Wyrzuca płyn chłodzący

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
MałyCK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw lip 26, 2007 19:55
Lokalizacja: Kielce

Wyrzuca płyn chłodzący

Post autor: MałyCK » czw lip 26, 2007 20:13

Witam! Było już mnóstwo takich tematów, ale w moim przypadku nie pomogły dotychczasowe porady. Wyrzuca mi na postoju płyn ze zbiorniczka wyrównawczego. Korek mam nowy, termostat też, miesiąc temu zrobiona uszczelka pod głowicą(zupełnie niepotrzebnie), nowa pompa wodna, nowy termowłącznik i ..... już mi się skończyły pomysły. Jeszcze została mi chłodnica ale nie wiem czy warto. Wygląda na to, że układ jest gdzieś zapchany. Mam prośbę do tych, którzy mieli taki sam problem i sobie z nim poradzili o pomoc.



zoso8894
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 395
Rejestracja: czw gru 21, 2006 18:05
Lokalizacja: wwa

Post autor: zoso8894 » czw lip 26, 2007 21:55

jak czujesz ze jest zapchany to
2-3 butelki octu wlewasz na 10 minut zapalasz
wywalasz to i wlewasz normalny plyn lub wode
powinno pomóc.

ocet usunie ci kamień tak samo np w czajniku ...
Ostatnio zmieniony czw lip 26, 2007 21:56 przez zoso8894, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
piotrek1313
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 447
Rejestracja: sob lip 30, 2005 09:40
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: piotrek1313 » czw lip 26, 2007 22:23

Jak cos zapchane to najprawdopodobniej chlodnica. Zdejmij i przeplukaj, jak bedzie syf wylatywal to znalazles przyczyne, jak nie to bedziemy szukac dalej. A najlepiej zacznij od sprawdzenia chlodnicy jak jeszcze siedzi w aucie - przewod ktory wchodzi do chlodnicy powinien byc goracy a tan co wychodzi chlodniejszy (ale tez cieply). Jak jest duza roznica temperatury to faktycznie zapchana chlodnica.



Awatar użytkownika
Patriko_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 568
Rejestracja: czw gru 28, 2006 14:09
Lokalizacja: Ryńsk, Toruń, Kowalewo Pom.
Kontakt:

Post autor: Patriko_GTI » czw lip 26, 2007 22:25

a dolewasz płyn jak ci go wyrzuci do jakiego momentu wyrzuca ? i sprawdzałeś wentylator czy sie załacza??


MK3 GTI Edition Black
MK2 GTI Edition One 1.8 T +


**USŁUGI FREZARKĄ CNC**
DEKIELKI i inne ->FACEBOOK

MichalStefan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 17:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: MichalStefan » pt lip 27, 2007 00:11

Wyrzuca płyn, bo się woda gotuje... Mam to samo, zapchana chłodnica, albo gówniana pompa wody :)
Chłodnice łatwo sprawdzić.
Na postoju odpalasz, czekasz kilka minut aż się zagrzeje i sprawdzasz temperaturę chłodnicy. Jeśli jest zapchana to nie przelatuje przez nią płyn, czyli nie ma temperatury, takiej jak przewody, może ciut mniejszej. Tak mi tłumaczył znajomy 40 minut temu, gdy pomagał mi zlokalizować usterkę...
Wie ktoś ile może kosztować nowa chłodnica do mk2 1.6 benzyna, ale zamiennik ?



Awatar użytkownika
MałyCK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw lip 26, 2007 19:55
Lokalizacja: Kielce

Post autor: MałyCK » pt lip 27, 2007 14:44

Chłodnica miesiąc temu była myta w wannie prysznicem. Troche syfu wyleciało, ale dalej jest jak było. Płynu nie gotuje tylko go wyrzuca. Wymieniłem ostatnio termowłącznik i wiatrak włącza się prawidłowo, tyle że przy 90 stopniach jak zgasze silnik to poziom w zbiorniczku podnosi sie i opada. Robi tak kilkukrotnie a potem sie uspokaja. Przy tym jak sie podnosi wylewa sie przez korek. Nie sa to jakies wielkie ilosci. Plyn dolewam po kilku takich akcjach.

