jak podlonczyc jednoprzewodowa sonde lambda do 1.8 RP ???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pablohasan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr sty 24, 2007 15:30
Lokalizacja: Olsztyn

jak podlonczyc jednoprzewodowa sonde lambda do 1.8 RP ???

Post autor: pablohasan » wt sie 28, 2007 21:10

Witam

jak podlonczyc jednoprzewodowa sonde lambda do 1.8 RP ???

Z gory dzieki za odpowiedz



eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » wt sie 28, 2007 21:14

ale o co chodzi przeciez w RP jest jednoprzewodowa



grzechoo1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 07, 2007 14:46
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Post autor: grzechoo1 » śr sie 29, 2007 13:45

Trochę zmodyfikuję to pytanie:
Czy można podłączyć sondę trójprzewodową w instalacji jednoprzewodowej (np. w RP)?

--
pozdr.
grzechoo1



elektro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: czw sie 04, 2005 19:59
Lokalizacja: GORLICE

Post autor: elektro » śr sie 29, 2007 15:14

Raczej odpada RP ma sonde jednoprzewodową .Sonda 3 przewodowa posiada grzałke do podgrzewania jej żeby pracowała poprawnie zaraz po odpaleniu .W Rp sonda prcuje poprawnie dopiero po nagrzaniu sondy przez spaliny .Brakuje ci więc dwuch przewodów zasilających grzałkę .Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony śr sie 29, 2007 15:15 przez elektro, łącznie zmieniany 1 raz.



grzechoo1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 07, 2007 14:46
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Post autor: grzechoo1 » śr sie 29, 2007 15:18

Właśnie o to chodzi, czyli czy po podgrzaniu spalinami, a nie elektrycznie, sonda 3-przewodowa będzie pracowała poprawnie?

Moje pytanie wynika z tego, że te sondy lecą dosyć często, a zakup jednoprzewodówki graniczy z cudem. Przynajmniej w mojej okolicy.

--
pozdr.
grzechoo1



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr sie 29, 2007 15:59

Powinno działać, sondy 1V to i tak pi razy dzrzwi działają.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » śr sie 29, 2007 17:19

elektro pisze:Raczej odpada RP ma sonde jednoprzewodową .Sonda 3 przewodowa posiada grzałke do podgrzewania jej żeby pracowała poprawnie zaraz po odpaleniu .W Rp sonda prcuje poprawnie dopiero po nagrzaniu sondy przez spaliny .Brakuje ci więc dwuch przewodów zasilających grzałkę.
Piszesz tak jak by 3 przewodowa się od spalin nie nagrzewała. Będzie działać tak samo jak 1 przewodowa a grzałka w niej będzie wyłączona bo jest zbędna przy RP.


=-Pinhead-=

pablohasan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr sty 24, 2007 15:30
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: pablohasan » śr sie 29, 2007 18:49

Moje pytanie polega na tym ze nie wiem czy ja podlączyc tak jak zrobili to gazownicy na zlacze stykowe czy podlączyc ja wg instrukcji montazu czyli na goraco zlączyc przewod od sondy do emulatora gazu ?? Dodatkowo od tego emulatora idzie kolejny kabelek ktorego nie wiem gdzie podlączyc ???


Mario Olsztyn

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » śr sie 29, 2007 18:55

Według mnie chodzi tu o kabelek który powinieneś podpiąć tam gdzie standardowo podpina się sonde gdy nie ma lpg pod maską. Czyli sonda -> komputerek gazowy -> komputerek benzynowy.


=-Pinhead-=

eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » śr sie 29, 2007 20:57

Koledzy maja racje sonda trójprzewodowa powinna bez problemu działac o ile napiecie jej dzialania jest w granicach 0-1V.
Tak sie zastanawiam, skoro ta sonda ma grzałke to ja bym ja podłączył moze do obwodu który zasila jeża, tam jest 12V i jak sie troche juz silnik nagrzeje to obwód z pradem jest odłączany. Zawsze to troche szybciej podgrzeje sonde i moze ECU bedzie lepiej działało. W koncu nowsze samochody maja zazwyczaj sonde z grzałką ;)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr sie 29, 2007 21:23

eidos pisze:ak sie zastanawiam, skoro ta sonda ma grzałke to ja bym ja podłączył moze do obwodu który zasila jeża,
w niektórych mono-motronikach np ABD grzałka sondy grzeje non stop i jest podłączona pod ten sam przekaźnik co pompa paliwa. Więc normalnie pod plus po zapłonie podłączyć poprzez dodatkowy przekaźnik, albo wpiąć się w zasilanie pompy paliwa.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
rtk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sie 08, 2006 23:25
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: rtk » śr sie 29, 2007 21:40

grzechoo1 pisze:Właśnie o to chodzi, czyli czy po podgrzaniu spalinami, a nie elektrycznie, sonda 3-przewodowa będzie pracowała poprawnie?

Moje pytanie wynika z tego, że te sondy lecą dosyć często, a zakup jednoprzewodówki graniczy z cudem. Przynajmniej w mojej okolicy.

--
pozdr.
grzechoo1
Tak jak juz koledzy wspomnieli nic nie stoi na przeszkodzie aby wykorzytac grzalke w sondzie skoro juz ona jest. Podlaczyc ja pod zasilanie pompki paliwa i niech sie grzeje, napewno wyjdzie jej to na zdrowie. Cos takiego robil kolega w Nubirze gdzie sonda jest 1przewodowa. Zalozyl chyba wlasnie 3 przew ( a moze nawet 4 przewod), zasilil grzalke z obwodu pompy paliwa i po sprawie



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » czw sie 30, 2007 01:27

Tylko po co ? Nic na tym nie zyska a może tylko stracić jak przeciąży układ zasilania pompy paliwa.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
rtk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sie 08, 2006 23:25
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: rtk » czw sie 30, 2007 07:52

Pinhead pisze:Tylko po co ? Nic na tym nie zyska a może tylko stracić jak przeciąży układ zasilania pompy paliwa.
A po to aby zdecydowanie wydluzyc zywotnosc sondy. Poczytaj troche na ten temat to sie dowiesz jakie przebiegi robia zwykle sondy a jakie podgrzewane :bajer:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 373 gości