Stuknięcie przy hamowaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Gwizdek1982
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: pt gru 23, 2005 23:09
Lokalizacja: Rzeszów

Stuknięcie przy hamowaniu

Post autor: Gwizdek1982 » wt sie 21, 2007 20:57

Witam !!
Ostatnio mam do czynienia z dziwnym stuknięciem podczas hamowania, nieważne czy jadę szybko czy wolno, stuka raz podczas przyciśnięcia pedału, nie zawsze na początku hamowania, czasami nawet pod koniec wyhamowywania pojazdu, wydaje mi się że stuknięcie ten dobiega z przodu co to może być ??, jak myślicie co trzeba będzie wymienić, chce miej więcej określić wydatek :(
Pozdrawiam i czekam na Wasze odpowiedzi może ktoś się z takim czymś spotkał ?



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » wt sie 21, 2007 21:11

wydaje mi sie ze masz to samo co ja. U mnie tez tak stuka, czasem podczas kresenia kierownica na postoju. U mnie nie jest to przegub na pewno, ale podejrzewam sam zacisk. Slyszalem ze wyrabiaja sie w nim jaies tulejki na srubach mocujacych i sobie lata tak.

Sprawdzilem i rzeczywiscie mozna nim poruszac kiedy drugim juz nie. U mnie potrafi to na kilka dni zniknac, jezdze juz tak troche, hamuje bardzo dobrze wiec nie wiem co robic. Szukalem za nowymi zaciskami ale niektore byly w gorszym stanie niz moj.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt sie 21, 2007 21:16

Podczas hamowania to napewno nieklocki, raczej też nie zacisk. Raczej ktoraś poduszka silnika albo któryś silentblock wahacza.
Jedź na diagnostykę. Trzeba poszarpać silnikiem i zawieszeniem powinno wyjść co to jest.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Gwizdek1982
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: pt gru 23, 2005 23:09
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Gwizdek1982 » wt sie 21, 2007 21:22

a jak to sprawdzić aby nie jechać na diagnostykę bo to kosztuje a wolałbym te pieniądze przeznaczyć na np. poduchę bądź coś przez co właśnie tak stuka ?



djozi21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: pn gru 25, 2006 17:15
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: djozi21 » wt sie 21, 2007 21:27

Ja stawiam na blaszki przy klockach albo brak tulejki metalowej lub jej wyrobienie w tulei wahacza tej z tyłu , lub niedokręcona śruba od tej właśnie tulei , poduszka pod silnikiem tez może być ale wątpię .



Awatar użytkownika
Gutekspc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt sie 04, 2006 12:00
Lokalizacja: WarszaVWa

Post autor: Gutekspc » śr sie 22, 2007 16:33

Witam. Podłączę się pod dyskusję, bo też mam takie stuki. Z tym, że mam wymienione sworznie, tuleje wahaczy, łączniki stabilizatorów, amorki razem z łożyskami - po takich operacjach się zaczęło. Stuka mi drążek stabilizatora, jest on zamontowany dziwnie - przy skręconych kołach zachacza o drążki kierownicze. Planuję coś z tym zrobić, ale nie mam kiedy..

Ale, jeśli nie macie stabilizatora z przodu, albo z nim jest wszystko git, tak jak z resztą zawiasu (w teorii) radziłbym sprawdzić śruby mocujące wahacze i/lub belkę z przodu. Znam przypadek, kiedy wahacz poruszał się lekko na śrubie, bo ta niewiele miała już mocowania. Przy hamowaniu wahacz przesuwał się do przodu i stukał.. Bardzo nie przyjemna sprawa.


Everyone dies. Not everyone lives.

Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Post autor: majekMK2 » sob sie 25, 2007 23:14

witam zauwazylem tez ze te stuki sa ale tak jakby od lego kola przedniego przenosily sie az do stukniecia w drzwiach to moze mi to stuka tam i mam pytanie czy jakbym mial luzy w drzwiach to moze tak stukac???i sprawdze tez poduszki w silniku czy sa dobre.



