silnik, elektryka wyglad

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Gringo3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lip 31, 2007 11:42
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

silnik, elektryka wyglad

Post autor: Gringo3 » wt lip 31, 2007 11:52

Witam wszystkich mam na imie Tomek , a wiec mam golfa z 1984 roku silnik 1,3 dostalem go od szefa z pracy , autko stalo rok wiec po czym troche sie zniszczyl pokradli czesci ze srodka itp , ale te czesci mam nowe no i zabawa w skladanie samochodu , co do silnika to oczywiscie ukradli chlodnice ale kupilem nowa za 100 zl uruchomilem go pali jeździ ale wiadomo pewnie swiece do wymiany olej itp i ponoc kopolka z kablami wysokiego napiecia tez do wymiany , bo samochod przerywa, co proponujecie z tym zrobic ?? samochod wymaga polorzenia nowego lakieru i poskladania nowych foteli w srodku deska roździelcza byla cala pokiereszowana i wymienilem na nowa ale nie moge sobie poradzic z elektryka bo mi np nie swieca tylne swiatla nie wiem czemu ,w bezpiecznikach sie bawilem ale nic mi nie wyszlo samochod wymaga remontu, i trzeba wymienic przednia szybe peknieta , najbardziej mnie dobija ta elektryka bo nic nie dziala pewnie cos pokradli z niego jeszcze co nie zdarzylem zauwarzyc , pomocy :)


obecnie moj golf w budowie remont calego wozu

Awatar użytkownika
jgbass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: sob lip 21, 2007 17:17
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: jgbass » wt lip 31, 2007 13:31

Proponuje zrobić na początku analizę kosztów i sprawdzenie czy Ci się w ogóle opłaca remont tego auta, czy lepiej ten sprzedać na części, dołożyć i kupić egzemplarz w lepszym stanie. Samo lakierowanie to 1/3-1/2 ceny auta.



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » wt lip 31, 2007 14:40

ja uważam że jeżeli bedziesz w stanie zrobić coś z mk2 to rób. Najpierw zrób wszystko żeby dobrze jeździł a blacharkę zrobisz później. Powoli byle do przodu. Pokaż na forum jakieś zdjęcia z uwzględnieniem tych miejsc które go najbardziej bolą.


Obrazek

Gringo3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lip 31, 2007 11:42
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Gringo3 » śr sie 01, 2007 14:29

spoko, wlasnie nim wczoraj jeździlem troche , zeby sobie pochodzil , silnik wymaga tylko regulacji i musze kupic wezyki do chlodnicy ,bo narazie prowizorka :) chlodnice ma nowa udalo mi sie zalatwic za 100 zl wlasnie do tego silnika :) czasami go przerywa jak sie nagrzeje ale pewnie swiece sa juz martwe no i trzeba sprawdzic te kable wysokiego napiecia i kopułke postaram sie dzis zrobic zdjecia :)


obecnie moj golf w budowie remont calego wozu

Awatar użytkownika
Jacenty85
Forum Master
Forum Master
Posty: 1019
Rejestracja: wt mar 21, 2006 22:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: Jacenty85 » śr sie 01, 2007 23:12

Fajnie, że chcesz odnowić autko. Też mi się marzy taka zabawa a mk2 to wdzięczny model. Jeśli nie patrzysz na koszty to kup od razu cały zestaw BERU (świece, kable, kopułkę palec). Jeśli liczysz się z kosztami to zobacz jak to w nocy wygląda. Odpal maszynę w ciemnym garazu i patrz na kable. Jeśli bardzo liczysz się z kosztami DORAŹNIE możesz owinąć kable zwykłą izolacją, świece kup nowe (mogą być zwykłe NGK lub nawet ISKRA) a kopulkę i palec możesz kupić za 30 zł (w ostateczności EPSa dostępnego wszędzie). Jeśli też oszczędzasz na tym to zdejmij i zobacz jak wygląda. Jak się sypie to trzeba nową a jak coś tam jeszcze jest zdrap nagar siarką z zapałki i później delikatnym papierkiem staraj się ją przywrócić do życia. Te doraźne metody wystarczą do czasu aż nie załatwisz konkretnego zestawu zapłonowego. Polecam BERU



Gringo3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt lip 31, 2007 11:42
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Gringo3 » śr sie 01, 2007 23:39

Zrobie jutro foto jak sie uda mi zalatwic aparat :)

[ Dodano: 02 Sie 2007 11:57 ]
zapomnialem dodac ze ten moj golf zostal przywieziony pod koniec 2003 roku do polski byl w idealnym stanie , jeździl dwa lata i w 2006 stal az do 2007 roku ja go mam jakos od lipca
Ostatnio zmieniony śr sie 01, 2007 23:51 przez Gringo3, łącznie zmieniany 1 raz.


obecnie moj golf w budowie remont calego wozu

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 380 gości