VW GOLF MK1 @ 1.6 D

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bachus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 02:38
Lokalizacja: Belgie
Kontakt:

VW GOLF MK1 @ 1.6 D

Post autor: bachus » czw kwie 14, 2005 02:54

Witam - jestem tu nowy.Mam na imię Łukasz (bachus). Postanowiłem zakupić sobie golfika z pierwszej serii w wersji cabrio. Znalazłem takiego w dobrym stanie techn. i wizualnym za około 7000 PLN. Oryginalnie było to GTI. ma skóre, alusy i inne tam takie ale ma wsadzony silnik 1.6 i to na dodatekDIESEL !!!! :( mam prośbe: czy moglibyście koledzy cos powiedziec mi na temat tego silnika? jaka ma moc i czy tym w ogóle da sie sprawnie jezdzic. Dodam ze jestem przyzwyczajony do raczej zwawszych aut innej niemieckiej marki :) i nie chciałbym się wlec za kolegami którzy pod maskami mają VR6 (MK2), 2.0 16V( MK1), GTi 2.0 (MK2) czy innymi wspaniałymi (BMW :satan: )... jaka jest tego Vmax i mniej wiecej od 0 do 100 km/h ?? A może da się wsadzic tam jakis taki 6cio garowy od BMW :>? (Wiem ze dla Was moze być to profanajca :) ) Pozdrawiam i dziekuję za wszelką pomoc:) :grin:


ciekawe MK2 ... ]:->

Awatar użytkownika
ck
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 855
Rejestracja: pt gru 17, 2004 13:10
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Post autor: ck » czw kwie 14, 2005 17:27

Na pewno nie jest to VR6,czy GTI,ten silnik(54KM),przynajmniej u mnie w mkII ze skrzynią V pociśnie na autostradzie 150km/h,przy średnim spalaniu 6,5l/100km.Natoniast w cyklu mieszanym nie wychodzi powyżej 5,5l/km i to jest podstawowa jego zaleta.Poza tym bardzo trwała jednostka,pod warunkiem,że się o niego dba(oleje,filtry itp).Ja jak swojego kupowałem to byłem mile zaskoczony jego osiągami,a zwłaszcza momentem obrotowym i dlatego wydaje sie być zrywniejszy niż podstawowe silniki benzynowe,ale jeśli chcesz to porównać z VR6 czy GTI to niestety nie ten silnik,a poza tym jest głośniejszy,jak to diesel,ale da się wytrzymać.Jeszcze jedna bardzo ważna uwaga dotycząca diesla,nie piłować na zimnym silniku bo głowice zaraz szlak...



bachus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 02:38
Lokalizacja: Belgie
Kontakt:

Post autor: bachus » czw kwie 14, 2005 20:35

no jak juz bede go miał - bede dbał z czasem moze wymienie silnik. Moc jednak mnie przeraiła: 54KM to kurde mało ;(
dzis własnie zarznąłem daihatsu cuore- miałem je jeden dzien :) teraz kompci przy rozruchu i sie dławi... ZONK ;/
moze to bedzie taki offtopic ale ile kosztowałby mnie inszy jakis silnik ?? r\taki który dałby ok 100 KM mocy i wlazłby bez problemów... ?????


ciekawe MK2 ... ]:->

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 365 gości