Uszkodzona Sonda lambda

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

DragonSR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt cze 05, 2007 23:29
Lokalizacja: Olsztyn

Uszkodzona Sonda lambda

Post autor: DragonSR » wt sie 07, 2007 21:44

Witam mam taki problem zauważyłem ostatno że mój Mk IV z 2002 r 1,4 troszke benzynki wcina :otepienie: za dożo więc podłonczyłem go bod komp. okazało się że sonda jest uszkodzona (dziwna sprawa rozumiem jak by wogle nie było sygnału ale sonda podaje wartosci a pochwili się zawiesza odczyt jak dodaje gazy to spowrotem podaje wartości i to samo )mam teraz takie pytanie u mnie są dwie sondy czy różnią się miedzy sobą bo mam zamiar kupic prosze o pomoc.



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » śr sie 08, 2007 07:29

różnią się choćby długością kabli. Idź do sklepu i powiedz, która jest ci potrzebna (ta przed katalizatorem wpięta w kolektor wylotowy, albo ta za katalizatorem).
pzdr



Awatar użytkownika
gtibodek
szybki i wściekły
szybki i wściekły
Posty: 409
Rejestracja: sob lut 24, 2007 19:07
Lokalizacja: Kamieniec Ząbkowicki
Kontakt:

Post autor: gtibodek » śr sie 08, 2007 12:32

masz tam dwie sondy. zobacz która jest walnięta u mechanika a taką uniwersalną można tanio kupić podaj dane auta to ci powiem :bajer:
masz strumiennice? przez to sondy sie psują bo temperatura nie jest odpowiednia na sondzie :bigok:


Nisko,szeroko na bogato wiec zjedź mi z drogi szmato

manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » śr sie 08, 2007 22:31

w 95% uszkodzeniu ulega sonda za katalizatorem



DragonSR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt cze 05, 2007 23:29
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: DragonSR » śr sie 08, 2007 22:41

Dzieki wszyskim za porade .Co do sondy to zgadza się ta za katalizatorem padła już znajomy mi załatwił z serwisu bosha sonde po zniszkach (350) Z tego co się oriętowałem do mojego silnkia BCA chodzą po 480 oznaczenie i wyżej .Jeszcze raz raz dzięki :grin:



Awatar użytkownika
gtibodek
szybki i wściekły
szybki i wściekły
Posty: 409
Rejestracja: sob lut 24, 2007 19:07
Lokalizacja: Kamieniec Ząbkowicki
Kontakt:

Post autor: gtibodek » czw sie 09, 2007 09:51

ale original czy zamiennik? ile przewodowa?


Nisko,szeroko na bogato wiec zjedź mi z drogi szmato

DragonSR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt cze 05, 2007 23:29
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: DragonSR » czw sie 09, 2007 14:02

Orginał a ile przewodowa to niewiem kumpel patrzył (pracuje w serwisie vw ) :chytry:



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » czw sie 09, 2007 14:04

DragonSR, pytaj o zamiennik bo jest to samo a moze byc nawet 3 x taniej



Awatar użytkownika
gtibodek
szybki i wściekły
szybki i wściekły
Posty: 409
Rejestracja: sob lut 24, 2007 19:07
Lokalizacja: Kamieniec Ząbkowicki
Kontakt:

Post autor: gtibodek » czw sie 09, 2007 14:11

DragonSR pisze:Orginał a ile przewodowa to niewiem kumpel patrzył (pracuje w serwisie vw )
napisz dane auta kod silnika albo ile kW lub KM i rok zaraz ci powiem


Nisko,szeroko na bogato wiec zjedź mi z drogi szmato

DragonSR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt cze 05, 2007 23:29
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: DragonSR » czw sie 09, 2007 18:19

Dane:
2002r
1.4
Oznaczenie silnika : BCA
55 KW

A z tymi przewodami do dzis patrzyłem to jedna wiązka z dóżą kostka i jedna z małą kostką
Narazie wstrzymałem sie z zakupem od kumpla z serwisu bo wypadły mi inne koszta w tym tygodniu .Ale i tak kupie w tym miesiącu.
Ps:Kumplowi też padła sonda ta sama i kupił nową dzisiaj z ciekawości chciałem przymieżyć jego do swojego ale nie pasowała (za krótki przewód i nie posiadała tego drógiego przewodu)Jego rok był 2000r.On dała za sonde Boscha 450 zł i tez maił kabaret bo dwa razy zamawiali niby pod ten silnik a okazało sie że za krótki przewód no ale na drógi dzień była już ta dobra.A jeśli chodzi o zamienki to co się dowiedziałem w olsztynie to ciężko naprawde dostać niewiem morze akurat u mnie jest tak jedynie to BOSCH bo z innych firm patrzyłem z katalogów to nic z zamieników nie ma.



