Szyba wpadla w drzwi podczas jazdy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Tomek__121
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob lip 07, 2007 15:55
Lokalizacja: K-K

Szyba wpadla w drzwi podczas jazdy

Post autor: Tomek__121 » pt sie 10, 2007 21:28

Witam serdecznie, dzis spotkała mnie nie mila niespodzianka, jadac sobie spokojnie nagle lewa szyba kierowcy spadła w glab drzwi, okazalo sie ze poszły plastki i szyba wypadla z prowadnic, caly mechanizm jest ok,
Moje pytanko ile moga mnie skasowac w ASO ???? Pilne, musze miec to gotowe jutro

Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi
Ostatnio zmieniony sob sie 11, 2007 09:36 przez Tomek__121, łącznie zmieniany 1 raz.



MaDaAFaKa

Post autor: MaDaAFaKa » pt sie 10, 2007 22:17

Tomek__121, nie kupuj w aso , ja mialem tez cos takiego.Cała rama z metalowymi uchwytami kosztowała mnie 230 zł jak jutro bede w garażu to zobacze nazwe tego i sobie zamówisz
Ostatnio zmieniony pt sie 10, 2007 22:19 przez MaDaAFaKa, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
WiRaGe
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt mar 23, 2007 16:15
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Post autor: WiRaGe » pt sie 10, 2007 22:22

Możesz kupić albo same plastki:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=222364584
Albo jak kolega wyżej pisał cały mechanizm
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=220840250


[img]http://img503.imageshack.us/img503/8563/img1681ew7.jpg[/img][img]http://img503.imageshack.us/img503/6577/img1679ik0mn9.jpg[/img]

Tomek__121
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob lip 07, 2007 15:55
Lokalizacja: K-K

Post autor: Tomek__121 » pt sie 10, 2007 22:24

no to spoko, tylko generalnie to nie wim co tam poszlo wyjalem jakies biale plastki,wiec wydaje mi sie ze to to,a szyba calkiem wypadla z prowadnicy,kurcze najgorsze jest to ze autko potrzebuje na juz,ale przydadza mi sie twoje info,

dzieki

[ Dodano: 10 Sie 2007 22:27 ]
Wiuec lepiej kupic ten mechanizm i miec spokoj,rozumiem ze ten caly mechanizm ma juz te plastiki???


dodam jeszcze ze ten mechaniz chodzi,przynajmniej go slychac,natomiast szyba wypadła,wiec moze te plastyki,kurcze sam nie wiem
Ostatnio zmieniony pt sie 10, 2007 22:31 przez Tomek__121, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
WiRaGe
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt mar 23, 2007 16:15
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Post autor: WiRaGe » pt sie 10, 2007 23:00

Tomek__121, no to najlepiej rozbież i zobacz co i jak bo może tak sie zdażyło że tylko te plastki sie z prowadnic wypieły.Co do twojego pytania to ten cały mechanizm ma już te plastki zastopione duraaluminiowymi zamiennikami ktore powinny być trwalsze


[img]http://img503.imageshack.us/img503/8563/img1681ew7.jpg[/img][img]http://img503.imageshack.us/img503/6577/img1679ik0mn9.jpg[/img]

arrto
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 04, 2006 00:38
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Post autor: arrto » sob sie 11, 2007 00:58

Witam
Jak Ci opadła szyba podczas jazdy a mechanizm działa to (tak jak pisałeś nie wiem czy dobrze zacytuje ale) to te białe plastyki na prowadnicy – jest to feler golfa 4 szczela jeden i automatycznie drugi i szyba opada czy to podczas jazdy czy postoju. Jak masz czas a nie masz kasy to kup same te plastyki (ich cena od 50 to 110 zł kupisz np w inetcarsie) myślę ze nie ma sensu kupywać całej prowadnicy jeśli mechanizm działa bo wymiana samych plastyków podnoszenia szyb (tych białych) jest banalnie prosta problem może sprawić jedynie wymontowanie prowadnic (bo są nitowane ale to nie ma znaczenia czy wymieniasz same plastyki czy prowadnice i tak musisz ja wyciągnąć na zewnątrz). Jeśli chcesz cos wiedzieć dokładniej to pisz jak będę to pamiętał to spróbuje pomóc wymieniałem je jakiś czas temu i na razie działa :)



MaDaAFaKa

Post autor: MaDaAFaKa » sob sie 11, 2007 08:46

arrto pisze:myślę ze nie ma sensu kupywać całej prowadnicy jeśli mechanizm działa bo wymiana samych plastyków podnoszenia szyb (tych białych) jest banalnie prosta

i za jakis czas znowu sie połamie . jak chcesz wasze vw i wasze pieniadze .. ja bym radził zmienic na metalowe tak jak jest to u mnie



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » sob sie 11, 2007 09:34

Co maja szyby do silnika diesla ??? Taki problem REGULAMIN przeczytac zanim smietnik na forum bedziesz robil ??? Najlepiej wejsc w usyfionych butach..

Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Bobiken
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob lip 15, 2006 10:27
Lokalizacja: Łęczna/Niedrzwica Duża
Kontakt:

Post autor: Bobiken » sob sie 11, 2007 09:34

Witam wszystkich

U mnie stało się dokładnie to samo. Myślałem ze szyba poprostu spadła z prostownicy a jednak okazało sie ze połamały się te plastiki którze trzymają szybę. Zdecydowałem się na kupno całej metalowej ramy za którą zapłaciłem 150 zł z jakiegoś rozbitka a puki rama nie została wymieniona to szyba była zaklejona taśmą przeźroczystą a na szybę dodatkowo od wewnątrz pyły przyczepione przyssawki - sztuk 8 z kiosku obok. Tymczasem pozdrawiam i życzę powodzenia przy wymianie/naprawie.



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » sob sie 11, 2007 10:31

poprostu pękł Ci uchwyt plastikowy który siedzi na prowadnicy i podtrzymuje szybę; zestaw naprawczy już z uchwytami duraaluminiowymi w vw kosztuje około 190 zł i wymiana samemu jeżeli pierwszy raz około 2 godzin
pozdrawiam


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » sob sie 11, 2007 14:09

Wątpię w jakość tych plastików z aukcji za 50 zł. Oryginalne pękają to ile w takim razie wytrzymają te zamienniki. Ostatnio kupowałem na allegro spinki do boczków po 2,50/szt. i okazały się jednorazówkami. Po prostu pękły przy kolejnym demontażu tapicerki.
Radzę zainwestować w metalowe uchwyty nawet jeśli trzeba byłoby kupić je w ASO



Awatar użytkownika
bojar
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 14:57
Lokalizacja: Warszawa/Maków Maz.
Kontakt:

Post autor: bojar » sob sie 11, 2007 23:00

Witam,
absolutnie odradzam kupno plastkowego zestawu naprawczego!!!

Wynieniłem jeden na ten z Allegro (jak mi pękł oryginał) a potem, kiedy znów szyba przestała działać pomyślałem, że jest spoko- teraz pękł ten drugi stary, a tu ZONK...

Rozbieram i widzę, że to pękł ten nowy- wytrzynał kilka miesięcy...

Teraz są już na Allegro zestawy naprawcze z metalowymi częściami i są one ORYGINALNE!!! Taki zestaw kosztuje 160 zł.- dwa razy więcej niż plastiki- TYLKO dwa razy więcej, bo będą one dużo dużo trwalsze, a ponadto w zestawie oryginalnym dodatkowo jest linka, oraz ten element, na który linka się zwija...

Polecam kupno oryginalnego zestawu naprawczego- na Allegro, bo w ASO kosztuje to ponad 300zł.

Ja próbowałem oszczędzić, bo golfika pod blokiem trzymam i szkoda mi było kasy, bo nie wiem, czy jak wyjdę rano, to jeszcze będzie, ale uwierzcie mi, że nie warto oszczędzać... kiedy taki plastik strzeli, szyba nie działa- a tu deszcz, wiatr itd.

A i czas się traci na rozbieraniu...


Pozdro!


[b][u]Walcz walcz walcz- Ty walczysz, ja walczę!!![/b][/u
Legia Warszawa !!!

ruszmar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn lis 12, 2007 22:11
Lokalizacja: Sędziszów
Kontakt:

opadła szyba

Post autor: ruszmar » pn maja 04, 2009 08:08

witam
U mnie w MK4 też włąśńie spadła szyba, po rozkręceniu okazało sie ze to plastiki, moje pytanie dotyczy ich wymiany, czy da się je wymienić bez jakiś specjalnych napinaczy linek, czy ogólnie sam sobie poradze. Pozdrawiam



wrk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob kwie 12, 2008 16:46
Lokalizacja: Warka

Post autor: wrk » pn maja 04, 2009 09:26

pytanie co dokładnie Ci padło u mnie jak szyba opadała jedną stroną trzeba było wymienić same prowadnice z linkami bez calej tej blachy ale znajomy robił to sam nikt mu przy tym nie pomagał jak przykręcisz (oryginalnie są nitowane chyba) prowadnice to linki się "same" naciągają



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 359 gości