7 tyś km starym golfem 2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Kossof
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn gru 20, 2004 23:26
Lokalizacja: Warszawa

7 tyś km starym golfem 2

Post autor: Kossof » wt kwie 12, 2005 22:56

Witam i o rade pytam. W wakacje mam zamiar zrobić okolo 7 tys km MK II 1.6 td 1990 r. po Europie. Silnik ma oryginalne 230 tys km. Zawieszenie mam jak nowe, tłumik amory, hamulce też. W silniku wymieniłem teraz pasek rozrządu, szklanki, poduszki, pasek klinowy. Na co mam jeszcze zwrócic uwagę przed wyjazdem aby nie spotkała mnie niespodzianka po drodze ??? Najbardziej boję się usczelki pod głowicą, gdyż w golfach czasem je *#cenzura#*. Czy uważacie, że lepiej było by teraz wymienic uszczelkę ? Za granicą może być bardzo drogo z taka operacją. Co o tym myslicie. Bo chyba nie ma metody aby taka usterkę przewidzieć.... Co warto było by zabrac ze sobą z części zamiennych ?

Pozdrawiam.



Mariusz D.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: śr sty 05, 2005 17:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mariusz D. » śr kwie 13, 2005 08:54

Ja bym zabral przewody gumowe te od wtryskiwaczy bo czasem pékajá. Bezpieczniki to podstawa i zapas. Co do uszczelki pod glowica ja bym jej nie ruszal, bo czasem tak sie dzieje ze po wymianie uszczelka siada przez zle zalozenie, wiec jak jest z nia wszystko ok to nie ruszaj lepiej. Jak jezdzisz spokojnie bez wariowania to nic jej nie bedzie . Powodzenia i milych wakacji.



Awatar użytkownika
szorka
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: pt wrz 03, 2004 22:42
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Post autor: szorka » śr kwie 13, 2005 09:34

sprawdz węże gumowe ukł. chłodzenia ew. wymień


www.vwsquad.prv.pl

Awatar użytkownika
vszywiec
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: sob sty 29, 2005 01:05
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: vszywiec » śr kwie 13, 2005 19:14

sprwadz ile masz paliwa hehee nie zartuje a tak serio wsystko bedzie w pozradku skoro wszystko masz nowe. udanych wakacji i malego spalanie ropki hehee


sprzedam mk2 1,6 td ---------> 696-494-279
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=56922

Kossof
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn gru 20, 2004 23:26
Lokalizacja: Warszawa

Dzieki wszystkim

Post autor: Kossof » sob kwie 16, 2005 23:25

Mam nadzieje, ze dojade do domciu he he. Wiecej mam pewnosci jadac 1.6 D niz 1.9 tdi ktory zostawiam w domu. Zreszta tez dlatego aby tdi sobie odpoczelo.

Pozdrawiam serdecznie.



Mariusz D.
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 520
Rejestracja: śr sty 05, 2005 17:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mariusz D. » sob kwie 16, 2005 23:31

Też mam mk III TDi i mk II 1,6 D , ale nigdy bym się na wakacje nie wybierał starą II mając III TDi , przecież lepszy komfort, mniej pali , zrywniejszy, mocniejszy cichszy i można jeszcze wiele wymieniać MKIII w dziisiejszych czasach to nie luxus jakiś i nie musisz trzymać go pod kluczem. Powodzenia i udanych wakacji.



Awatar użytkownika
bladiiik
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 221
Rejestracja: sob lis 27, 2004 01:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: bladiiik » sob kwie 16, 2005 23:33

jak wrocisz to pochwal sie jak bylo:)


....::::VW Passat 1.8 Kombi::::.....
MoJe AuTkO : http://vwzone.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2202

Hoover
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt paź 12, 2004 16:09
Lokalizacja: VaWa VaWer

Post autor: Hoover » ndz kwie 17, 2005 00:38

wez pasek klinowy....moze sie przydac



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » pn kwie 18, 2005 12:34

zabierz ze sobą zapasowe rurki gumowe pasek klinowy itp tak na wszeli wypadek :)


Obrazek

Awatar użytkownika
Gwiazdor
_
_
Posty: 3415
Rejestracja: sob gru 11, 2004 19:55
Lokalizacja: TK/WW
Kontakt:

Post autor: Gwiazdor » pn kwie 18, 2005 19:00

No tak jak już wiesz co zabrać to nie zapomnij aparatu bo nie będzisz miał co później pokazywać na forum.

A zapomij o (jeżeli posiadasz)...teściowej. A jak nie masz to wakacje będą udane :grin:


Obrazek

Kossof
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn gru 20, 2004 23:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kossof » pn kwie 18, 2005 19:58

Mariusz D. pisze:Też mam mk III TDi i mk II 1,6 D , ale nigdy bym się na wakacje nie wybierał starą II mając III TDi , przecież lepszy komfort, mniej pali , zrywniejszy, mocniejszy cichszy i można jeszcze wiele wymieniać MKIII w dziisiejszych czasach to nie luxus jakiś i nie musisz trzymać go pod kluczem. Powodzenia i udanych wakacji.
Dlaczego jade MK II a nie Mk III ? Lepszy komfort to sie zgadzam. Chociaz to tez kwestia dyskusyjna, fotele w II jak dla mnie sa na dluzsze trasy wygodniejsze. Zawieszenie w II jest lepsze na autostradzie, bardziej sztywne. Czy mniej pali to nie wiem. Przy spokojnej jezdzie tez mu 5 wychodzi, a ja sie nie jade scigac :) takze to ze tdi jest zrywniejszy sprawdza sie tylko na krajowych drogach, gdzie trzeba co chwile cos wyprzedzac. A tu zapinam sobie 120 i sie turlam, i naprawde nie odczuwam roznicy w glosnosci wewnatrz. Pozatem w 1,6 td nie wiele jest do zepsucia w przeciwienstwie do tdi, nie chcialbym szukac na wakacjach przeplywki czy innych zaworkow. Pozatem golf II to solidna konstrukcja czego nie mozna powiedziec niestety o III. II bardziej sie nadaje na katowanie po bezdrozach Rumunii, Bulgarii czy innych zakatkach. Jak sie popsuje to w kazdym warsztacie mozna go naprawic. A w tdi czasem trzeba szukac Vaga :green_fuck: a nie wszedzie go maja. Takze stawiam na niesmiertelne MK II i pozdrawiam wszystkich dwojarzy :pub:



Awatar użytkownika
igor002
Marysiakra
Marysiakra
Posty: 1050
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 15:34
Lokalizacja: z tąd, a tak naprawde: Kraków
Kontakt:

Post autor: igor002 » pn kwie 18, 2005 21:33

za taką opowiesc to masz chyba piwo u wszystkich posiadaczy mk2:D:D :bigok: :pub:


Mk3 GTI 16V ABF

Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » pn kwie 18, 2005 23:11

heheheh doladnie
niezły poemat i szczera prawda
MK2 Rulezzzzz



splawik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 13:04

Post autor: splawik » pn kwie 18, 2005 23:13

nie zapomnij zabrać kompletu żarówek.Powodzenia.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 429 gości