Potrzebne parametry do geometri zawieszenia -40 mm

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Potrzebne parametry do geometri zawieszenia -40 mm

Post autor: regitmc » śr sie 15, 2007 09:49

Witam!
Nosze się z zamiarem obniżenia swojego MkIV, a konkretniej chcę wymienić sprężyny na obniżające o 40 mm. Sprężyny już jakiś czas przyjechały do mnie, teraz chce je założyć i tu pojawił się mały problem. Mianowicie chodzi o to że po wymianie muszę ustawić geometrie zawieszenia i zbieżność, a nikt w okolicy nie jest w posiadaniu odpowiednich parametrów diagnostycznych do obniżonego Golfa. Wszyscy mają tylko i wyłącznie parametry do standardowych sprężyn. Jeśli jest ktoś z was w posiadaniu takowych parametrów to proszę o pomoc. Dodam że sprężyny są niemieckiej firmy GT Cupline i obniżają Golfa o 40 mm.
Za wszelką pomoc z góry dzięki...


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
miHoo79
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 156
Rejestracja: pn maja 22, 2006 11:44
Lokalizacja: Mikstat/Ostrów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: miHoo79 » śr sie 15, 2007 15:44

Hmmm powiem Ci tak mialem polo 2f coupe na kicie jamexa -60/-40, Pan od geometrii ustawial mi zbieznosc jak do serii z przodu nie szlo ustawic kata wiec zrobil tak jak bylo tylko mozliwe, zrobilem polowka 100 000 km i opony zdzieraly sie w sposob prawidlowy, nie zauwazylem zadnych nieprawidlowosci w prowadzeniu itp.
Teraz mam golfa -40/-40 i gosc ustawial mi zbieznosc i katy po wymianie zawieszenia i drazkow i tez jest wszystko ok. Jest to fachowiec starszego sprzetu i robi to na lampach i tablicach a nie komputerowo, ale jak na razie narzekac nie moge.
Pozdro



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » śr sie 15, 2007 18:14

Ja tam mam 60/40 i gość też zawsze ustawia na ustawienia seryjne i zawsze jest ok.


Obrazek

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » śr sie 15, 2007 22:08

Znalazłem w moim mieście kolesia który ma parametry geometrii nawet do Corvety C5 i podobno jest najlepszy w swoim fachu w tej okolicy. Myślę że zwrócę sie do niego z tym problemem, może zrobi tak jak piszecie że ustawi kąty i zbieżność według własnej wiedzy a nie konkretnych narzuconych parametrów.
CZekam jednak jeszcze na jakieś pomocne materiały lub opisy...


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
rakczek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob cze 03, 2006 04:02
Lokalizacja: Leicester(UK)

Post autor: rakczek » czw sie 16, 2007 00:14

REGITMC no wlasnie zamierzam tez posadzic swojego gofra na identycznych sprezynach ale nie wiedzialem ze trzeba robic geometrie.

Kolega jakis czs temu obnizal Seata Leona Cupra R i nie robil nic wiecej a jakos to gra.

Hmm wyglada na to ze trzeba.

Czy jak juz bedziesz mial wiedzial wiecej info podzelisz sie nimi???

Pozdrawiam


http://motors-leicester.co.uk
K.P.J. Motors
Unit 8-9 Jarvis Street
LE3 5BN
Leicester
e-mail: kpj.motors@wp.pl
Mobile: 07515651171

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » czw sie 16, 2007 00:34

rakczek pisze:REGITMC no wlasnie zamierzam tez posadzic swojego gofra na identycznych sprezynach ale nie wiedzialem ze trzeba robic geometrie.
No jak nie trzeba jak trzeba. Przecież żeby włożyć springi z przodu najprostszym sposobem jest zdjęcie amorka, a w tym momencie ucieka geometria, więc trza ją ustawić.


Obrazek

Awatar użytkownika
rakczek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob cze 03, 2006 04:02
Lokalizacja: Leicester(UK)

Post autor: rakczek » czw sie 16, 2007 00:45

no wlasnie bo juz nie kumam...

Wymienialem jakis czas temu drazki i bylem na zbieznosci, kolesie powiedzieli ze mam kopnienta geometrie ale ze wogole to jakies gumy moga byc wyrobione itd wiec nie da sie tego ustawic....

Okazuje sie ze da sie tylko pytanie jak???

Mieszkam w UK a tu niestety nie potrafie znalezc odpowiedzi na to pytanie...
A przeciez ludzie wymieniaja tu amory, czyli co?? nie robia geometri potem??? nie kumam


http://motors-leicester.co.uk
K.P.J. Motors
Unit 8-9 Jarvis Street
LE3 5BN
Leicester
e-mail: kpj.motors@wp.pl
Mobile: 07515651171

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » czw sie 16, 2007 00:49

rakczek pisze:Wymienialem jakis czas temu drazki i bylem na zbieznosci, kolesie powiedzieli ze mam kopnienta geometrie ale ze wogole to jakies gumy moga byc wyrobione itd wiec nie da sie tego ustawic....
No bo jak np będziesz miał gumy wyrąbane na wachaczach, to się nie da zbierzności ustawić, powniewać koło i tak dostaje luzu podczas ustawiania i zmienia swoje położenie.


Obrazek

Awatar użytkownika
regitmc
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 735
Rejestracja: pt lis 11, 2005 16:18
Lokalizacja: NYsa
Kontakt:

Post autor: regitmc » czw sie 16, 2007 08:31

tauka pisze:
rakczek pisze:Wymienialem jakis czas temu drazki i bylem na zbieznosci, kolesie powiedzieli ze mam kopnienta geometrie ale ze wogole to jakies gumy moga byc wyrobione itd wiec nie da sie tego ustawic....
No bo jak np będziesz miał gumy wyrąbane na wachaczach, to się nie da zbierzności ustawić, powniewać koło i tak dostaje luzu podczas ustawiania i zmienia swoje położenie.
Dokładnie jak kolega pisze....
A jeśli coś konkretnego się dowiem w tej sprawie to na pewno dam znać w tym temacie...
Jeszcze dziś spróbuje podjechać do tego szpeca, więc wieczorem powinienem wiedzieć trochę więcej....
Ostatnio zmieniony czw sie 16, 2007 08:32 przez regitmc, łącznie zmieniany 1 raz.


[b] >>> www.4tun.vel.pl <<< [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1114182#1114182][b] >>> MkIV by regitmc <<< [/b][/url]

Awatar użytkownika
rakczek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob cze 03, 2006 04:02
Lokalizacja: Leicester(UK)

Post autor: rakczek » czw sie 16, 2007 13:33

Super zatem czekam na jakis news.

Pytnako mam jeszcze czy razem ze sprezynami wymienasz ammo tez?? czy zostawiasz oryginal??


http://motors-leicester.co.uk
K.P.J. Motors
Unit 8-9 Jarvis Street
LE3 5BN
Leicester
e-mail: kpj.motors@wp.pl
Mobile: 07515651171

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 353 gości