Kontrolka oleju wlaczyla sie podczas jazdy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Outi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 18:09
Lokalizacja: Gdansk

Kontrolka oleju wlaczyla sie podczas jazdy

Post autor: Outi » sob wrz 01, 2007 21:27

Witam, Panowie i Panie. Dzis zawracajac na skrzyzowaniu dosc szybko i jadac na wprost pareset metrow zaczela migac kontrolka oleju. Zatrzymalem sie , sciszylem radio i slysze ze silnik chodzi jak diesel z mk2 :) przerazlem sie masakrystycznie, pomyslalem ze olej sie przelal gdzies na zakrecie i chwile postoje i wroci do normy. guzik prawda. Zrobilem chyba ostateczny ruch, poszedlem na stacje, kupilem olej, wlalem 1 litr ( nie wiem dlaczego caly litr ale chyba ze stresu) i....... dalej to samo. Mowie i tak nic nie zrobie jade do domu ( jakies 20 km ) .Przejecalem moze z 3-4 km nagle kontrolka zgasla i silnik zaczol normalnie chodzic do samego domu i zadnego problemu.. zglupialem do reszty. Co to moglo byc ?? :panna:
Ostatnio zmieniony ndz wrz 02, 2007 14:08 przez Outi, łącznie zmieniany 1 raz.



gopiter
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 10:46
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: gopiter » sob wrz 01, 2007 21:32

A kiedy zmieniales olej?Sprawdzales poziom oleju?


Było MK3 - obecnie w trakcie poszukiwań następcy...

Outi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 18:09
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Outi » sob wrz 01, 2007 21:37

no i teraz wyjdzie jaka sierota ze mnie :) nie sprawdzalem poziom oleju :/ mam go pare dni i nie wymienialem jeszcze :/ chcialem dzis , ale praca nie pozwolila :/



gopiter
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 10:46
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: gopiter » sob wrz 01, 2007 22:18

Skoro nie sprawdzales poziomu oleju to musisz koniecznie to zrobic.Tym bardziej ze teraz dolales az 1L.Poza tym mam nadzieje ze dolales olej taki jaki byl zalamy w silniku a nie pierwszy lepszy jaki Ci w rece wpad...Skoro samochod masz pare dni najlepiej wymien olej lacznie z filtrem (filtr najlepiej MANN'a).


Było MK3 - obecnie w trakcie poszukiwań następcy...

Outi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 18:09
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Outi » sob wrz 01, 2007 23:22

ok, nie bede juz ruszal golfika az nie zrobie. Ale to mozliwe ze silnik zaczyna pracowac glosno jak oleju jest za malo i nagle po chwili jest dobrze? komputer przelacza sie na tryb awaryjny czy jak ? W pon wymienie na nowy. Wlalem 10w40 bo taki wg sprzedajacego jest wlany.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 415 gości