cos takiego slychac tyle ze troche ciszej. Poza tym jak przyloze reke do silniczkow od klimy to mozna wyczuc, ze one pracuja i jakos charcza. To sie dzieje przy wylaczonej klimie a wlaczonej stacyjce. Wydaje mi sie to dziwne, silniczki powinny ustawic klapy i to wszystko...

Czy ktos spotkal sie juz z takim problemem?



michal0604
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 18:56
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: michal0604 » wt wrz 04, 2007 00:47

Sciągaj kostki z poszczegulnych silniczków. I sprawdzaj kiedy przestanie burczeć. Wtedy zamień miejscami ten burczący z innym takim samym. Przedtem sprawdzając palcem czy klapa chodzi lekko. Wykluczysz w ten sposób usterkę panelu sterujacego. Może się okazać że padły 2 silniczki. Wymieniłeś 1 i jest ciszej. Powodzenia.


michal0604

keriwe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 20:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: keriwe » wt wrz 04, 2007 15:50

michal0604 pisze:Sciągaj kostki z poszczegulnych silniczków. I sprawdzaj kiedy przestanie burczeć.
Witam,
Dziekuje za odpowiedz.
To wlasnie robilem: powyjmowalem kostki z dwoch silniczkow do ktorych jest latwy dostep i charczenie lekko usichlo, ale wciaz slychac, ze cos tam pracuje i buczy.
Tez sie zastanawialem czy moze jakis panel ktory tym steruje sie nie zepsul,
ale jak w serwisie mi powiedzieli, ze jeden silniczek sie popsul to myslalem, ze to tylko to.
Czy moglo tak byc, ze jest popsuty caly panel, ktore steruje tymi silniczkami, a oni tego nie wykryli, tzn. stwierdzili tylko uszkodzenie jednego silniczka?
a tak przy okazji, za kase ktora dalem za ten silniczek kupilbym cala nagrzewnice z wszystkimi silniczkami na allegro...
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
camels
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: sob mar 10, 2007 11:38
Lokalizacja: Ireland

Post autor: camels » wt wrz 04, 2007 21:57

witam
wyciagnij filtr pylkowy na podszybiu i sprawdz czy w srodku nie ma wody.bardzo czesto sie zdarza ze przecieka tam woda i wentylator pracuje w wodzie i wydaje taki dzwiek.
pozdrawiam


camels

keriwe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 20:04
Lokalizacja: Poznań

Post autor: keriwe » śr wrz 05, 2007 15:51

Witam,
otoz wyciaglem filtr pylkowy, tam dalej jest dziura do ktorej wsadzilem reke,
ale wszystko bylo suche, wiec to chyba nie to.
jutro maja przeslac mi vaga, ktorego kupilem na allegro, wiec mam nadzieje, ze
uda mi sie znalezc jakis blad.
pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 366 gości