Diodowy obrotomierz???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lazarz1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: pn cze 26, 2006 22:39
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Diodowy obrotomierz???

Post autor: lazarz1 » pn wrz 03, 2007 21:20

Witam. Czy ktoś może wie jak samodzielnie zmajstrować taki diodowy obrotomierz (pasek LED-ów zapalających się i gasnących odpowiednio do obrotów). Mój alternator jest wyposażony obecnie w trzy przewody z niego wychodzące. Wyjścia oznaczonego literką W nie zauważyłem. Wychodzą z niego dwa cienkie przewody z jednej wtyczki i jeden gruby, jak podejrzewam do ładowania aku. Kto wie jaki sygnał jest podawany na tym wyjściu W napięciowy czy impulsowy?? Ma ktoś może jakiś prosty schemacik jak zbudować od podstaw taki obrotomierz??



lukikiller
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: pn lip 30, 2007 19:09
Lokalizacja: Szczytno
Kontakt:

Post autor: lukikiller » pn wrz 03, 2007 21:45

ja na twoim miejscu wiogóle bym się w coś takiego nie bawił, nie wygląda to zbyt ładnie, Wolał bym kupic oryginalne zegary od Golfa i nie bawic sie w cos takiego.



Tomalaa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: śr mar 29, 2006 21:54
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Tomalaa » pn wrz 03, 2007 22:43




Awatar użytkownika
pekol
VW WLKP
Posty: 877
Rejestracja: pn gru 19, 2005 01:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: pekol » pn wrz 03, 2007 23:14

nie polecam ci zadnych takich diodowych obrotomierzy i tak z nich duzo nie odczytasz....
mozna kupic takie zestawy za ok 30 zl ale nie spelniaja swojego zadania, takie rzeczy mozna sobie do malucha zakladac :)

zainwestuj juz lepiej w orginalne zegary z obrotomierzem... bedziesz miec ladnie, estetycznie i ogrinalnie.... no i bedzies zmogl oczytac dokladnie obroty :)


Obrazek
Służę pomocą z VAG

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 481 gości