nie sprawna klima

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » pt sie 17, 2007 11:13

Bezpieczniki sa 2 pod kierownica, jeden przekznik tez pod kierownia, jest bezpiecznik takze przy zbiorniku plynu chlodzacego

[ Dodano: Pią Sie 17, 2007 11:14 ]
bo rozumiem ze gaz jest jezeli chlodzi, a moze jakos slabo chlodzi i gazu jest za malo zeby bylo odpowiedni cisnienie w obiegu i wtedy zawor cisnienia nie zalaczy sprezarki



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » pt sie 17, 2007 15:44

A kiedy byla nabijana bo moja po nabiciu dzialala przez prawie miesiac i tak sobie gaz powoli uciekal, a jak przestala sie wlaczac to jeszcze trovche gazu zostalo bo automat sciagnal, wiec jakbym podlaczyl na krotko to tez by troche chlodzilo ale nie tak jak powinno. Najlepiej podpiac sie pod VAG i wtedy sie okaze.



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » pt sie 17, 2007 16:46

Wiesz co u mnie klima nie dzialala w ogole postanowilem to zrobic nie mialem kilku czesci po skompletowaniu i nabiciu klima sie nie wlaczyla ani razu, podlaczylismy nakrotko i dziala normalnie, postanowilem kupic interfejs bo kosztowal tyle co w serwisie diagnostyka i zanim mi go poczta dostarczyli klima zacela dzialac, jak zrobilem diagnostyke to mialem blad zaworu cisnieniowego, blad czujnika temperatury wewnetrznej ae klima juz dzialala jak skasowalem bledy to przez miesiac bylo ok a potem sie chlodnica posypala. Wiec jezeli samo nie zacznie dzialac to tylko VAG pozostaje jezeli bezpieczniki ok



Awatar użytkownika
rtk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sie 08, 2006 23:25
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: rtk » pt sie 17, 2007 19:40

Marioo pisze:[....] Wiec jezeli samo nie zacznie dzialac to tylko VAG pozostaje jezeli bezpieczniki ok
Ale przy manualnej klimie VAG raczej nie nie powie na jej temat. Bynajmniej u mnie tak jest.

[ Dodano: 17 Sie 2007 19:43 ]
MichalK pisze:Witam. Mam taki problem z klima sterowana manualnie. Gdy wcisne przycisk AC ,ktory zalacza klime, sprezarka sie nie uruchamia. W miare moich mozliwosci,po sprawdzeniu kilku rzeczy zauwazylem,ze na przewodzie z wtyczka ,ktora sie wpina w kompresor nie ma napiecia. Jak podpialem zasilanie pod aku, sprezarka sie zalacza i klima chlodzi. Auto to MK3 1.9 TDI AFN. Prosze o pomoc, co powinieniem posprawdzac, bezpieczniki , przekazniki ? Gdzie jeszcze szukac przyczyny ? Wyglada na to,ze nie mam sterowania .

pozdrawiam
Jezeli jestes na 100% pewny ze czynnik nie uciekl to zacznij od sprawdzenia bezpiecznikow, potem czujnikow cisnienia



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » pt sie 17, 2007 19:47

VAG powie ci np. czy jest blad zaworu cisnienia a jezeli taki bedzie to najprawdopodbniej nie ma gazu, moze byc jeszcze kilka bledow np. czujnik temperatury silnika ktory tez bedzie blokowal klime zeby silnika nie przegrzac



Awatar użytkownika
rtk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sie 08, 2006 23:25
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: rtk » pt sie 17, 2007 20:01

Marioo pisze:VAG powie ci np. czy jest blad zaworu cisnienia a jezeli taki bedzie to najprawdopodbniej nie ma gazu, moze byc jeszcze kilka bledow np. czujnik temperatury silnika ktory tez bedzie blokowal klime zeby silnika nie przegrzac
:hmm: I to wszystko w manualnej ?? Myslalem ze VAGa mozna tylko przy climatronicu "zatrudnic" do pomocy :kac:



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » pt sie 17, 2007 21:25

climatronic to jest tylko sterowanie we wnetrzu a caly osprzet klimy jest taki sam wiec ma te same czujniki



Awatar użytkownika
rtk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sie 08, 2006 23:25
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: rtk » ndz sie 19, 2007 01:39

MichalK pisze:w warsztacie w ktorym nabilem kime, po sprawdzeniu bezpiecznikow i przekaznikow,doradzili mi,abym wymienil "wylacznik nad- i podcisnienio-
wy oraz wentylatora" kupilem takie cos na allegro nowe,wydalem 170 zl. Po wymianie ,klima nadal nie dziala. Taki mi fajnie doradzili,ze postanowil sprobowac sam ususunac usterke. Ich metoda to wymienie pol silnika .
Rozumiem ze kazali Ci wymienic presostat ??? pupa a nie fachowcy bo ten co miales mozna bez problemu sprawdzic bez koniecznosci podmiany na inny



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » ndz sie 19, 2007 06:46

Dlatego wlasnie najpierw najlepiej jest podlaczyc sie pod vaga i dopiero cos wymieniac bo wymieni sie pol samochodu a okaze sie to co jest walniete dalej jest walniete. Pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 410 gości