Problem ze skrzynią biegów

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

grekiu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt mar 27, 2007 11:00
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Problem ze skrzynią biegów

Post autor: grekiu » pn sie 20, 2007 20:23

Witam. Mam problem w moim Golfie III ze skrzynią biegów. Chodzi o to ze wczoraj zauwazyłem ze na biegu jałowym lewarek bardziej sie rusza niz dawniej. Z biegu jałowego dając lewarek do przodu wchodziła jak w kazdym aucie trójka a mi wchodzi na jedynke albo bieg wogóle nie wskakuje;/ Dzis dodatkowo jak jechałem i wrzuciłem trójke po dodaniu gazu wogóle nie wzrosły obroty... Nie wiem czym to jest spowodowane a koszt wymiany skrzyni biegów mnie przeraża. Moze macie jakies sugestie? Przepraszam za mój opis problemu ale nie znam sie bardzo na autach. Z góry dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt sie 21, 2007 11:51 przez grekiu, łącznie zmieniany 1 raz.



michal0604
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 18:56
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: michal0604 » wt sie 21, 2007 00:35

Po mojemu rozkręcił się drążek wybierania biegów. Jest to prosta naprawa, ale jak się nie znasz to poszukaj zaufanego mechaniora. Pozdrawiam


michal0604

Awatar użytkownika
dc35
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob lis 11, 2006 20:13
Lokalizacja: OSTROVIA
Kontakt:

Post autor: dc35 » wt sie 21, 2007 00:39

ja mam podobną sytuacje... mam duży luz na biegu jałowym... a ponadto czasami<rzadko> lubi mi wyskoczyć trójka... z tego co sie orientowałem brakuje lub wyrobiła mi sie jakas sprężynka w skrzyni biegów i słabo zakleszcza... a że auto stare i ja nie zabardzo przewrazliwiony na takie usterki wiec odpusciłem ewentualny remont czy naprawe!w takich autach zawsze jaks duperela sie zepsuje...



pawelz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: czw gru 28, 2006 10:26
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelz » wt sie 21, 2007 13:12

dc35 pisze:ja mam podobną sytuacje... mam duży luz na biegu jałowym... a ponadto czasami<rzadko> lubi mi wyskoczyć trójka... z tego co sie orientowałem brakuje lub wyrobiła mi sie jakas sprężynka w skrzyni biegów i słabo zakleszcza... a że auto stare i ja nie zabardzo przewrazliwiony na takie usterki wiec odpusciłem ewentualny remont czy naprawe!w takich autach zawsze jaks duperela sie zepsuje...
He he :) Zgodnie z regułą, że w starych autach liczba niedziałających rzeczy jest zawsze liczbą stałą :P Strach naprawić jakąś pierdułę, bo się jeszcze coś poważnego zwali :]



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » wt sie 21, 2007 13:16

Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 218 gości