1. plastikowa zebatka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Rek1n82
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr lut 28, 2007 23:34
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

1. plastikowa zebatka

Post autor: Rek1n82 » pt sie 24, 2007 21:20

witam. mam male pytanko, ktore pewnie nie sprawi wiekszego problemu, a wlasciwie to 2.
1. jaki kolor ma byc takiego plasticzka ktore jas na koncowce linki do predkosciamierza. pokaze na zdjeciu jak to wyglada: Obrazek
bo gosciu w sklepie mowil ze sa 2 kolory jeden bialy a drugi czerwony (roznica chyba 1 zabka) taki jak ja mialem tylko wydaje mi sie ze licznik wskazywal troche za duzo:/
2. to ile miesci sie oleju w skrzynie biegow i jaki kupic? co poradzicie?
Golf GT MkII 1.8 RP a skrzynia 5 bieg.
Ostatnio zmieniony pt sie 24, 2007 21:22 przez Rek1n82, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » pt sie 24, 2007 21:39

Ad1 a licznik dobrze ustawiony??
Ad 2 2.5l i 75W90 najlepiej, marka zależy od kieszeni :bigok:



Awatar użytkownika
Rek1n82
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr lut 28, 2007 23:34
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

Post autor: Rek1n82 » pt sie 24, 2007 21:44

Ad1 a moze i zle. fakt ze mam zmieniona tarcze ale i kola 14" a nie 13" a powiedz jak sie taki licznik ustawia?
Ad2 dzieki :D
Ostatnio zmieniony pt sie 24, 2007 21:44 przez Rek1n82, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » pt sie 24, 2007 21:46

Poniżej 0 jest taka biała kreska, widać ją jak wyciagniesz prędkościomierz z obudowy, ustawiasz na niej wskazóke, zakładasz i "przekładasz" na druga strone 0 (przez taki bolec). Na 14" powinno mniej pokazywać



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » pt sie 24, 2007 22:32

Rek1n82, tylko uwazaj na tego slicznego slimaczka zebatego bo on uwielbia wpadac i rozwalac skrzynie biegow.... polowa forum juz to przerabiala, ja rowniez :bajer:



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz sie 26, 2007 17:15

No to może panowie mi podpowiedzą, co zrobić, żeby olej ze skrzyni mi nie wyciekał właśnie przez miejsce, gdzie linka wchodzi do skrzyni?


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » ndz sie 26, 2007 18:21

Lipek81 pisze:No to może panowie mi podpowiedzą, co zrobić, żeby olej ze skrzyni mi nie wyciekał właśnie przez miejsce, gdzie linka wchodzi do skrzyni?


Czy masz pod ta blaszka co sie mocuje linke do skrzyni gumowa podkladke ?



Awatar użytkownika
Rek1n82
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr lut 28, 2007 23:34
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

Post autor: Rek1n82 » ndz sie 26, 2007 22:27

oj Mis, oj Mis, wlasnie jestem w trakcie wkladania skrzyni biegow po wlasnie tym je.... slimaku. po wielkich i mniejszych przeszkodach jutro powinienem skonczyc (ciekawe czy bedzie dzialac) Dizeki wszyskim za zainteresowanie :D

[ Dodano: 26 Sie 2007 22:28 ]
oj Mis, oj Mis, wlasnie jestem w trakcie wkladania skrzyni biegow po wlasnie tym je.... slimaku. po wielkich i mniejszych przeszkodach jutro powinienem skonczyc (ciekawe czy bedzie dzialac) Dzieki wszyskim za zainteresowanie :D


[img]http://images47.fotosik.pl/671/0a8b08cabcb7436b.jpg[/img]
gg 1022231 tel 792286224

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pn sie 27, 2007 08:37

Mis, nie wiem, muszę zobaczyć. W razie czego tę podkładkę można dostać normalnie w sklepie? Druga sprawa - czy jak odkręcę te blaszke mocującą, to nic mi się z tym ślimakiem nie stanie? I w ogóle to macie może jakiś rysunek, czy coś, jak wygląda ta sprawa z tym ślimakiem, dlaczego on tam wpada i jak to rozebrać, żeby tego się ustrzec? No i następne pytanie - co zrobić (a i oczywiście czego nie robić) jak ten ślimak już wpadnie?


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » pn sie 27, 2007 09:16

Lipek81 pisze:Mis, nie wiem, muszę zobaczyć. W razie czego tę podkładkę można dostać normalnie w sklepie? Druga sprawa - czy jak odkręcę te blaszke mocującą, to nic mi się z tym ślimakiem nie stanie? I w ogóle to macie może jakiś rysunek, czy coś, jak wygląda ta sprawa z tym ślimakiem, dlaczego on tam wpada i jak to rozebrać, żeby tego się ustrzec? No i następne pytanie - co zrobić (a i oczywiście czego nie robić) jak ten ślimak już wpadnie?

Musisz sie zapytać o te podkladke w sklepie, bo nie mam pojecia czy mozna je dokupic. Jak nie to od biedy mozesz samemu ja zrobic wycinajac z gumy. Jak odkrecisz blaszke to pociagasz delikatnie za linka i ona wychodzi a na koncu bedzie slimak, ktory jest do niej mocowany klinem. Zanim wlozysz go z powrotem upewnij sie, ze ten klin go mocno trzyma. Jak juz Ci wtadnie to bez paniki. U mnie bylo tak, ze po dwoch tygodniach zablokowaly mi sie biegi, a przez kolejny tydzien blokowala z nienacka 3. Podczas wymiany oleju w skrzyni latareczka go dostrzeglem i szczypcami teleskopowymi wyciagnalem. Ale lepiej zeby nie wpadal do srodka :bajer:



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pn sie 27, 2007 09:43

Z tego co wiem to olej w skrzyni fabrycznie to syntetyk i nie zalecane jest dolewanie do niego mineralow bo moze sie zawzyc. Olej to ok 30-40 zl za litr syntetyku Valvoline na allegro. Wchodzi podobno troche wiecej niz 2l.
Jezeli chodzi o oszukiwanie licznika to masz tu linka jak ustawic poprawnie licznik
http://vw2.info/vwforum/licznik.html
Jezeli masz zle ustawiona wskazowke to licznik bedzie oszukiwal o jakies 20km/h do przodu a objawem tego bedzie to ze jak ruszasz i jedziesz na jedynce na wolnych obtotach to ci wsazowka pokazuje juz ponad 20km a nie powinna sie jeszcze ruszac. Wsakzowka w czasie postoju powinna sie opierac o bolec w liczniku.
Inna przyczyna w oszukiwaniu wsakzania predkosciomieraz moga byc inne rozmiary opon lub felg. Jak sie nie myle to powinny byc 14/185/65 lub 13/185/75



Awatar użytkownika
Rek1n82
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: śr lut 28, 2007 23:34
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

Post autor: Rek1n82 » pn sie 27, 2007 16:52

no dobrze dzieki za wszyskie odpowiedzi ale tej najwazniejszej nie ma. jaki kolor ma byc tego slimaczka: czerwony czy bialy?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 177 gości