Czemu sie tak szybko się grzeje??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
BaNaN GTD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz sie 05, 2007 18:15
Lokalizacja: Buko zdrój
Kontakt:

Czemu sie tak szybko się grzeje??

Post autor: BaNaN GTD » wt sie 07, 2007 10:07

Ostatnio zauwazyłem ze po przejechaniu kilku km temperatura na wskaźniku rośnie w oczach i nie wiem czemu sie moze tak szybko grzać. nawet w trasie utrzymuje sie przy 90stopniach. I nie wiem co może byc tego przyczyną. Moze ktoś miał taki problem ze swoim DIESLE-m??



Awatar użytkownika
JayT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 715
Rejestracja: sob mar 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Zbąszynek (FSW)
Kontakt:

Re: Czemu sie tak szybko się grzeje??

Post autor: JayT » wt sie 07, 2007 10:14

BaNaN GTD pisze:Ostatnio zauwazyłem ze po przejechaniu kilku km temperatura na wskaźniku rośnie w oczach i nie wiem czemu sie moze tak szybko grzać. nawet w trasie utrzymuje sie przy 90stopniach. I nie wiem co może byc tego przyczyną. Moze ktoś miał taki problem ze swoim DIESLE-m??
Nie rozumiem, w czym problem? 90° to raczej norma i temperatura ta powinna być osiągana w ciągu kilku-kilkunastu minut (zimą oczywiście trwa to dłużej).


Moje VWozidło spala średnio: Obrazek i Obrazek

Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » wt sie 07, 2007 10:14

było już to omawiane ..... w trych temp. może tak szybko się grzać i nawet dobrze , że tak jest , bo szybciej osiąga swoją sprawność. Ważne , że utrzymuje 90 st.



Awatar użytkownika
norman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: sob gru 23, 2006 18:22
Lokalizacja: szczecinek
Kontakt:

Post autor: norman » wt sie 07, 2007 10:15

hej kolego proponuje sprawdzic czy termostat dobrze dziala bo moze sie zacina , spruboj wyciagnac bo i wtedy pojezdzic i zobaczysz co sie bedzie dzialo, jezeli to nie to to moze byc objaw ze prawdopodobnie jest to wina uszczelki pod glowica :bigok:



Awatar użytkownika
szlapon
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 03:24
Lokalizacja: katowice

Post autor: szlapon » wt sie 07, 2007 10:16

jak ni e przekracza 90 stopni to jest dobrze. Sprawny powinien trzymać 90stopni. Jak ci sie grzeje bardziej postawił bym najpierw na wymianę termostatu. NIe droga impreza a od tego bym zacząl. sprawdź czy oba przewody z chłodnicy grzeją sie równomiernie. jeżeli nie to termostat. Pomijamy oczywiście sprawę kamienia w chłodnicy, ale najpierw termostat



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » wt sie 07, 2007 10:20

norman pisze:hej kolego proponuje sprawdzic czy termostat dobrze dziala bo moze sie zacina , spruboj wyciagnac bo i wtedy pojezdzic i zobaczysz co sie bedzie dzialo
o czym Ty piszesz :panna: .... przecież termostat otwiera się przy 85 st. , więc nie ma to nic do rzeczy



Awatar użytkownika
JayT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 715
Rejestracja: sob mar 11, 2006 14:18
Lokalizacja: Zbąszynek (FSW)
Kontakt:

Post autor: JayT » wt sie 07, 2007 10:44

Panowie, spokojnie... jeśli trzyma 90 stopni, to nie ma o czym dyskutować. Jest to jak najbardziej prawidłowa temperatura, a czas dochodzenia do tego poziomu zależy m.in. od temperatury otoczenia. BaNaN GTD - moim zdaniem nie masz czym się przejmować, wszystko jest OK.


Moje VWozidło spala średnio: Obrazek i Obrazek

Awatar użytkownika
BaNaN GTD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz sie 05, 2007 18:15
Lokalizacja: Buko zdrój
Kontakt:

Post autor: BaNaN GTD » wt sie 07, 2007 12:02

JayT pisze:BaNaN GTD - moim zdaniem nie masz czym się przejmować, wszystko jest OK.
Ale jeśli nawet na trasie taka temperatura sie utrzymuje to chyba nie do końca ok ;) :?:



gopiter
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 600
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 10:46
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: gopiter » wt sie 07, 2007 13:13

Jest to jak najbardziej ok-taka temp. powinien trzymac niezaleznie czy jedziesz po miescie czy w trasie.


Było MK3 - obecnie w trakcie poszukiwań następcy...

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » wt sie 07, 2007 14:09

BaNaN GTD, u mnie też ostatnio szybko łapie 90 stopni ale się tym nie przejmuje i tobie też tak radze, sprawdzaj sobie tylko poziom płynu chłodzącego jeżeli stan jest w porządku to wszystko jest OK


Obrazek

Awatar użytkownika
BaNaN GTD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz sie 05, 2007 18:15
Lokalizacja: Buko zdrój
Kontakt:

Post autor: BaNaN GTD » wt sie 07, 2007 16:02

Lukasz_mk2 pisze:BaNaN GTD, u mnie też ostatnio szybko łapie 90 stopni ale się tym nie przejmuje i tobie też tak radze, sprawdzaj sobie tylko poziom płynu chłodzącego jeżeli stan jest w porządku to wszystko jest OK
DZIEKóWA :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 89 gości