Chrobotanie podczas ruszania

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lenczus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 14:41
Lokalizacja: lubuskie

Chrobotanie podczas ruszania

Post autor: lenczus » pn kwie 11, 2005 22:24

Mam następujacy problem: gdy zapalam auto i ruszam przy pewnych obrotach następuje krótkie chrobotanie wyczuwalne w okolicy silnika (odgłos). Przypomina trochę drgania wydechu, trwa to sekundę, później podczas jazdy wszystko jest ok, przy ruszaniu również . To sie dzieje ponownie jak zgaszę auto i ponownie uruchomię i ruszam, tylko wtedy. Dziwne trochę , nie mogę dojść . Ktoś cos kojarzy?


R.L.

Awatar użytkownika
dyferencjo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob sie 28, 2004 16:26
Lokalizacja: Tychy

Post autor: dyferencjo » wt kwie 12, 2005 08:38

Zobacz czy przypadkiem nie masz gdzies luzu, np. alternator nie dokrecony dobrze, lub jakis pasek popuszczony lub pompa wspomagania (jesli jest) nie chrobocze. Ja tak tez mam i u mnie wlasnie pompa powoli zywota dobiega ale jeszcze dziala wiec mam to gdzies ;-)


Golf Mk IV 1,8

Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Re: Chrobotanie podczas ruszania

Post autor: briano » wt kwie 12, 2005 11:23

Takie rzeczy sie dzieją jak sie tłumik gdzieś deko przesunie lub gumki są już luźne , najlepiej jak byś miał dostęp do kanału i niech ktoś wlezie i *#cenzura#* i zlokalizuje ten dzwięk i drugi niech odpala i gasi wtedy będziesz wiedział co i jak :bigok:



lenczus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 14:41
Lokalizacja: lubuskie

Re: Chrobotanie podczas ruszania

Post autor: lenczus » wt kwie 12, 2005 11:42

briano pisze:Takie rzeczy sie dzieją jak sie tłumik gdzieś deko przesunie lub gumki są już luźne , najlepiej jak byś miał dostęp do kanału i niech ktoś wlezie i *** i zlokalizuje ten dzwięk i drugi niech odpala i gasi wtedy będziesz wiedział co i jak :bigok:
problem w tym, że to dzieje się dopiero jak ruszam i dodam trochę gazu (na pewnych obrotach), czyli już podczas ruchu auta. Musiałbym mieć kanał z rolkami, albo podnieść cały napęd do góry. to jest problem...


R.L.

Awatar użytkownika
pw524
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 304
Rejestracja: pt lut 18, 2005 17:22
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: pw524 » wt kwie 12, 2005 13:50

Miałem to samo u mnie powodem była naderwana przednia poduszka silnika.Przy ruszaniu silnik idzie delikatnie do góry luz na poduszce powodował że śruba mocująca miała luz i chrobotała.Sprawdż też gumy na wachaczu.



prome12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 01:34
Lokalizacja: Gostyń
Kontakt:

Post autor: prome12 » śr kwie 13, 2005 21:46

Ja mam podobnie. Jak ruszam przy większych obrotach to coś mi trzaska ale nie z przodu lecz bardziej z tyłu za przednimi siedzeniami. Myślałem, że to lużny wydech ale wszystko wygląda ok.


Carpe Diem - Memento Mori

Awatar użytkownika
mierzwin
Memphis project
Memphis project
Posty: 79
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 23:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: mierzwin » śr kwie 13, 2005 21:49

A ja także mam taki problem ale to jest nieszczelny układ wydechowy :) Może też gdzieś masz jakieś nieszczelności w rurze wydechowej...


Memphis project drogi jest...

Diamond78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz mar 06, 2005 22:58
Lokalizacja: Głuszyca

Post autor: Diamond78 » czw kwie 14, 2005 21:17

Witam!!! Ja raczej postawiłbym na poduszkę silnika. Sprawdź ją w pierwszej kolejności



lenczus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 14:41
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: lenczus » pt kwie 15, 2005 11:38

jakby to miała być poduszka to chrobotałoby zawsze przy pewnych obrotach silnika, a to sie dzieje tylko przy pierwszy ruszeniu po zapaleniu auta. Później już nic sie nie dzieje. Nic nie chrobocze ani podczas ruszania ani podczas jazdy. Myślałem ze to moze zależy od tego ze silnik zimny na początku, ale nie ma to znaczenia. Wystarczy ze zgaszę silnik i ponownie uruchomię i znów to sie dzieje. Wygląda to tak: zapalam, ruszam (obojętnie czy do przodu czy na wstecznym) , przy naciśnięciu na gaz następuje chrrrrrrrobot w przedniej części auta i dalej jest juz normalnie i juz nic sie nie robi. Sprawdzilem poduszke i wydech chyba ok. To musi miec zwiazek z zapłonem, nie wiem...(moze cos z abs albo wspomaganiem?)


R.L.

Lemur

Post autor: Lemur » pt kwie 15, 2005 12:49

Może sprawdź sobie przeguby. Ten chrobot powinien się nasilać przy ruszaniu na skręconych kołach. Jeśli lubisz palić kapcie to mogłeś wyprać przeguby, które nie są z tytanu a tym samym podatne na wyrabianie. Nie obiecuję że to na 100% to siadło u ciebie ale warto sprawdzić.



lenczus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 14:41
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: lenczus » śr maja 11, 2005 11:18

Stwierdziłem ostatnio że ten odgłos pochodzi gdzies z układu hamulcowego. jest to odczuwalne na pedale hamulca (drganie). Nie jade do mechanika bo nie mam czasu ostatnio i w sumie to nie przeszkadza podczas jazdy bo dzieje się tylko przy pierwszym ruszaniu od odpalenia auta. Podejrzewam pompę hamulcową albo mechanizm wspomagający (serwo). Ten chrobot jest denerwujący ale narazie nic nie robię. Jeśli to ktos już miał coś podobnego to piszcie


R.L.

Sylvo23

Post autor: Sylvo23 » śr maja 11, 2005 11:47

a przypadkiem chodzi o to ze jak palisz silnik po paru godz./dniach olej ci spłynie , i słychac jak ci panewki sie tłuką, a jak ruszasz to jest w silniku taki moment gdzie to b. dobrze słychac, wymen panewki bo inacze morze ci czasani korba wyjść bokiem , lub ci wał ukreci z powodu małego smarowania.



lenczus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 14:41
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: lenczus » śr maja 11, 2005 20:13

sprawdziłem w kanale co jest grane, podniosłem przód do góry i ruszałem. Okazuje się że nie chrobocze nic. Problem w tym że tylko koło od drążka napędowego się obracało. Więc teraz zaczynam podejrzewać mechanizm różnicowy , bo cóż innego to by mogło być??


R.L.

Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » czw maja 12, 2005 09:15

jakie kolo od drazka napedowego ??? podniosles auto do gory i zawieszenie opadlo do dolu czyli sie naprezylo to chrobotanie moze byc gdzies w zawieszeniu , jak auto postoi dluzej to sie wszystko ulegnie i rano zaczyna chrobotac a potem przez dzien jest ok bo jest w ruchu, u mnie rano jak jechalem to dzwiek byl taki jakby sie lozysko mialo rozleciec a okazalo sie ze to przegub byl padniety ale slyszalem go tylko rano potem przez dzien byl spokoj. pozdro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 137 gości