Dziwne obroty silnika

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

holykowal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt cze 12, 2007 18:38
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Dziwne obroty silnika

Post autor: holykowal » ndz sie 12, 2007 19:10

Witam.
Jestem posiadaczem VW golf2 1.6 kat. i mam problem . Wczoraj dokładnie wsiadłem do auta i okazało sie ze po uruchomieniu silnik strasznie szaleje raz po raz zmienia obroty z wysokich na niskie i odwrotnie. Tak wrażenie jakby ktoś siedział i bawił sie pedałem gazu. I tak samo podczas jazdy zachowuje sie dziwnie obroty nie stabilizują sie i przy zmianie biegów słychać jak silnie na luzie szaleje.
co to jest miał ktoś coś takiego wcześniej ?? i czy da sie to szybko usunąć.
Z poważaniem holykowal
Ostatnio zmieniony ndz sie 12, 2007 22:07 przez holykowal, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
pomp(as)
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob lip 21, 2007 23:22
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: pomp(as) » ndz sie 12, 2007 19:17

bardziej kompetentni więcej na ten temat powiedzą. mam znajomego, który miał podobny problem ze swoim golfem. skończyło się wymianą gaźnika (coś z elektroniką)...niestety nie mam możliwości dowiedzieć się w tej chwili więcej szczegółów :/



Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

Re: Dziwne obroty silnika

Post autor: slawko333 » wt sie 14, 2007 11:28

witam!
mialem podobny problem, jeden ze specjalistow mowil ze to silnik krokowy, przeczyscil go(10 zl), mowil ze jeszcze kilka dni bedzie chodzil na luzie na obrotach ok 2 tys, a pozniej sie sam ulozy, i rzeczywiscie tak bylo! a teraz chodzi na 1tys. i niema problemu!
pozdrawiam



Awatar użytkownika
silent_rob
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 00:43
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Re: Dziwne obroty silnika

Post autor: silent_rob » wt sie 14, 2007 22:16

slawko333 pisze:witam!
mialem podobny problem, jeden ze specjalistow mowil ze to silnik krokowy, przeczyscil go(10 zl), mowil ze jeszcze kilka dni bedzie chodzil na luzie na obrotach ok 2 tys, a pozniej sie sam ulozy, i rzeczywiscie tak bylo! a teraz chodzi na 1tys. i niema problemu!
pozdrawiam
1,6 nie ma silnika krokowego a nastwnik przepustnicy wiec warto sprawdzic stan polaczen elektrycnzych do nastawnika stan polaczen z czujnika polozenia przepusnticy , odpowietrzneie skrzyni korbowej , cyz nie ma przedmuchow bo gdzies jest dziura w odmie i stan gumy pod gaznikiem tak na poczatek :hmm:


Obrazek

holykowal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt cze 12, 2007 18:38
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Post autor: holykowal » pt sie 17, 2007 17:18

Witam okazało sie ze to przyczyna nastawnika przepustnic dokładnie chodziło o owy trzpien znajdujacy sie centralinie w nastawniku. Otórz nie był dos luzny co było przyczyna złego sterowania przepływem. Dzieki za pomoc bo wy skierowaliście mnie na tą dana część.
:pub:



Awatar użytkownika
silent_rob
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 00:43
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Post autor: silent_rob » pt sie 17, 2007 22:37

holykowal pisze:Witam okazało sie ze to przyczyna nastawnika przepustnic dokładnie chodziło o owy trzpien znajdujacy sie centralinie w nastawniku. Otórz nie był dos luzny co było przyczyna złego sterowania przepływem. Dzieki za pomoc bo wy skierowaliście mnie na tą dana część.
:pub:
alez prosze bardzo ;]


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 328 gości