Problem z silnikiem na benzynie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

horse2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr sie 22, 2007 19:02
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Problem z silnikiem na benzynie

Post autor: horse2 » śr sie 22, 2007 19:21

Witam.Jestem świeżo upieczonym posiadaczem golfa 2 poj.1.3,z instalacją gazową.Problem jest taki że na gazie chodzi bez problemów a na benzynie niechciał nawet odpalać.Znajomy który go sprzedał mówił że przepustnica jest do wymiany.Wymieniłem przepustnicę i na benzynie odpala ale z problemami.Jak dodaję gazu na postoju to dławi się jak by wogóle nie reagował na wciśnięcie pedału gazu,o jeżdzie na benzynie nie ma mowy.Proszę o pomoc .Fajnie by było jak by był ktoś ze szczecina kto by mi pomógł oczywiście nie za friko.Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw sie 23, 2007 09:23 przez horse2, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
GENE
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: pt mar 25, 2005 22:22
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: GENE » czw wrz 06, 2007 09:17

Mżesz mieć dużo za małe ciśnienie paliwa, tzn nie wydajna pompka paliwa. Wówczas na benzynce może nie chodzić. A filtr paliwa wymieniałeś?


VWpower Golf

krzys
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 114
Rejestracja: pt lut 04, 2005 10:19
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: krzys » czw wrz 06, 2007 10:54

Mam podobnie czasami nie wiadomo dla czego, tak po prostu przestaje jeździć na benzynce. Najpierw przerywa i szarpie później wogóle nie chodzi (nawet jak zapalam na gazie i przełaczam na paliwko). Nie wiem jak i kiedy na to wpadłem ale teraz zciagam wężyk doprowadzający paliwko na wtryski (uwaga jeśli to nie to co u mnie to benzynka jest pod wysokim ciśnieniem ) i kilkukrotnie pompuje paliwko bez uruchamiania silnika az będzie dobrze lecieć zakłądam wężyk i jest ok. czemu tak się dzieje nie wiem a bardzo bym chciał. Podejrzewam że uszkodzona jest ta "banieczka" pewnie regulator cisnienia przez która nadmiar paliwka wraca do pompki ale nie mam pewności.
Spróbuj zrobic to co ja zajmuje 5 minut i nic nie kosztuje a moze pomoże..



Awatar użytkownika
neik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn sty 24, 2005 15:08
Lokalizacja: FZ / PL
Kontakt:

Post autor: neik » czw wrz 06, 2007 11:56

A wiec tak:

Posiadam MK2 1.8 GT benzyna + gaz
na poczatku odpalal mi normalnie na paliwie, jednak po jakims czasie zauwazylem ze nie moge odpalic auta na benzynie. Okazalo sie ze bezpiecznik od pompy paliwa wywalilo, wymienilem na nowy daje zaplon i znow bezpiecznik wywalilo. Wymienilem pompe paliwa na nowa (uzywana) i auto dlawilo sie, tak jakby male cisnienie bylo, ale jak mialem zatankowane powyzej polowy baku benzyny wszystko bylo OK. Obecnie jezdze tylko na gazie :grin: bo ta pompa tez wywala mi bezpiecznik. Kolega polecil mi zebym podlaczyl odwrotnie zasilanie na pompie bo prawdopodobnie jest zablokowana przez syf z baku. Jak jest?? nie mam pojecia, obecnie zastanawiam sie nad sprzedaza auta i kupieniu czegos nowszego.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 247 gości