Potrzebna informacja !!!!!!!PILNE!!!!!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MruCay
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 13:44
Lokalizacja: Wolin / Warszawa
Kontakt:

Potrzebna informacja !!!!!!!PILNE!!!!!!!

Post autor: MruCay » sob lip 28, 2007 00:25

Pilnie potrzebuje informacji!! Mam golfa mk1 z 80 roku. Skonczylo sie sprzeglo, ale szkopol jest w tym ze ja tam mam swapa. Najprawdopodobniej, raczej na 100% jest to 1,8 90km( wiem tyle, ze jest na gazniku i kolektor wydechowy jest od strony wnetrza auta) a nie wiem jakie jest oznaczenie tego silnika. W ogole nie wiem czy taki silnik byl w mk1. Chyba w mk2. Pilnie potrzebuje oznaczenie tego silnika, bo musze kupic kilka gadzetow. Bardzo prosze o pomoc!!!! Z gory dzieki

[ Dodano: 28 Lip 2007 00:32 ]
Mam na mysli benzyne rzecz jasna



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » sob lip 28, 2007 08:38

znajdź na bloku numer silnika, pierwsze 2 literki numeru to kod silnika, po nim wszystko ustalisz. Jeżeli chodzi o sprzęgło, to osobiscie najpierw bym rozbebeszył i sprawdził co jest do wymiany, a dopiero potem kupował części.A linka z samoregulatorem nie poszła?



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » sob lip 28, 2007 08:40

MruCay, wejdź na tę stronę, są wszystkie silniki do mk1 i mk2.
http://doppel-wobber.de/wbb2/golf_info.php?id=90

1.8 na gaźniku są 2 :RH, i GU (mk2)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lip 28, 2007 10:03

MruCay pisze:wiem tyle, ze jest na gazniku i kolektor wydechowy jest od strony wnetrza auta)
to może być równie dobrze 1,6, budowa z zewnątrz podobna, ale sprzęgła były różne. Najlepiej wyjąć stare i dopiero na wzór kupować. Bo nawet jak ustalisz numery silnika to może się okazać, że skrzynka jest jeszcze od innego modelu i będzie kłopot.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
MruCay
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 13:44
Lokalizacja: Wolin / Warszawa
Kontakt:

Post autor: MruCay » sob lip 28, 2007 14:08

Dzieki. Dzisiaj w nocy dlugo siedzialem na necie i na volksfurum.com sie dowiedzialem ze mam "ex" . Ten silnik byl produkowany w latach 83-93 i montowany do sirocco i golfa cabrio. Teraz nie wiem wlasnie co ze skrzynia, bo mam 5 anie wiem czy tam byly 5, czy to tez przekladaniec...

[ Dodano: 28 Lip 2007 14:28 ]
:stonefree:
nie wiem co dokladnie. Linka sie jakos trzyma. Jak naciskam sprzeglo to czuje opor. ale nie moge wbic biegu. to chyba tarvcza poszla. w czesniej tez tak mialem, ale po jakims czasie juz dzialalo, tylko e na poczatku przy wysprzeglaniu strasznie trzeslo, tak jakby mial problem z wysprzeglaniem. to moja diagnoza

[ Dodano: 28 Lip 2007 14:30 ]
poza tym ja jestem w wawie i jestem na iscie polowych warunkach :bajer: Nie dam rady go robebeszyc, a do magikow nie oddam, bo nie znam i sosu poleci a mnie nie stac. Chyba bede sciagal magika z kolobrzegu - mojego wujasa :bigok:


WOLNOŚĆ = WEBER

vw-oldschool.pl

greg

Post autor: greg » ndz lip 29, 2007 10:43

MruCay, a na skrzyni nie masz oznaczenia - na kielichu?



Awatar użytkownika
MruCay
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 13:44
Lokalizacja: Wolin / Warszawa
Kontakt:

Post autor: MruCay » ndz lip 29, 2007 13:50

No wlasnie nie moge znalesc ](*,)


WOLNOŚĆ = WEBER

vw-oldschool.pl

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 276 gości