Łozyska w przednich kolach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bananan4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 15:42
Lokalizacja: Lublin

Łozyska w przednich kolach

Post autor: bananan4 » pn sie 13, 2007 18:30

Witam!
Jaki są objawy zużycia łożysk w przednich kolach? U mnie dochodzi z przodu taki szum-hałas najgłośniej przy prędkości około 80 km/h. Czy wymieniamy odrazy dwa łożyska czy tylko zużyte? Czym grozi jazda na takich łożyskach?
Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
mlekon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: czw cze 28, 2007 11:58
Lokalizacja: ...:::FSL:::...
Kontakt:

Post autor: mlekon » pn sie 13, 2007 18:47

witam.
tak jak piszesz objawem zuzycia łozysz jest ich buczenie podczas jazdy.powodem tego moga byc krzywe felgi.moze prowadzic to do rozwalenia łozyska i unieruchomienia pojazdu. wymieniamy jak kto woli ale po co sie wykosztowywac na 2 jezeli 1 jest dobre.



zaba84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: ndz lut 04, 2007 11:35
Lokalizacja: wrocław <ZNK>
Kontakt:

Post autor: zaba84 » pn sie 13, 2007 21:06

ja z doswiadczenia wiem, ze jak sie wymieni tylko jedno, to w przeciagu miesiaca leci drugie, mialem juz tak 2 razy, a jak wymienilem odrazu dwa tak jest cacana... Moze to jakies sily nadprzyrodzone :bajer: :blush: ale tak mialem.. heh...


byl golf I 1.6 gti
byl golf II 1.6
byla calibra 8V
teraz jest golf III 1.8 GT- zobaczymy jak sie przyjmie...

sprzedam mojego golfa => http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3510391

Awatar użytkownika
Cefaloid
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr sty 04, 2006 14:02
Lokalizacja: qqqq

Post autor: Cefaloid » pn sie 13, 2007 22:15

zaba84 pisze:ja z doswiadczenia wiem, ze jak sie wymieni tylko jedno, to w przeciagu miesiaca leci drugie..
Ale spieszyć się nie ma co i działać zawczasu, lepiej odczekać na to drugi, łozysko zanim coś się zblokuje może troche poszumieć - zresztą to nie klocki że trzeba wymieniać parami. Ja np. wymieniłem jeden tył i odpukać drugi rok nic nie szumi.


Konto usunięte.

Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Post autor: majekMK2 » wt sie 14, 2007 06:51

witam u mnie sa szumy od 50km/h w prawym kole czy to tez moga byc lozyska???i jak zwrasta predkosc to tylko troche wzrasta szum.



bananan4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 15:42
Lokalizacja: Lublin

Post autor: bananan4 » wt sie 14, 2007 09:22

Witam!
A jak samodzielnie można sprawdzić czy to napewno zużyło się łożysko i w jakim kole (prawym-lewym)?
Pozdrawiam!
mlekon pisze:witam.
tak jak piszesz objawem zuzycia łozysz jest ich buczenie podczas jazdy.powodem tego moga byc krzywe felgi.moze prowadzic to do rozwalenia łozyska i unieruchomienia pojazdu. wymieniamy jak kto woli ale po co sie wykosztowywac na 2 jezeli 1 jest dobre.



todzio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr maja 02, 2007 07:08
Lokalizacja: warmia-mazury
Kontakt:

Post autor: todzio » wt sie 14, 2007 09:36

Oderwij golfika od ziemi i pokręć kołem w obie strony, czasem słychac szum. Sprawdź też czy nie występują duże luzu na kole. W pewnym zakresie można je zniwelować dokręcając łożysko, jesli nie pomoże świadczy to o wyrobieniu elementu.
Co do wymiany profilaktycznej wszystkich łożysk to raczej mało kto tak robi. Od lat wymieniam tylko te które juz dają się we znaki i nie ma to najmniejszego wpływu na pozostałe.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt sie 14, 2007 09:41

bananan4 pisze:A jak samodzielnie można sprawdzić czy to napewno zużyło się łożysko i w jakim kole (prawym-lewym)?
jadąc skrecasz kołami i jak w lewą stronę jadąc słychać szum większy to oznacza że prawe łożysko jest do wymiany, w drugą stronę odwrotnie
todzio pisze:W pewnym zakresie można je zniwelować dokręcając łożysko,
nie prawda -- łożyska przednie są dokręcane z momentem i do końca, nie reguluje sie na nich luzu poprzez dokręcanie lub popuszczenie śruby tak jak w przypadku tylnych łożysk


:-k ...

todzio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr maja 02, 2007 07:08
Lokalizacja: warmia-mazury
Kontakt:

Post autor: todzio » wt sie 14, 2007 09:52

Tak oczywiście masz rację, z pośpiechu nie sprecyzowałem że mając na myśli likwidację luzu na kołach miałem na myśli tylko tył.
Natomiast co do metody "skręcania" jak opisujesz jest to również jedna z metod, lecz należy zauważyć że jesli nic się nie będzie działo nie oznacza to że łożysko jest dobre. Najlepiej jak autor postu uwzględni wszystkie opisywane tu metody i na tej podstawie wyciągnie wnioski :)



Awatar użytkownika
zodiak
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2584
Rejestracja: pn sty 03, 2005 00:17
Lokalizacja: gdzieś w Polsce

Post autor: zodiak » wt sie 14, 2007 09:53

bananan4 pisze:!Jaki są objawy zużycia łożysk w przednich kolach?
bananan4 pisze:A jak samodzielnie można sprawdzić czy to napewno zużyło się łożysko i w jakim kole (prawym-lewym)?
todzio pisze:Oderwij golfika od ziemi i pokręć kołem w obie strony, czasem słychac szum. Sprawdź też czy nie występują duże luzu na kole. W pewnym zakresie można je zniwelować dokręcając łożysko......
Trochę trudno będzie sprawdzić "szumienie" przednich kół "obarcając w obie strony", co do "zniwelowania" luzu w przednich kołach przez "dokręcanie łożyska" to ... się nie wypowiem :D
Wymiana i tylko wymiana, na jakieś sensowne łożyska.

P.S
Ktoś w międzyczasie mnie uprzedził :D
Ostatnio zmieniony wt sie 14, 2007 09:57 przez zodiak, łącznie zmieniany 1 raz.


Zagazowany KR już sprzedany :( , teraz jeżdzi się ABFem :) Abf czyli Abfahrt
Nad ranem:
-żona :gdzie byłeś mordo?!!
-on : na Fylypynach.

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt sie 14, 2007 09:57

todzio pisze:lecz należy zauważyć że jesli nic się nie będzie działo nie oznacza to że łożysko jest dobre. Najlepiej jak autor postu uwzględni wszystkie opisywane tu metody i na tej podstawie wyciągnie wnioski :)
zgadza sie
zodiak pisze:Wymiana i tylko wymiana, na jakieś sensowne łożyska.
najlepiej na SKF (żadnych Optimali itp.)


:-k ...

Awatar użytkownika
gtibodek
szybki i wściekły
szybki i wściekły
Posty: 409
Rejestracja: sob lut 24, 2007 19:07
Lokalizacja: Kamieniec Ząbkowicki
Kontakt:

Post autor: gtibodek » wt sie 14, 2007 13:52

bananan4 pisze:Witam!
Jaki są objawy zużycia łożysk w przednich kolach? U mnie dochodzi z przodu taki szum-hałas najgłośniej przy prędkości około 80 km/h. Czy wymieniamy odrazy dwa łożyska czy tylko zużyte? Czym grozi jazda na takich łożyskach?
Pozdrawiam!
dokłądnie kolego jak masz luzy po podniesieniu koła na lewarku jest luz koła (trzeba poruszać) polecam łożeska firmy SKF jak chcesz pośmigać.

[ Dodano: 14 Sie 2007 13:54 ]
skf przód około 85zł
a tył około 45-50zł


Nisko,szeroko na bogato wiec zjedź mi z drogi szmato

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 266 gości