Oświetlenie wewnętrzne

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

eshaton
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: czw sie 09, 2007 22:10
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Oświetlenie wewnętrzne

Post autor: eshaton » ndz sie 26, 2007 12:13

Witam

Po otwarcu drzwi oswietlenie wewn dziala czasem 30sek a czasem 10minut po tym czasie wylacza sie i juz nie mozna wlaczyc.

Rozebralem bok drzwi kierowcy i miernikiem sprawdzilem ze masa na zarowki idzie dobrze czyli mikrowlacznik podaje. Natomiast cos odcina doplyw plusa do zarowek na przewodzie ro/bl czerwono-niebieski.
Domyślam sie ze to steruje modul komfort.
Co moze byc przyczyna odcinania doplywu plusa.(wiem ze ma fonkcje zeby nie rozladowac aku ale czasem po 30sek odlacza).
Acha mam radio pionier podlaczone ze jak wyjme kluczyk to i radio sie wylacza. nie wiem czy ma to znaczenie.
Prosze o jakies wskazowki oraz sugestie.

Pozdrawiam Eshaton.



grzegorz65
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 11:41
Lokalizacja: Polska południowa

Post autor: grzegorz65 » ndz sie 26, 2007 15:13

Z doświadczenia wiem, że czasem brak oświetlenia wnętrza wskazuje na inną usterkę. W moim variancie w ubiegłym roku nie włączała sie lampka oświetlenia bagażnika i to było związane z usterką siłownika zamka w drzwiach tylnych. Może i Twoje objawy to początkowa faza jakiegoś problemu? Może ktoś z Forumowiczów spotkał się z taką sprawą? Sam jestem ciekaw i będę śledził ten wątek. Pozdrawiam!


Grzegorz

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » ndz sie 26, 2007 15:43

A nie jest to czasem wada wyłącznika czasowego, a dokładniej przekaźnika czasowego odpowiedzialnego za wyłączanie światła....??? Może masz nie oryginalny alarm i ktoś kto go zakładał popruł ci całą instalacje tak aby obejść wyłącznik czasowy, a teraz masz z tym problemy...


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Śwital
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz sie 19, 2007 19:33
Lokalizacja: Płock

Post autor: Śwital » ndz sie 26, 2007 16:11

co oświetlenia to nie spotkałem się z taką awarią, a co do radia i kluczyka to normalne w Golfiku też tak mam, cholernie wkurzająca sprawa


Mój GTI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=123215

eshaton
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: czw sie 09, 2007 22:10
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: eshaton » ndz sie 26, 2007 19:50

Alarm mam fabryczny tylko.
Co do wylacznika czasowego to w mk4 steruje tym chyba modul komfort i to tak jakby on bruzdzil.
Co do radia to podalem ze pionieer gdyz gdzies widzialem post ze jak sie radio jakos wepnie to ze moze byc problem z oswietleniem wewn. Ale co ma piernik... to niewiem.



todzio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr maja 02, 2007 07:08
Lokalizacja: warmia-mazury
Kontakt:

Post autor: todzio » pn sie 27, 2007 11:40

U mnie po zamontowaniu radia Pionieer jaja były z alarmem i brzeczykiem. Wystarczylo w kostce przełożyć zasilanie i wszystko wróciło do normy. Jeśli chcesz sie upewnić czy radio nie jest tego powodem odłącz je łącznie z całą kostką (zostaw tylko instalacje oryginalną bez kostek). Ja właśnie w ten sposób doszedłem do takiego wniosku. Tak dokładniej to przyczyna nie jest samo radio lecz inne oznaczenie kabelków w kostce które idą do samego już radia.



Awatar użytkownika
scss
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: wt cze 27, 2006 07:37
Lokalizacja: GWE
Auto: Bora Variant 1.6 AUS, Polo 6N2 1.4 AUD, Amarok 4Motion BiTDI 2.0

Post autor: scss » pn sie 27, 2007 13:26

Hej!

1. Todzio dobrze mówi, odepnij radio i napisz czy to coś zmieniło.
2. Czy podpinałeś auto pod vaga? Jest tam taka opcja test outputs; sprawdź ją w module komfortu, jak to on bruździ powinien sie rozłożyć na teście.


Pozdrawiam Grzesiek.

eshaton
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: czw sie 09, 2007 22:10
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: eshaton » wt wrz 04, 2007 16:36

Odłączyłem radio i jest to samo.
Do vaga narazie nie podpinalem.

Jeszcze mam taki pomysł ze moze jak otwieram bagaznik to wlacznik podaje mase i zamykam bagaznik a masa nadal jest podawana. Musze jakos to sprawdzic.

Wnerwia mnie to.
Sugestie mile widziane.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Lekarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr lip 18, 2007 21:37
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Oświetlenie wewnętrzne

Post autor: Lekarz » wt wrz 04, 2007 17:04

Witam miałem podobny przypadek działa sie podobna sprawa z oswietleniem wew. jak i w bagazniku problem tkwił w zamku tylnej klapy w którym jest wbudowany wł-wył oswietlenia raz łaczy a raz nie wymieniłem problem znikł
-koszt zamka z rozbitka wyniusł mnie 20zł

P.S
Niestety nie da sie wymienic samego wł-wył ponieważ jest wbudowany w srodek zamka a zamek jest zanitowany jedyna deska ratunku to spryskanie go preperatem odrdzewiajacym typu WD-40 jak nnie pomoze to wymiana



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » wt wrz 04, 2007 17:56

WD-40 odradzam lepszy KONTAKT



eshaton
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: czw sie 09, 2007 22:10
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Oświetlenie wewnętrzne

Post autor: eshaton » sob wrz 08, 2007 21:43

Lekarz pisze:Witam miałem podobny przypadek działa sie podobna sprawa z oswietleniem wew. jak i w bagazniku problem tkwił w zamku tylnej klapy w którym jest wbudowany wł-wył oswietlenia raz łaczy a raz nie wymieniłem problem znikł
-koszt zamka z rozbitka wyniusł mnie 20zł
Włącznik tylnej klapy podaje mase dobrze. Inne właczniki w drzwiach też.
Gdzieś dodatni biegun ktory jest podawany na lampki znika.
Odcina go komfort ale czemu nie włącza ponownie po zamknieciu i otwarciu drzwi tylko trzeba poczkac pol dnia?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 256 gości