Awatar użytkownika
Gutekspc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt sie 04, 2006 12:00
Lokalizacja: WarszaVWa

Post autor: Gutekspc » ndz sie 26, 2007 15:19

witam zauwazylem tez ze te stuki sa ale tak jakby od lego kola przedniego przenosily sie az do stukniecia w drzwiach to moze mi to stuka tam i mam pytanie czy jakbym mial luzy w drzwiach to moze tak stukac???i sprawdze tez poduszki w silniku czy sa dobre.
Wątpię, żeby to mogły być drzwi.. Jak są zamknięte, a masz luzy w drzwiach to pewnie w kierunkach góra - dół, bo takie są objawy luzów w zawiasach. A to tylko wrażenie, że idzie do drzwi - dźwięk musi się jakoś rozchodzić, prawda? Ja u siebie stawiam na stabilizator - może wyrobiły się gumy i dlatego stuka.


Everyone dies. Not everyone lives.

Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Post autor: majekMK2 » ndz sie 26, 2007 19:11

a to pewnie dlatego tak sie rozchodza te stuki gumy wszystkie przy stabilizatorze byly wymienione wiec jest ok.wymienie jeszcze poduszke z lozyskiem pod amortyzator i moze juz przestana oby to bylo to.



Awatar użytkownika
Gutekspc
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt sie 04, 2006 12:00
Lokalizacja: WarszaVWa

Post autor: Gutekspc » pn sie 27, 2007 11:30

A stabilizator Twój Golf miał od serii, czy był wkładany przez kogoś? U mnie ktoś go montował - do góry nogami. I jestem pewien, że to jest mój problem.
majekMK2 pisze:wymienie jeszcze poduszke z lozyskiem pod amortyzator i moze juz przestana oby to bylo to.
Nie wydaje mi się, żeby to była kwestia amorów.. Zrób tak: Wjedź na kanał, albo na podnośnik, weź łom, albo jakąś rurkę metalową i sprawdź czy Ci się silnik nie rusza, skrzynia, belka przednia. Jak to nic nie da, wymiana tej poduchy też, to pojedź do warsztatu gdzie robią diagnostykę, powiedz o swoim problemie, a tam może znajdą przyczynę stukania.


Everyone dies. Not everyone lives.

Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Post autor: majekMK2 » pn sie 27, 2007 19:46

stabilizator byl seryjnie zamontowany aha to popatrze dzis patrzylem na poduszki od silnika i nic tam nie widzialem zeby byly uszkodzone chyba najlepiej bedzie pojechac na diagnostyke tylko nie ma nigdzie kolo mnie dobrego mechanika zeby sprawdzil to i to bylo.

[ Dodano: 28 Sie 2007 15:12 ]
sprawdzilem jeszcze raz stabilizator i dokrecilem troszke mocniej lacznik i jak reka odjal nie ma stukow tylko pare razy mi stuknelo bo niewiem jak mocno ma byc to dokrecone???niewiecie moze czy moge dokrecic to do opory czy nie bo nie mam specjalnego klucza i niewiem jakim momentem.



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » wt sie 28, 2007 18:36

kurde, a ja nie mam stabilizatora i mi stuka. Mocowanie wachacza i sworzen sa sprawdzone. Zacisk dzisiaj zdjalem, klocki sprawdzilem i dalej to samo. Przegub zero luzow, jak nowka. Drazki kierownicze nowe, maglownica bez luzow, nie stuka. Belka pod silnikiem nowa, sruby dokrecone, poducha pod silnikiem i skrzynia sprawdzona. Amortyzator jest oryginalny VW i sprawdzony, sruby dokrecone. Nie wiem co jeszcze moze stukac, a objawy takie same jak u kolegi co zalozyl temat. Teraz chyba zaczelo pukac jak jadac dotkne lekko pedla hamulca, wiec moze zacisk jednak puka ?



Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Post autor: majekMK2 » wt sie 28, 2007 20:15

sprawdz czy masz napewno mocno dokrecona srube od simerblocka w wahaczu bo stuki kiedys tez od tego mialem w serwisie mi dokrecil i znik stuk.poduszki od gory amortyzatora masz wymienione???zacisk prawdopodobnie nie ale niech jeszcze ktos sie wypowie bo moge sie mylic



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » wt sie 28, 2007 21:01

majekMK2 pisze:sprawdz czy masz napewno mocno dokrecona srube od simerblocka w wahaczu

mowisz o tej co jest na rysunku w kolku ?

Obrazek


Dzis ja sprawdzalem i jest bardzo mocno dokrecona, ze nawet sie nie ruszyla. Ta pod 5 rowniez
Ostatnio zmieniony wt sie 28, 2007 21:04 przez Mis, łącznie zmieniany 2 razy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 292 gości