Elektryczne szyby po wymianie mechanizmu podnoszenia

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Elektryczne szyby po wymianie mechanizmu podnoszenia

Post autor: Razal » pn sie 27, 2007 14:23

Tydzień temu zerwała mi się linka w mechniźmie podnoszenia szyby przedniej - lewa strona. Zakupiłem nowy mechanizm podnoszenia, przełożyłem silnik, wyregulowałem szybkę żeby nie miała oporów, wszystko zamontowałem w całość. I powinno być OK

Pojawił się jednak nowy problem:

Co prawda można już zamknąć okno, ale do sukcesu jeszcze brakuje....

W momęcie kiedy okno jest zamknięte, a chcę opuścić je na maxa za pośrednictwem jednego dłuższego przyciśnięcia opuszczania, szyba opuszcza się i kiedy już jest na maxa na dole coś zaczyna trykać i przeskakiwać (tak jakby coś jeszcze chciało opuszczać szybkę).
Natomiast kiedy podnoszę szybkę do góry na maxa po jednym przyciśnięciu, jedzie do góry, kiedy już jest na maxa zamknięta i powinna stanąć w pozycji zamkniętej, zaczyna opuszczać się z powrotem ( tym razem do połowy )...
Mogę okno zamknąć tylko metodą powolnego naciskania guzika zamykania szyby.

Co może być powodem takiego zamykania/opuszczania się szyby ?? Coś nie tam złożone czy co ??

Pozdroooo :pub:


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Darcyn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: czw cze 22, 2006 17:57
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Darcyn » pn sie 27, 2007 14:26

no co. linke masz zle zalozoną



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Razal » pn sie 27, 2007 14:44

Darcyn pisze:no co. linke masz zle zalozoną
Jak linke mam źle założoną ??

Mechanizm kupiłem nowy (co prawda zamiennik), ale z linkami nic nie da się nagrzebać bo do góry nogami nie da się założyć tego wszystkiego ??


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Darcyn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: czw cze 22, 2006 17:57
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Darcyn » pn sie 27, 2007 14:56

moze zle nawinąłes. ja pamietam troche sie namordowalem z tym nawijaniem na slimaka.
raczej jestem pewny ze masz zle linke nawinietą



Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Post autor: Cefaloid » pn sie 27, 2007 15:35

Tez obstawiam linke zle nawinieta , a jeśli kupiłeś cały mechanizm i nie rozkrecales "nawijarki" to prawdopodobnie "kolo" który ci ja sprzedal wiedzial ze jest zle nawinieta linka i ci wcisnal bubla. Ja kiedys rozebralem ten element z powodu zerwanej linki i tez mialem cyrki zeby zlozyc ponownie wlasciwie - tam jest cos w rodzaju slimaka na ktory nawija sie linka i prawdopodobnie w twoim jest ona przesunieta w stosunku do tego jak powinna byc.

Jak nie rozbierales to twoj poprzednik - to sie "samo" nie ma prawa przesunac.
Ostatnio zmieniony pn sie 27, 2007 15:38 przez Cefaloid, łącznie zmieniany 1 raz.


Konto usunięte.

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re

Post autor: Razal » wt sie 28, 2007 10:01

Ja nie grzebałem wogóle w mechaniźmie, a kolo który mi sprzedał tym bardziej bo mechanizm który zakupiłem był w oryginalnym opakowaniu i nikt tam nie grzebał...

Dzisiaj sobie to rozbiorę na spokojnie i spróbuję złożyć na nowo, może coś źle poskładałem albo linki trzeba jakoś naciągnąć ... zobaczy się co tam jest grane..

A jak nie to podróba z HANS PRIES wyleci i poszukam oryginału...

Pozdrooo


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Darcyn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: czw cze 22, 2006 17:57
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Darcyn » wt sie 28, 2007 10:03

ale mowis ze silnik przekladales a cos mi swita ze ten slimak jest wlasnie w silniku....



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re

Post autor: Razal » wt sie 28, 2007 10:16

Darcyn pisze:ale mowis ze silnik przekladales a cos mi swita ze ten slimak jest wlasnie w silniku....
Kółko ze ślimakiem i nawiniętą linką jest w mechaniźmie, a na silniku jest wielotryb (zębatka) która wchodzi właśnie w kółko w mechaniźmie z nawiniętą linką....

Coś mi się zdaje że to ta zębatka przeskakuje na silniku...

[ Dodano: Sro Sie 29, 2007 10:42 ]
Wczoraj rozebrałem cały mechanizm, odkręciłem silnik od mechanizmu i co się okazało...

Podróby w stylu HANS PRIES są na kilka minut jeśli chodzi o ten temat...
Zębatka w mechaniźmie do której wchodzi zębatka z silnika była tak wyrobiona po kilku opuszczeniach szyby, że w zasadzie ten mechanizm nadaj się znowu do wymiany..

Tym razem zakupie oryginała bo na badziew z HANS PRIES szkoda kasy. Dobrze, że wyrobiły się zęby w mechaniźmie, a nie silniku bo bym jeszcze musiał kupiś silnik dodatkowo...

Szukam teraz oryginalnego podnośnika do elektrycznych szyb...

PYTANIE ... czy podnośnik z elektrycznych szyb wersji 3D podejdzie do 5D ??


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 154 gości