Centralny zamek (sterowanie podczas jazdy z alarmu)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
gv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: wt lis 15, 2005 22:00
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Centralny zamek (sterowanie podczas jazdy z alarmu)

Post autor: gv » czw sie 16, 2007 17:19

Witajcie. Mam problem. Podłączyłem alarm ze sterowaniem centralnym zamkiem na przekaźnikach. Wszystko działa idealnie: zamyka i otwiera.
Centralny zamek posiada fajną funkcję zamykania centralnego zamka po uruchomieniu silnika, jednak układ centralnego zamka nie pozwala na taką funkcję :-). Który przewód i gdzie on jest należy odłączyć, abym mógł sterować centralnym zamkiem podczas jazdy?
Przeglądałem wtyczkę przy lewym przednim słupku, ale... albo źle patrzyłem, albo to zabezpieczenie nie jest tam podłączone. Może przy pompce gdzieś w bagażniku?

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw sie 16, 2007 17:19 przez gv, łącznie zmieniany 1 raz.


--
gv

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw sie 16, 2007 18:34

Plus po zapłonie nie pozwala zadziałać sterowaniu centralem podanemu na kable szary i zielony. To chyba kabelek czerwno biały. Możesz go spróbowac odpiąć przy pompce. Tak się domyślam, nie próbowałem. Ty to zrób na swoim :)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » czw sie 16, 2007 22:19

Paweł Marek pisze: To chyba kabelek czerwno biały. Możesz go spróbowac odpiąć przy pompce.
Wtedy to chyba pompka w ogole przestanie dzialac :-k

To juz jest tak urzadzone, ze jesli zamkniesz zewnetrznym zamykaniem wsiadziesz do auta, to nie mozesz podniesc rygla az nie wlaczysz zaplonu.

Zostaje chyba dorobienie przycisku w desce i podlaczenie go pod przewod od wewnetrznego zamykania...


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw sie 16, 2007 22:49

Nie przestanie, napewno przestanie działać otwieranie centrala po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, może też blokada trzeba by sprawdzić. Będzie działać tak jak z pilota. Stały plus na pompkę zostaje. Musze to jutro sprawdzić co się stanie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
gv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: wt lis 15, 2005 22:00
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: gv » czw sie 16, 2007 22:55

inek01 pisze:Zostaje chyba dorobienie przycisku w desce i podlaczenie go pod przewod od wewnetrznego zamykania...
Ale wtedy też nie zamyka. Zachowuje się tak, jakbyś wogóle nic nie zrobił. Sprawdziłem podając masę na przewód od zamykania podczas pracy silnika, czy włączonego zapłonu.


--
gv

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » czw sie 16, 2007 23:30

gv pisze:Sprawdziłem podając masę na przewód od zamykania podczas pracy silnika, czy włączonego zapłonu.
Nie wiem, o ktorym przewodzie mowisz, ale od wewnetrznego zamykania/otwierania jest jeden oddzielny przewod. Chyba czarno-czerwony. Podajesz na niego mase, albo plus, wtedy zamyka lub otwiera. Dziala z zaplonem jak i bez.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
gv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: wt lis 15, 2005 22:00
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: gv » pt sie 17, 2007 00:05

inek01 pisze:Nie wiem, o ktorym przewodzie mowisz, ale od wewnetrznego zamykania/otwierania jest jeden oddzielny przewod. Chyba czarno-czerwony. Podajesz na niego mase, albo plus, wtedy zamyka lub otwiera. Dziala z zaplonem jak i bez.
Są szary i zielony. Podanie na jednego, albo drugiego zamyka lub otwiera. Tylko, że podczas pracy silnika nie chce zamykać. Otwierać - otwiera, bo słychać jak pompka pompuje.


--
gv

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pt sie 17, 2007 08:42

gv, ja swoje, a Ty swoje :bajer:
Wiem, ze sa szary i zielony, ale wewnetrzne zamykanie (przez wciskanie rygla kierowcy) jest realizowane innym przewodem. Tak jak napisalem wyzej.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
gv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: wt lis 15, 2005 22:00
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: gv » pt sie 17, 2007 11:23

inek01 pisze:gv, ja swoje, a Ty swoje :bajer:
Wiem, ze sa szary i zielony, ale wewnetrzne zamykanie (przez wciskanie rygla kierowcy) jest realizowane innym przewodem. Tak jak napisalem wyzej.
:bigok: myślałem, że się nie zrozumieliśmy ;-).
U mnie podczas zapalonego silnika, jak i podczas zgaszonego w momencie wciśnięcia rygla w drzwiach kierowcy, czy to pasażera nic się nie dzieje. Rygiel wciska się tylko i wyłącznie w jednych drzwiach.
Zauważyłem natomiast, że sensor, który zamyka drzwi działa w momencie przekręcenia kluczykiem, a nie w momencie przesunięcia się rygla.
Jak zrobić, żeby pompka cały czas myślała, że zgaszony jest zapłon? ;-) Bo przypadłość ta przeszkadza w momencie odpalenia auta ;-)
Jeśli coś namotałem, to przepraszam :bajer:


--
gv

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pt sie 17, 2007 14:04

gv pisze:U mnie podczas zapalonego silnika, jak i podczas zgaszonego w momencie wciśnięcia rygla w drzwiach kierowcy, czy to pasażera nic się nie dzieje. Rygiel wciska się tylko i wyłącznie w jednych drzwiach.
W takim razie masz cos skopane. Po wcisnieciu (tylko) rygla kierowcy centralny powinien zamknac calosc.
gv pisze:Jak zrobić, żeby pompka cały czas myślała, że zgaszony jest zapłon?
Sprobuj zrobic tak jak Ci napisal Paweł Marek.
Przy pomocy spinacz mozesz wypiac pin z kostki przy pompce.


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

raffito
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt mar 24, 2006 15:28
Lokalizacja: Ostrzeszów

Post autor: raffito » pt sie 17, 2007 14:49

Ja mam coś takiego montowane seryjnie w kąsoli są tam podłączone kable:
szaro-niebieski
biało-czerwony
brązowy
szaro-zielony
brazowy
ale nie wiem jak ida dalej


raffito

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pt sie 17, 2007 16:27

raffito, pewnie masz wersje US lub Mexico ?


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

raffito
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt mar 24, 2006 15:28
Lokalizacja: Ostrzeszów

Post autor: raffito » pn sie 20, 2007 08:03

inek01 pisze:raffito, pewnie masz wersje US lub Mexico ?
Wersja MANHATTAN produkowany na rynek mexykański


raffito

Awatar użytkownika
gv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: wt lis 15, 2005 22:00
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: gv » pn wrz 17, 2007 22:37

Problem rozwiązany.
Wziąłem się za to dziś i zrobiłem. Odpowiada za to PIN 12 (przewód czarno/biały) przy pompce od centralnego zamka w bagażniku. Po przekręceniu kluczyka pojawia się tam +12V i pompka uniemożliwa zamknięcie centralnego zamka podczas pracy silnika.

:okej:


--
gv

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 312 gości