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » czw sie 09, 2007 19:10

I tu się mylisz ja na poszukiwanie straciłem 6-miesiecy lecz dopiąłem swego Np. twa jest 036 906 262 H za katalizatorem a moja była 036 906 262 J przed katalizatorem różnią się długością kabli a jest ich 5 i koszt 714zł w ASO
Zaś zamiennik to NGK 036 906 262 G dłuższe kable i koszt z wymianą 350



DragonSR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt cze 05, 2007 23:29
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: DragonSR » czw sie 09, 2007 22:35

Ja kilka firm odwiedziłem i powiem ci że pierwsze co to właśnie szukałem w katalogach NGK bo słyszałem że sa dobre i tanie w porównaniu do BOSCHA ale do mojego silnka nie mieli nie wiem czy morze katalog był nie aktułalny bo nawet na witrynie internetowej NGK.pl nie ma ale za to jest na niemieckiej http://www.ngkntk.de/index.php?id=403&p ... W&m=Golf+4
witrynie więc nie wiem czy oni w kulki leca z nami czy jak.Praktycznie jak nie znajde no to wtedy jestem skazany na BOSCHA.
Ostatnio zmieniony czw sie 09, 2007 22:38 przez DragonSR, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
gtibodek
szybki i wściekły
szybki i wściekły
Posty: 409
Rejestracja: sob lut 24, 2007 19:07
Lokalizacja: Kamieniec Ząbkowicki
Kontakt:

Post autor: gtibodek » pt sie 10, 2007 09:40

Dane:
2002r
1.4
Oznaczenie silnika : BCA
55 KW

A z tymi przewodami do dzis patrzyłem to jedna wiązka z dóżą kostka i jedna z małą kostką
Narazie wstrzymałem sie z zakupem od kumpla z serwisu bo wypadły mi inne koszta w tym tygodniu .Ale i tak kupie w tym miesiącu.
Ps:Kumplowi też padła sonda ta sama i kupił nową dzisiaj z ciekawości chciałem przymieżyć jego do swojego ale nie pasowała (za krótki przewód i nie posiadała tego drógiego przewodu)Jego rok był 2000r.On dała za sonde Boscha 450 zł i tez maił kabaret bo dwa razy zamawiali niby pod ten silnik a okazało sie że za krótki przewód no ale na drógi dzień była już ta dobra.A jeśli chodzi o zamienki to co się dowiedziałem w olsztynie to ciężko naprawde dostać niewiem morze akurat u mnie jest tak jedynie to BOSCH bo z innych firm patrzyłem z katalogów to nic z zamieników nie ma.

za katalizatorem mam dla ciebie za 100zł
a przed katem 180zł BOSCHA bo też można zamiennik ale lepiej tą :bigok:



[ Dodano: 10 Sie 2007 09:41 ]
gtibodek pisze:za katalizatorem mam dla ciebie za 100zł
a przed katem 180zł BOSCHA bo też można zamiennik ale lepiej tą


Nisko,szeroko na bogato wiec zjedź mi z drogi szmato

DragonSR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt cze 05, 2007 23:29
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: DragonSR » sob wrz 22, 2007 20:47

Panowie poratujcie wymieniłem sonde jakiś czas temu a tu wyskoczył znowu błond ten sam CHEAK.. :grrr: .
O co chodzi podpiołem go pod vaga sonda działa poprawnie :chytry: więc moje pytanie co jest czy mam wymienic filtr powietrza,świece bo ma jakis wpływ na to czy coś innego padło znając życie pewnie jakaś pierdułka tylko co ??????
Jeżeli ktos miał taki sam przypadek jak ja i morze go rozwiązał niech się wypowie nakieruje :helm:


[img]http://img180.imageshack.us/img180/7369/new1wj9.gif[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 399 gości