silnik krokowy oraz sonda lambda

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pablohasan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr sty 24, 2007 15:30
Lokalizacja: Olsztyn

silnik krokowy oraz sonda lambda

Post autor: pablohasan » pt sie 10, 2007 19:53

Chcialbym podsumowac moj problem z silnikiem, po przejrzeniu tematow na forum dochodze do wniosku ze siadla mi sonda lambda albo silniczek krokowy.
Po pierwsze silnik ma za wysokie obroty na biegu jalowym ( przeczyscilem silniczek krokowy ) Po drugie brakuje mu mocy ( sonda lambda dziala chyba w trybie awaryjnym bo swieci mi sie zolta lampka, po restarcie tzn odlonczenia akumulatora na noc lampka gasnie a moc powraca :) ) Chcialbym dodac ze ta guma z tylu silniczka krokowego przypomina flak choc chyba powinna napelniac sie powietrzem ale tego nie wiem, posiadam silnik 1.8 monojetronik 90 km z 88 Prosze podzielcie sie swoimi doswiadczeniami



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » pt sie 10, 2007 20:02

niestety wyczyszczenie silniczka krokowego nie zawsze pomaga. czesto jest tak ze trzeba kupic nowy.

Jesli pali ci sie lampka to powinienes odczytac jaki to jest blad.Zawsze mozesz sprawdzic poprawnosc dzialania sondy np. woltomierzem. Mozesz takze odlaczyc sonde i przejechac sie autkiem i jesli bedzie jakas poprawa to trzeba ja wymienic.



pablohasan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr sty 24, 2007 15:30
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: pablohasan » pt sie 10, 2007 20:10

dobry pomysl, jestem ciekaw ile silnik palilby bez podpietej sondy lambdy

[ Dodano: 10 Sie 2007 20:12 ]
a co do tej zoltej lampki to z niemieckiej instrukcji obslugi oznacza tyle ze jest niewlasciwie dobrana mieszanka paliwa z powietrzem co moze doprowadzic do awari silnika ACHTUNG :)



Awatar użytkownika
-Gruby-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 568
Rejestracja: pt sie 25, 2006 15:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: -Gruby- » pt sie 10, 2007 21:56

Spalanie bez sondy bedzie znacznie wyższe.. na poczatek sprawdz wszystkie polaczenia krokowca i sondy, moze nie jest to uszkodzenie, lecz po prostu zwykla pierdołka ;)


[i][size=100]Sit down
Shut up
Hold on
16v[/i][/size]

pablohasan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr sty 24, 2007 15:30
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: pablohasan » sob sie 11, 2007 14:22

kable posprawdzalem okazalo sie ze od kontrolera sondy lambda ( zalozony przy instalacji lPG ) nie byl podlonczony 1 kabel ( nie wiem od czego on jest podpielem go do najblizszego gniazda tzn zoltego wtyku na przewodzie ( pasowal )



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 171 gości