Tarcze hamulcowe mk3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

michaltczew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: sob wrz 18, 2004 11:37
Lokalizacja: TCZEW
Kontakt:

Tarcze hamulcowe mk3

Post autor: michaltczew » pn kwie 11, 2005 10:00

Hej. Wymienilem w zeszlym tygodniu oponki na letnie smigalem na nich w zeszlym roku nawet ich nie sciagalem z felg przechowywane byly jak nalezy przez zime. Po zalozeniu z powrotem na letnie w warsztacie gdzie byly wywazone sprawdzone cisnienie itd itd teraz zauwazylem podczas jazdy ze kierownica drzy tak jakby bylo bicie. Nie wiem od czego to moze byc w zeszlym roku nie bylo takich problemow. Ale zauwazylem ze tarcza po stronie kierowcy jest ciepla a po stronie pasazera zimna po przejechaniu kilku kilometrow> Czy przczyna moze byc nie odbijanie klockow hamulcowych i co za tym idzie drgania kierownicy??? Na co musze luknac zeby zlikwidowac te 2 dolegliwosci auta
Dziekowka i pozdrawiam mam nadzieje ze cos z tego zrozumiecie choc napisane to troszke chaotycznie



majkel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: pt sie 27, 2004 22:52
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: majkel » pn kwie 11, 2005 10:16

tarcze moga byc krzywe ale ja bym sprawdził jednak koła. Kiedyś tak miałem że zamieniłem opony przednie z tylnimi i isę okazało z etylnie były troche zjechane ze względu na wjeżdżanie na ręcnzym w zakręt i starsznie tłukło jak wsadziłęm je na przód



wojteks
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 701
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 18:24

Post autor: wojteks » pn kwie 11, 2005 11:04

na próbę przełożyć koła tył na przód (i sprawdzić, czy chodzą w takiej samej parze jak rok temu)

Co do grzania się tarczy to czyszczenie miejsca pracy klocków, ewentualnie czyszczenie zacisku (tłoka i wymiana uszczelnień)



michaltczew
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: sob wrz 18, 2004 11:37
Lokalizacja: TCZEW
Kontakt:

Post autor: michaltczew » pn kwie 11, 2005 14:54

majkel kola byly opisane takze nie sa pozamieniane ale i tajk bede musial tam poczyscic :grin:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 387 gości