Pompa paliwa cieknie.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kub2a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 16:50
Lokalizacja: Mikołów

Pompa paliwa cieknie.

Post autor: kub2a » czw sie 16, 2007 15:05

Mam nast. problem: zauważyłem minimalny wyciek z pompy paliwa. (mówię o tej właściwej widocznej na podwoziu auta, nie tej, która przepycha paliwo z baku) Po dokładniejszych oględzinach zlokalizowałem miejsce przecieku. Jest to styk pompy i takiej plastikowej skrzynki. Oba elementy są w tym miejscu skręcane trzema śrubami.Wygląda mi to na uszczelkę. Mam racje? I pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników: można kupić samą uszczelkę? Jak odkręcę pompę od tej czarnej skrzynki to poleci paliwo?
Czy możliwe jest, ze przez ten wyciek zasysane jest fałszywe powietrze i silnik dławi czasami? Bo także zaobserwowałem coś takiego. Mój golf: 1.8 rok 89 moc 66kw.
Z góry dziękuje za wszelkie porady.
Ostatnio zmieniony czw sie 16, 2007 21:07 przez kub2a, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
pekol
VW WLKP
Posty: 877
Rejestracja: pn gru 19, 2005 01:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: pekol » czw sie 16, 2007 15:40

paliwko na pewno poleci....

jezeli sa to 2 elementy skrecane ze soba to raczej na 100% jest tam jakas uszczelka :)


Obrazek
Służę pomocą z VAG

kub2a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 16:50
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: kub2a » czw sie 16, 2007 16:16

Polecieć poleci, ale pytanie jest z skąd: z tej czarnej puszki czy z baku. Ale skoro w baku jest pompa, która przepycha paliwo do tej puszki, to myślę, że poleci tylko paliwa w niej zgromadzone. Wie ktoś może gdzie mogę kupić tą uszczelkę? Byłem w jednym sklepie z częściami do VW, ale koleś powiedział, ze nie ma takiej uszczelki i jedyne co mogę zrobić to przynieść starą i dobrać cos pasującego.



Awatar użytkownika
pekol
VW WLKP
Posty: 877
Rejestracja: pn gru 19, 2005 01:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: pekol » czw sie 16, 2007 16:30

jzeli nie znajdziesz samej uszczeli to jeszce zostaje silikonik :)


Obrazek
Służę pomocą z VAG

kub2a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 16:50
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: kub2a » czw sie 16, 2007 16:50

W sumie tez nad tym myślałem, tylko nie wiem czy tam nie ma jakiegoś ciśnienia. Jeśli miałby wytrzymać, to raczej raczej uszczelnię to silikonem. Tylko czy potem może być problem z demontażem w razie czego.



Awatar użytkownika
pekol
VW WLKP
Posty: 877
Rejestracja: pn gru 19, 2005 01:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: pekol » czw sie 16, 2007 17:02

raczej nie powinno nic sie dziac.... silikon abrdziej uszczelnia niz klei.....
zawsze mozna dobrac lub dorobic uszczelke i dodatkowo obsmarowac silikonem...
wtedy bedzie pewniejsze....

z drugiej strony cisnienia az tak duzego chyba tam nie ma bo tylko ci leci delikatnie a nie wypryskuje fontanna :)


Obrazek
Służę pomocą z VAG

kub2a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 16:50
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: kub2a » czw sie 16, 2007 17:41

A czy jest możliwe, ze przez tą nieszczelność dostaje sie powietrze do układu paliwowego i dławi silnik?



Awatar użytkownika
pekol
VW WLKP
Posty: 877
Rejestracja: pn gru 19, 2005 01:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: pekol » czw sie 16, 2007 18:02

mozliwe chodz troche malo prawdopodobne... :/ tymbardziej ze to maly wyciek....

sprawdz na chodzacym silniku jak wyglada filterek paliwa, czy jest tak do 3/4 wypelniony...

jezeli masz silniczek 1,6 to czesto rozwalala sie podstawka pod gaznikiem ( taki gumowy czworokat) ma tendencje ze peka i tamtedy lapie lewe powietrze....

sprawdz jak wyglada caly dolot powietrza....


Obrazek
Służę pomocą z VAG

kub2a
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 16:50
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: kub2a » czw sie 16, 2007 19:19

Silnik mam 1.8 RP Si czyli na wtrysku. Kurcze no nie wiem co z tym zrobić, bo auto niby normalnie chodzi, ale znowu strach jechać bo nie wiadomo czy go znów nie zacznie mulić. Co dziwne jeśli odpalam go potem to chodzi normalnie.
Orientuje sie ktoś jaka to może być uszczelka do tej pompy paliwa, bo nie chce jeszcze tego demontować? Może mam gdzieś nie szczelny dolot powietrza, ale to chyba cały czas by go muliło nie?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości