Klima - brzydki zapach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

petek20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt maja 12, 2006 11:39
Lokalizacja: okolice Piły
Kontakt:

Klima - brzydki zapach

Post autor: petek20 » czw sie 16, 2007 14:16

Witam, mam pytanie do znawców przypadku, a mianowicie jak odpalam auto i jak jest włączony nawiew czuć taki nieprzyjemny zapach, ale przez minutę -dwie, potem jest ok i obojętnie czy mam włączoną klimę czy nie, dodam że wcześnie rano jak idę do auta i jest jeszcze na nim rosa to bardzo ciężko jest pozbyć się tej pary na przedniej szybie w środku. Czasami jak jade to widac w aucie taki delikatny nalot na szybach, szczególnie z przodu jak włączę ciepłe powietrze na szybę -przód to trochę to znika, nie wiem gdzie jest problem czy coś jest zepsute? np. nagrzewnica, filtr przeciwpyłkowy wymieniony, klima napełniona niedawno. Z góry dzieki za podpowiedzi. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw sie 16, 2007 21:10 przez petek20, łącznie zmieniany 1 raz.


petek

Awatar użytkownika
krzych8419
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz sty 28, 2007 19:56
Lokalizacja: Z nad Lubszy
Kontakt:

Post autor: krzych8419 » czw sie 16, 2007 14:47

witam , zacznij od sprawdzenia dokładnie jeszcze raz wszystkich filtrów a przede wszystkim kanałów przez które 'przepływa' powietrze , moze w ktoryms miejscu układ wentylacyjny jest przytkany jakims dziadostwem które gromadzi wilgoc , miałem podobny przypadek


G.Ł.O.Ś.N.Y

Awatar użytkownika
maras GT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pt kwie 13, 2007 10:44
Lokalizacja: TYCHY [ST]
Kontakt:

Post autor: maras GT » czw sie 16, 2007 15:00

petek20, a moze zapodaj cos takiego jesli mówisz ze brzydko pachnie??? moze jakiś grzyb sie dał :?
http://www.autokosmetyki.pl/clim_czysci ... ,p121.html
Ostatnio zmieniony czw sie 16, 2007 15:06 przez maras GT, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » czw sie 16, 2007 15:49

A filtr powietrza z kilimy wymieniony ?



Awatar użytkownika
gtibodek
szybki i wściekły
szybki i wściekły
Posty: 409
Rejestracja: sob lut 24, 2007 19:07
Lokalizacja: Kamieniec Ząbkowicki
Kontakt:

Post autor: gtibodek » czw sie 16, 2007 15:57

kolego był już taki temat na forum. Zobacz czy ci dobrze nawiewa na szybę? I tak powinny się szyby odraszać przy klimie ustawionej na szybę


Nisko,szeroko na bogato wiec zjedź mi z drogi szmato

Awatar użytkownika
rtk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 296
Rejestracja: wt sie 08, 2006 23:25
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Klima- brzydki zapach

Post autor: rtk » czw sie 16, 2007 15:59

Zacznij od wymiany filtra kabinowego a pozniej odgrzybianie ukladu klimatyzacji FAQ
Ja ze swojej strony dodam tylko ze robilem to za pomoca dedykowanej pianki (taka jak w faq) i "zapach" wrocil po miesiacu. Obecnie mam zrobione odgrzybianie za pomoca srodka Anty-Grzyb :jezor: i wszystko jest ok :okej:



Awatar użytkownika
rerekumkum
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt lut 17, 2006 17:29
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Post autor: rerekumkum » czw sie 16, 2007 18:25

zaloze sie ze tek wyglada Twoj parownik :)
Obrazek


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=112108&postdays=0&postorder=asc&start=105

petek20
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt maja 12, 2006 11:39
Lokalizacja: okolice Piły
Kontakt:

Post autor: petek20 » pt sie 17, 2007 21:17

pszczyna pisze:A filtr powietrza z kilimy wymieniony ?
filtr powietrza z kilmy????????
gdzie on się znajduje??????? :kac:

[ Dodano: 17 Sie 2007 21:20 ]
gtibodek pisze:kolego był już taki temat na forum. Zobacz czy ci dobrze nawiewa na szybę? I tak powinny się szyby odraszać przy klimie ustawionej na szybę
sprawdziłem nawiew na szybę i tylko na środku wieje tak jak trzeba pozostałe miejsca wieją słabiej

[ Dodano: 17 Sie 2007 21:22 ]
rerekumkum pisze:zaloze sie ze tek wyglada Twoj parownik :)
Obrazek

parownik? to fachowa nazwa? ten na zdjeciu jest zabrudzony, tak? gdzie on sie znajduje bo po zdjeciu ciężko rozpoznać, jak to wyczyścić?


petek

Awatar użytkownika
rerekumkum
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: pt lut 17, 2006 17:29
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Post autor: rerekumkum » pt sie 17, 2007 21:52

petek20 pisze:parownik? to fachowa nazwa? ten na zdjeciu jest zabrudzony, tak? gdzie on sie znajduje bo po zdjeciu ciężko rozpoznać, jak to wyczyścić?
http://vwgolf.pl/index.php?id=grzyby tutaj masz opisane i pokazane gdzie jest ten parownik (w pkt 3 :P )... a to zabrudzenie to grzyb ktory wywoluje brzydki zapach :)
gorne zdjecie zrobilem jak odgrzybialem u siebie klime wg tej porady co w linku... teraz juz nie czuc zadnego smrodu wiec polecam :bigok: :bigok:
Ostatnio zmieniony pt sie 17, 2007 21:54 przez rerekumkum, łącznie zmieniany 1 raz.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=112108&postdays=0&postorder=asc&start=105

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 424 gości