Też kiedyś myślałem, że to wina chłodnicy, ale teraz już nie wiem. Cała się nagrzewa równomiernie. Przewody też są gorące wszystkie. Pompę wody wymieniłem na samym początku mojego problemu jako pierwszą.
Ostatnio zmieniony pt lip 27, 2007 14:49 przez MałyCK, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » pt lip 27, 2007 15:48

A moze to wina plynu ? Nie wiem za bardzo jak jego jakos moglaby wplynac na to wywalenie, ale u mnie jest podobnie. Uklad chlodzenia pracuje prawidlowo, woatrak sie wlacza kiedy trzeba tylko spod korka plyn sie saczy...



Awatar użytkownika
MałyCK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw lip 26, 2007 19:55
Lokalizacja: Kielce

Post autor: MałyCK » pt lip 27, 2007 16:29

Jeździłem na prestonie, petrygo i kilka dni na zwykłej wodzie. Za każdym razem było to samo: po wyłączeniu silnika słychać bulgotanie w przewodach, a płyn sączy się ze zbiorniczka.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lip 27, 2007 16:31

MałyCK pisze:Było już mnóstwo takich tematów
at te tematy o złym odpowietrzeniu wywołanym niedrożnym wężykiem odpowietrzającym lub jego króććów czytałeś?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
MałyCK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw lip 26, 2007 19:55
Lokalizacja: Kielce

Post autor: MałyCK » pt lip 27, 2007 17:13

Czytałem. Przy myciu chłodnicy wyczyściłem weżyk i kroćce. A odpowietrzenie nic nie poprawiło.
Ostatnio zmieniony pt lip 27, 2007 17:37 przez MałyCK, łącznie zmieniany 2 razy.



MichalStefan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 17:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: MichalStefan » pt lip 27, 2007 18:07

Dzisiaj podziałałem. Przeczyscilem chlodnice, nagrzewa sie rownomiernie, plynu nie wyrzuca ( chyba ze sie zagtouje, to jest normalne) wszystko jest ok, poza tym ze musze kupic nową chłodnicę, bo stara po przeczyszczeniu spuszcza płyn w 20 minut. Wie ktoś może czy w trójmieście ktoś trzyma zamienniki, po atrakcyjnych cenach ? ( max 150 zł )
Za 3 dni czeka mnie trasa 500 km...
Ostatnio zmieniony pt lip 27, 2007 18:09 przez MichalStefan, łącznie zmieniany 1 raz.



RoSs__
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lip 19, 2007 23:33
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: RoSs__ » pt lip 27, 2007 19:43

Mialem ten sam problem. Jezdzilem na plynie PRESTON po wymianie i przeplukaniu ukladu i wlaniu innego plynu bylo juz ok :) znajomy w mk2 mial to samo ten plyn do bani :)


Już niedlugo fotki

Awatar użytkownika
rross
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: śr mar 22, 2006 22:47
Lokalizacja: Kraków/Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: rross » pt lip 27, 2007 21:40

qrcze mam dokładnie to samo, z płynem.
A czy wentylator po zgaszeniu silnika powinien pracować czy się wyłączyć??
Nie bardzo rozumiem co ma płyn do tego (tzn, jakiej jest firmy)?? :bigok:
Ostatnio zmieniony pt lip 27, 2007 21:40 przez rross, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
MałyCK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw lip 26, 2007 19:55
Lokalizacja: Kielce

Post autor: MałyCK » sob lip 28, 2007 00:44

MichałStfan-ACo dokładnie wyczyściłeś w swojej chłodnicy?
RoSs-na prestonie nie jeżdze już 3-4 miesiące. Na Petrygo czy zwykłej wodzie jest to samo.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 369 gości